kayisili-tarif

Gün içinde ansızın gelen karnın zil çalması hali kadar sinir bozucu başka bir şey yoktur. Bu anlarda sağlıksız tercihlerde bulunmak çok mümkün. Bunun önüne geçmek için her zaman hazırlıklı olmakta büyük fayda var. Bu yüzden gün içinde tüketebileceğimiz sağlıklı atıştırmalıkları sizler için sıraladık.

besleyici-yiyecekler

Kuru kayısı ve badem

Sürekli sizinle birlikte her yerde olabilirler; çantanızda, ofisinizin çekmecesinde, evinizde. Ama abartmamak kaydıyla elbette.

Meyve ve peynir

Karnınız acıktığında bir parça peynir ve elmayla durumu kurtarabilirsiniz. Bu sayede hem protein hem de lif ihtiyacınızı karşılayabileceksiniz.

Bitter Çikolata

Güzel bir fincan kahve ve 2 parça bitter çikolataya kim hayır der ki?

Kuruyemiş Barlar

Kurutulmuş meyve ve kuruyemiş barları 150 -200 kalori civarında oluyor. Hem kalorisi uygun hem de besleyici bir alternatif.

Sebze Cipsleri

İcebergleri yıkadıktan sonra, kırmızı biber dilimleri ve salatalıkla çiğ olarak hazırladığınız bir tabak dosu sebze cipsi, afiyetle.

Sandviç Saati

1 dilim peynir, 2 dilim çavdar ekmeği, 3 adet zeytin ve yeşillikler ile güzel bir sandviç saati. Yanına yeşil çay almayı unutmayın.

Kefir Mucizesi

Kefir, vanilya ve çilekle blenderize edilerek hazırlanmış harika ve tok tutucu bir içecektir.

Yabanmersini ve Yoğurt

İki kaşık yabanmersini kurusunu, 5-6 badem, toz tarçın, yoğurt ve vanilya ile karıştırarak harika bir tatlı hazırlayabilirsiniz