Sosyal medyanın gelişmesi ile iş hayatında yeni bir mecra ortaya çıktı. Youtube…

Her kesimden insanın bir kanal açıp, insanlara yaptıkları işlerle ilgili videolar çekip, bunları herkesle paylaştığı bir platform. Bildiğiniz gibi Youtuber olmak pekte kolay bir iş değil. Çektiğiniz videoların içerik kalitesi, bu videoların izlenmesi ve sürekliliğinin olması hiçte kolay değil. Geçtiğimiz yıllarda, özellikle Amerika’da çok youtuber olması, diğer ülkeleri de etkiledi. Türkiye de bunlardan biri. Başarılı kadın youtuberlarımızın olduğu su götürmez bir gerçektir. İşlerini hakkıyla yapan bu kişiler, yüz binlerce kişiye ulaşıp, onları bilgilendiriyor, eğlendiriyor ve ihtiyaçlarına yönelik pratik bilgilerle hayatlarını kolaylaştırıyorlar. Yüksek topuklar olarak bu başarılı kadın youtuberları sizler için bir araya getirdik.

Merve Özkaynak

Merve Ozkaynak

Herkes tarafından oldukça fazla sevilen kadın youtuberların başında gelir Merve Özkaynak. Öyle ki iki adet kanalı mevcut. Birisinde moda, stil ve makyaj konularını işlerken, diğerin de anne ve anne adaylarını bilgilendirecek videolar çekmektedir. Merve Özkaynak’ın 200’ü aşkın videosu bulunmakta. 2014’ten beri bu piyasada olan Merve Özkaynak’ın 857 bin abonesi var.

Kanalı: https://www.youtube.com/user/merveozkaynak

İdil Tatari

idil-tatari-kimdir

Youtube’da yemek yapılır mı?  algısını kıran İdil Tatari, yazdığı yemek kitapları ve katıldığı televizyon programları ile kariyerini zirve noktasına taşımış durumda. Haftanın 6 günü video yayınlayan İdil Tatari, yemek yapmanın püf noktalarını ve çeşitli yemek ve tatlı tarifleri ile abonelerini her zaman mutlu etmeyi başarıyor. Merve Özkaynak’tan 3 – 4 ay sonra Yotube’a katıldı ve şuan abone sayısı 621 bin kişi. Ayrıca Merve Özkaynak ile de yakın arkadaşlar.

Kanalı: https://www.youtube.com/user/idiltatari

Duygu Özaslan

Duygu Ozaslan kimdir

Genç kızların ikon haline gelen Duygu Özaslan, moda, alışveriş ve makyaj üzerine videolar yayınlıyor. Bu işte oldukça başarılı ve bilgili olan Duygu Özaslan kendisine bir marka bile oluşturdu. Adının baş harfleri olan “DO” ile markasında aksesuar ve giyim ürünleri mevcut.  Ayrıca dünya çapında büyük firmalar ile çalışma fırsatı buldu. Ayrıca düzgün diksiyonu ile dikkatli üstüne çeken Özaslan, Coachella 2017’ ye gitmesi ile de çok konuşuldu. Şuan 771 bin abonesi bulunuyor.

Kanalı: https://www.youtube.com/user/itsmeduygu

Sebile Ölmez

Sebile-Olmez

Sebile Ölmez, Youtube Türkiye platformunda bir ikon olarak biliyoruz. En çok bilinen onun tanınmasını sağlayan videosu “Eyeliner Sürmek İçin 5 Partik Yöntem” adlı videosudur. Çok araştırıp, okuduğunu bildiren Sebile Ölmez, çevresindeki kişilerin ondan bilgiler öğrenme isteklerini gördükten sonra Youtube kanalı açmaya karar vermiş. Şuan 789 bin abonesi olan Ölmez kanalında makyaj, saç modelleri, pratik bilgiler ve daha bir çok içeriği ile abonelerine ulaşıyor.

Kanalı: https://www.youtube.com/user/sbylos

Görkem Karman

Gorkem-Karman-kimdir

Sempatik tavrı ve yaptığı işin üstesinden gelmesiyle bilinen Görkem Karman kanalını şöyle özetliyor: “Günlük hayattan vloglar, bol yemeli içmeli, gezmeli. Makyaj videoları, ürün incelemeleri. ” 4 yıl önce yüklediği “Saç Bakım Rutini!” ile Youtube‘a atılan Karman, her kesimden her insanın zevklerine hitap ediyor. Şuan 411 bin abonesi mevcut.

Kanalı: https://www.youtube.com/user/yourfaceismycanvas88

Danla Bilic

Danla-bilic-kimdir

Son dönemin en genç ve en çok parlayan kadın youtuberlarından. Genellikle makyaj videoları çeken Danla, sempatik hareketleri, dobra konuşmaları ve alaycı başlıkları ile Youtube piyasasında en çok sevilen kişilerden. “Loca Kızı Makyajı, Yeditepe Üniversitesini %50 ile Kazan Kız Makyajı, Kaybettiğin Kıza Dön de Bir Bak Makyajı” gibi alaycı başlıklarla ve dolu dolu attığı kahkahalarla oldukça seviliyor. Ayrıca makyaj videoları atmasına rağmen her videoyaya makyajsız hali ile çıkması, onun doğallığının kanıtı niteliğinde. Şuan ki abone sayısı 1 milyon 370 bin kişi.

Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCJXKKGzjjqnHAEkJsdC7ZKw