Mat dokulu veya koyu renk rujlar kadınların vazgeçilmezi. Bu rujları kusursuzca uygulamak ise oldukça zor. Dudak yüzeyinde bulunan ufak problemler ve kuruluk, ne yazık ki istediğimiz görünüme sahip olmamıza engel oluyor. Peki, her daim mükemmel dudaklara sahip olmak için ne yapmalıyız? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için, 3 adımda mükemmel dudaklara sahip olmanın formülünü paylaşıyoruz.

Seksi ve pürüzsüz dudaklara sahip olmak için 3 adımdan oluşan dudak bakımını uygulayabilirsiniz. İşte o adımlar…

Dudaklar peeling sayesinde daha dolgun!

Dudaklara uygulanan güçlü bir peeling, ölü derilerden kurtulmanıza ve doku eşitsizliklerinin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Dudakları yumuşatır ve daha dolgun görünmesini sağlar. Evinizde, şeker ve limonla kolayca bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı, dudaklarınıza dairesel hareketlerle uygulayın ve dudaklarınızın nasıl yumuşadığını görün.

Dudakları yoğun bakımla yumuşatın!

Düzenli olarak uyguladığınız nemlendiricileri ve dudak balmlarının yanı sıra, evinizde bulunan bitkisel yağlardan ve vazelinden faydalanabilirsiniz. Dudak bakımı için pratik öneriler sunduğumuz haberimizi okuyarak da dudak bakımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dudaklarınızı yumuşatmak için uyguladığınız formülleri birkaç dakika dudağınızda bekletmeye özen gösterin.

Dudaklarınızı ruja hazırlayın!

Rujun kusursuz görünmesini sağlayacak son adıma geldik! Dudaklarınızı yumuşatmak için uyguladığınız ürünü tamamen silmek yerine, nem emici kağıtlardan yardım alın. Dudaklarınızdaki kremi nazikçe emen kağıt, nemlendiricinin dudaklarınızda az miktarda da olsa kalmasını sağlar ve ruj için harika bir zemin hazırlar.

Dudak bakımı hakkında diğer yazılarımız:

Ev yapımı dudak kremi tarifleri

Dolgun dudaklar için doğal yöntemler

Dudak şekline göre ruj nasıl sürülür?