Özellikle hassas cilde sahip kişilerde, ağda sonrası meydana gelen kızarıklıklardan kurtulmak mümkün. Tüyler alındığında vücudun verdiği bir tepki olan kızarıklıkları doğal yöntemlerle geçirebilirsiniz. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için, ağda kızarıklığı nasıl geçer, cevaplıyoruz. İşte, ağda kızarıklığı için doğal yöntemler…

Ağda kızarıklığı için aloe vera!

Aloe veranın nemlendirici ve iyileştirici etkisi sayesinde ağda sonrası oluşabilecek kızarıklıkları ve sivilceleri önleyebilirsiniz. Uyguladıktan sonra cildinizin serinlediğini, kızarıklık ve yanma hissinin hafiflediğini hissedeceksiniz. Aloe vera aynı zamanda, güneş nedeniyle cildinizden oluşan lekeleri de hafifletmeye yardımcıdır. Cilt tonunuzu eşitlemek için uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden biridir.

Ağda sonrası karbonat maskesi

1 kase yoğurt ile 1 yemek kaşığı karbonatı bir kasede karıştırın. Ağda sonrası kızaran bölgeye sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Bu maske kızarıkları giderirken ağdadan sonra oluşabilecek sivilcelerin de önüne geçecektir.

Ağda kızarıklığı için bebek pudrası uygulayın!

1 yemek kaşığı bebek pudrası, biraz gül suyu ve limon suyunu bir kasenin içerisinde, krem kıvamı alana kadar karıştırın. Ağda yaptığınız bölgeye kalın bir tabaka halinde sürün. 10 dakika bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

Ağda kızarıklığı nasıl geçer?

  • Ağda sonrası kızarıklıktan kurtulmak için ağda yaptığınız bölgeyi buzla ovabilirsiniz. Soğuk kompres yöntemi, yanma hissiyatını ve kızarıklığı hafifleterek, cildinizin sakinleşmesine yardımcı olacaktır.
  • Hassas bir cilde sahipseniz, ağda sonrası sıcak duş almayın! Sıcak su kan dolaşımını hızlandırarak kızarıklıklığı artırır. Aynı zamanda, cildinizin tahriş olmasına neden olur. Duşa girmeniz gerekiyorsa ılık su hatta dayanabiliyorsanız soğuk suyu tercih edin.
  • Regl olduğunuz zamanlarda ağda yapmaktan kaçının. Hassas bir cilde sahip olmasanız bile bu dönemde ağda yaptığınızda cildinizde kızarıklıklar meydana gelebilir.
  • Ağda sonrası vücudunuzu sıkan kıyafetlerden uzak durun. Dar kıyafetler, cildinizi tahriş eder ve kızarıklıkların geçmesine engel olur.