Topraklarımızın sancılı kaderini sırtımızda taşıyoruz; yine bizi zorlayan günlerden geçiyoruz, aklımız karışık, kalbimiz kırık ve şaşkınız… Olan bitenler için fikrimiz sorulmazken bedelini ödemek neden bize düşüyor, anlam veremiyoruz. Sorular içinde boğulurken Cem Karaca’nın bir şarkısı geliyor aklıma, sanki tüm cevaplar içinde gibi!

Yüksek Topuklar okuyucularının moda ve güzelliğe olduğu kadar içinde yaşadığı toplum sorunlarına duyarlı olduğunu biliyorum; yerel seçimler yaklaştıkça yükselen tansiyonu anlamak için sizi Cem Karaca’nın “Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete” şarkısını dinlemeye davet ediyorum. Şarkı sözlerini dikkatle dinleyeceğinize eminim, ben sadece çok manidar bulduğum bölümlere aşağıda yer vermek istiyorum:

“Yol dediğin yol gibi ulaşmalı bir yere. Biz dön baba dönelim geliyoruz aynı yere. Yerel ve genel seçim, seçin bakalım seçin ki dön baba dönelim aynı yere gelelim. Çete çeteye çatmış çete çete içinde. Eskiden adam gibi oturur meze yerdik. Şimdi meze yer gibi oturup adam yiyoruz”

Arzu Karabulut
Yüksek Topuklar Genel Yayın Yönetmeni