Ben sadece gözlemlerimi aktarabilirim. Sen bunların farkında mısın yoksa görmediğin bir yan var mı, bunları düşünüp kendine bir yol açabilirsin.

Öncelikle 6 ay bakışmak, günümüz şartlarında çok uzun bir zamandır. Bir erkek harekete geçmek için, bu kadar uzun süre beklemez. İşlerin yoğunluğu bahanedir. Üstelik bu adam 32 yaşında! Hani bana deseydin ki, ben 15 yaşındayım, erkek arkadaşım da 17 yaşında, o zaman delikanlının çok içine kapanık ve çekingen olduğunu, bir türlü açılamadığını varsayabilirdim. Ancak 32 yaşında bir erkek, artık hissettiği duyguların hoşlanma mı, aşk mı, cinsel çekim mi olduğunu ayırt edebilir.

Diğer taraftan 1,5 veya 2 aylık ilişki, hala heyecan içinde olmalıdır. 2 gün aramamak, ilgisiz kalmak, normal değildir. İlişkiler eskidikçe heyecanını yitirir ve yerine alışkanlık gelir. Bu kadar yeni bir ilişki için bu ilgisizlik bize başka bir durumun sinyalini verir, umursamazlığın!

Sevgili kardeşim, bu olayda senin biraz soğukkanlı olman gerektiğini ve senin hissettiğin yoğunlukta duyguların çok da karşılığı olmadığını düşünüyorum. Erkek arkadaşın şu anda hayatında birisi olsun diye bu ilişkiyi sürdürüyor gibi duruyor. İlerde daha büyük hayal kırıklığı yaşamaman için, biraz olayın dışına çıkıp gözlemlemeni öneriyorum. Sen bu ilişkide seven tarafsın ancak arkadaşının senin gibi hissettiğini zannetmiyorum. Gerçekten seven bir erkek ilgilidir, değer verir, üstüne titrer, kıskanır, sahiplenir, hep bilmek ister. Düşün bakalım, bu arkadaş sana gerçekten değer veriyor mu? Birisinin ne düşündüğünü anlamak için, sözlerine değil, davranışlarına bakmalısın. Sana nasıl davranıyorsa, onu düşünüyordur. Erkekler bizler kadar ayrıntıcı değildir. Sana yaptığı veya yapmadığı şeylerden yola çıkarak, aslında hiç ilgisi olmayan sonuçlar çıkarmaya çalışmamak lazım. Senin durumun için şu atasözü çok yerinde olacaktır: Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz!

Umarım yardımcı olabilmişimdir….

Sevgilerimle…

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

Merhaba Candan Hanım..
Ben 23 yaşındayım.6 aydır biriyle bakışıyorduk. Yazın işlerinin yoğunluğu nedeniyle açılamadığını, birbirimizi yanlış tanıyabileceğimizi söyledi ve 1,5 aydır görüşüyoruz. Fakat eksik bir şeyler var. O 32 yaşında hala duygularını açık şekilde söylemedi, ben ona aşık olduğumu söyledim, onun ne düşündüğünü bilmiyorum. Sorduğumda zaman diyor. Sadece hoşlandığını söylemişti başında. Çok kafama takıyorum. Bazen 2 gün aramıyor benim çalıştığım zamanlarda. Sorduğumda çalışıyordun, abartıyorsun diyor,sürekli benden bir şeyler bekliyor.. Ne yapmalıyım, düşüncelerini nasıl öğrenebilirim? Sevgiliyiz ama ben hala inanamıyorum.. Mutluyum aslında ama onu aramaya bile çekiniyorum böyle davrandıkça.. Lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım? Beni seviyor mu bilmek istiyorum..