Alışkanlık mı, aşk mı sorusu, senin kalbinde ve aklında yanıt bulacaktır. Ancak ben sana başka bir soru sormak istiyorum. Sen aynı şeyi yapmış olsaydın, o seni affedip koluna takacak mıydı?

İnsanlar hata yapabilir. Onun da, bir hata yaptığını düşünüp affetmişsin. O zaman artık konuşulacak bir konu yok ortada, öyle değil mi? Olayın üstünden 4 ay zaman geçmiş, sen neye inandırmaya çalışıyorsun kendini?

Sevgili Masmavi, affetmek büyüklüktür. Onu affetmeyip ayrılabilir, hayatına devam edebilirdin. Sen büyüklük göstermişsin, bu güzel bir şey! Ancak çoğu insanın düştüğü hataya düşmemeni tavsiye ediyorum. Madem onu affettin, artık bu konuyu temcit pilavı gibi sürekli gündeme getirme. Ne bunu dillendir, ne kendi içinde sürekli düşünerek kendine zarar ver.

Senin neden ona döndüğünü bilemem, belki kadınca bir egodur. Başka biriyle seni aldattıktan sonra tekrar sana dönmüş olması, egonu okşamıştır. Bu psikoloji çok yaygındır. Ancak döndükten sonra artık bu olayın üstünü tamamen kapatıp, ilişkine devam etmelisin. Yoksa gün gelip sana, affetmeseydin o zaman diyecektir.

İhanet eden erkekler üzerinde yapılan araştırmalara göre, %85’i affedildikten sonra tekrar aldatıyor. İstisnalar kaideyi bozmaz ama benim de inancım bu yöndedir. Bir adam bir kere aldattıysa, bir daha aldatacaktır. Bir kere el kaldırdıysa, bir daha vuracaktır. Ancak dediğim gibi, istisna durumlar da vardır. Dilerim sen de o ayrıcalıklı gruba girersin. İyi haberlerini almak ümidiyle…

Sevgiler

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

candan.unal@yuksektopuklar.net

CANDAN SOHBETLERE YAZMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Not: Mektup çok uzun olduğu için yayına almadım.