Fazla kilolardan kurtulmaya karar verdiniz, ‘acilen zayıflamak istiyorum’ diyorsunuz… Peki, bu durumda neler yapmanız gerekiyor? Size yardımcı olacak faydalı bilgileri özel haberimizden öğrenebilirsiniz.

Denenmiş tavsiyeler ile fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Hayalinizdeki kilo ve görüntüye kavuşmak için kendinize yardımcı olabilirsiniz. Zayıflamak, ilk bakışta zor gibi görünebilir ama önerdiğimiz doğru yöntemleri kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

1. Kilo verdiren yoğurt kürü yapın

Yoğurt kürü ile zayıflamayı hızlandırabilirsiniz.

Sadece dört malzemeyle hazırlanan yoğurt kürü, acilen zayıflamak isteyenler için süper kahramandır! Haftada iki kere, istediğiniz kiloya ulaşana kadar yoğurt kürü yapabilirsiniz.

Malzemeler: Bir kase yoğurt, hepsinden birer çay kaşığı ve toz halinde zencefil, zerdeçal, tarçın.

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri kasede karıştırın. Akşam yemeğinden iki saat sonra yiyin. Uyuyana kadarki sürede 3-4 bardak su için.

Acilen zayıflamak istiyorum diyorsanız, yoğurt kürüne bir şans vermenizi tavsiye ederiz. Bütçenizi zorlamadan, kolay bulunan ve doğal malzemelerle hazırlanıyor. Üstelik, sağlık açısından son derece yararlı baharatlar içeriyor.

2. Kahvenize Hindistan cevizi yağı ekleyin

Hindistan cevizi yağı iştah kesmeye yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı zayıflamaya yardımcı olabilir. Çünkü, aşırı iştahı kapatıp tokluk hissi verir. Bu sayede gerekli miktarda yemek kolaylaşır.

Büyük fincan kahveye bir çay kaşığı, küçük fincan Türk kahvesine yarım çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave edin. İlk denemede bile farkı göreceksiniz.

TIKLA OKU: Hindistan cevizi yağının faydaları

Unutmadan, faydalı yağlar aşırı iştahın, tatlı veya hamur işi isteğinin kesilmesine yardımcı olur. Kabızlık şikayetinin giderilmesinde yararlıdır.

3. Saat başı bir bardak su için

Tatlı ihityacını doğal meyvelerden karşılayabilirsiniz.

Vücudunuzda temizliğe su içerek başlayabilirsiniz. Bu sayede kendinizi daha dinç, tok ve hafif hissedeceksiniz. Özellikle, saat başı bir bardak su içmek kilo vermek için son derece yararlıdır. Örneğin, susuz kalan vücut daha fazla yağ depolamaya başlar. Hem bunu önlemek hem de mevcut yağların yakılmasını desteklemek için sudan faydalanabilirsiniz.

4. Her gün yürüyüş yaparak zayıflayın

Yürüyüş yaparak kilo vermeyi hızlandırabilirsiniz.

Hareket etmek, kilo vermenin altın anahtarıdır. Evde, dışarıda veya spor salonunda yürüyüş yaparak zayıflamayı hızlandırabilirsiniz. Genellikle, bir saatlik yürüyüşler, hayalinize adım adım ulaşmanızı sağlar.

Pratik bilgi: Eğer, yürüyüş için dışarı çıkma imkanınız yoksa, evinizin salonunda yürüyebilir veya hareketli şarkılar eşliğinde dans edebilirsiniz.

5. Tarafınızı seçerek karar verin

Kendi hayatınızın kahramanı olabilirsiniz

Gerçekten istediğiniz nedir? Kilo vermek mi yoksa aynı şekilde devam etmek mi? Eğer, kendinizden yana olursanız diyet yapmak ve sağlıklı beslenmek kolaylaşır. Evet, şimdi kararınızı verin? İstediğiniz nedir? Öyleyse, gerekenleri yapmak size çocuk oyuncağı gibi gelecektir.

6. Kilo vermeyi ertelemekten vazgeçin

Öğünlerinizde mutlaka sebzelere yer verin.

Su içerek, yürüyüş yaparak, porsiyon küçülterek, bitki çayı içerek kilo vereceğinizi biliyorsunuz. Ancak, içinizde bir ses size sürekli “Boşver, sonra yaparsın” diyor. Bu, sizi hayallerinizden uzak tutmaya çalışan nefsinizin sesi olabilir. Onu değil, sizin iyiliğinizi isteyen kalbinizin sesini dinleyin.

Bugün başlayın. Çünkü, yarın başlamak, bugünden daha kolay olmayacak.