Şunu hiç unutmamalısın; sadece sevdiğin kişiyle değil, onun ailesiyle de evleniyorsun! Şu anda san karşı tutumları neyse, muhtemelen çok çok uzun yıllar bu tutumları devam edecek.

 

Onların derdi nedir, bunu öğrenmek için her ikisini de karşına alıp konuşabilirsin ama anlattığın modeldeki kişiler buna da muhtemelen çok sıcak bakmayacaktır.

 

Burada maalesef işin en ağır ve zor kısmı nişanlına düşüyor. Onun çok iyi bir köprü olması gerekiyor. Sen onun ailesini sevmek zorunda değilsin ama elbette saygı göstermek zorundasın.

 

İşin zor kısmı şu: Eğer nişanlın ailesiyle senin aranda doğru, akılcı ve olgun bir tavır sergileyemezse, bu ilişki bir gün parçalanır. Sen tüm iyi niyetinle davranmaya devam et ama bil ki, ipin ucu sende değil, nişanlısın elinde.

 

Sizden önce evlenen büyüklerinden benzer sıkıntılar yaşayan ama durumu çözmüş olanları araştır. Aklı başında, nişanlının sevdiği kişiler varsa, birlikte gidin ve onların geçtiği yolu öğrenin. Deneyimlerinden yararlanın. Size başka bir çıkış yolu gösterebilirler. Bunun haricinde evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık almanız da çok iyi bir yol gösterici olacaktır.

 

Sevgilerimle

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

 

 

okur mektubu

 

 

Merhaba ;

 

Öncelikle iyi ki varsın Candan ablam, abla diyorum çünkü artık o kadar  yakınsın ki bize. Benim derdime de bir derman bulursun elbet diyerekten sana yazmak istedim.

 

Nişanlımın kız kardeşiyle nişanlımın ve kendi ailemin olduğu bir ortamda ufak bir atışma yaşadık anlamsız ve yersiz bir atışmaydı fakat karşı taraf yani nişanlımın ailesi  olayı büyüterek bana ve aileme karşı tavır almaya kadar götürdüler .Neyse sonra bir araya gelindi ve sebebin aslında sadece o gün olan tartışma olmadığı ve nedense benim ve ailemin yapmış olduğu bazı davranışların yanlış anlaşıldığı ve büyütüldüğü ortaya çıktı neyse ki sorun halledildi diye düşünüyordum ki nişanlımın yarı yıl tatili için iki haftalığına geldiğinde öyle olmadığını  anladım .Ne yaparsam yapayım en ufak bir hareketim bile kayınpederimin gözüne batar oldu ve nedense bu nişanlıma her seferinde söyleniyor ve nişanlım beni savununca ailesi ona tavır alıyor.Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım . ……………..…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….