Acilen zayıflamak için 6 pratik öneri

Sağlıklı yaşam koçu Arzu Karabulut, acilen zayıflamak isteyenler için 6 pratik öneri sunuyor. Özel haberimizi baştan sona dikkatlice okuyun, gerekirse notlarınızı alın ve fazla kilolardan kurtulmak için Yüksek Topuklar ile ilk adımı atın! Başaracaksınız!

Şimdi bir seçim yapın!

Sürekli terleyen, insanların “sen kilo mu aldın?” diye sorduğu, düğüne gidecek kıyafet bulamadığı için kendini eve kapatan, eşinin beğenmediği bir insan mı olmak istiyorsun? Gerçekten bunu mu istiyorsun? Yoksa, dinç, istediğini giyen, beğenilen, sağlıklı, bağımlılıklarından kurtulmuş bir insan mı? Gerçekten, bunu iste! Bir düşünsene kendini: Hayal ettiğin insan olduğunu. Bir parça çikolata, üç dilim börek senin hayalinden alıkoyacak kadar güçlü olamaz. Ona bu izni veremezsin. Kendine bu kötülüğü yapamazsın!

Bir insan kilo alıyorsa, kilo verebilir. Önce buna kesinlikle inanmalısınız. Şu anda size imkansız görünüyor ama doğru yöntemler uyguladığında garantili sonuç veren tek iş, kilo vermektir! Haydi, başlayalım!

Duygularınızı devre dışı bırakın!

“Ben yapamam, şimdi kim kalkacak, aman boşver, zaten kilo veremem ki” gibi olumsuz duygu ve düşüncelerinizi çöpe atın! Adeta bir robot gibi, sorgulamadan üzerinize düşeni yapın. Akşam yürüme saati geldiğinde, asla ertelemeden hemen ayağa kalkın ayakkabılarınızı giyin ve yürümeye başlayın. Erteledikçe, biri gelip sizin yerinize kilo verecek zannediyorsanız; çok büyük yanılgı içindesiniz. Sizi ancak siz kurtarabilirsiniz!

Duymaktan sıkılsanız da su için!

Hadi bakalım, eteğinizdeki taşları dökün: Bu saate kadar kaç bardak su içtiniz? Üç, beş, sekiz? Kilo problemi olan birçok insan, su içmediği için boş yere kilolarını üzerinde yük gibi taşıyor, moralini bozuyor. Oysaki, saat başı bir bardak su içerek bile:

 • İştahınızı kontrol altına alabilir,
 • Ödem ve selülitlerden kurtulabilir,
 • Sağlıklı kilo verebilir,
 • Yorgunluktan kurtulabilirsiniz.

Zayıflama kürlerinden faydalanın!

Her zaman işimizi kolaylaştıran yöntemler vardır, zayıflama kürleri gibi! Benim de zamanında kilo vermek için kullandığım ve tavsiye ettiğim zayıflama kürleri sayesinde hayalinizdeki vücuda ulaşabilirsiniz. Örneğin, günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü, metabolizma hızlandıran zencefil çayı gibi… Herkese uyacak onlarca zayıflama tarifim var, birkaç tanesini seçin ve hemen uygulamaya başlayın.

ZAYIFLAMA KÜRLERİNİ OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Kendinizin kahramanı olun!

Birinin gelip sizi kurtarmasını, motive etmesini ya da sabah uyandığınızda bir anda kilolardan kurtulacağınızı düşünüyorsanız, hemen bundan vazgeçin. Ancak siz, kendinizin kahramanı olabilirsiniz. Fazla kilodan, tembellikten, ancak siz kurtarabilirsiniz. Güzel haber şu ki: Bunu yapabilecek güce sahipsiniz! Az evvel ne demiştim, duygu ve düşüncelerinizi çöpe atın. Sadece yapmanız gerekenleri yapın:

 • Su için.
 • Dans edin.
 • Yürüyün.
 • Sebze yiyin.
 • Ölçülü beslenin.
 • Zayıflama kürleri yapın.
 • İnançlı olun.
 • Tekrar edin.
 • Hayal kurun.

O böreği yemezseniz, ölmezsiniz!

“Ben tatlı bağımlısıyım, çikolata olmadan yapamam, dayanamıyorum o böreği yemem lazım” ve benzeri sözleri o kadar çok duydum ki! Şeytanın bacağını kırıp “tamam, ben bunu yemiyorum” deyip kilo veren, içinde yaşadığı bedenini dünyadaki cennetine çeviren binlerce kişi gördü bu gözler. Korkmayın, o çok canınızın çektiği şeyi yemezseniz; ölmezsiniz. Ama bir anlık şeytana uyup çikolata, kola, börek, pasta, kızartma gibi yanlışları peşpeşe yaparsanız; diyabet, kanser, obezite gibi hastalıklar peşinizi bırakmaz.

gobek

2 Yorum

 1. Instegramda size rastlayandan beri yazılarınızı okuyorum çok faydalı önerileriniz tesekkurederim

Yorum Yapın

vestel