İki yıldır moda olan ombre saç modelleri, hala moda mı diye soruyorsanız eğer, kesinlikle evet diyebiliriz. Ombre saçlar çıktığından beri, hiçbir zaman modasını kaybetmedi ve hala devam etmekte. Edeceği de su götürmez bir gerçek. Nedeni ise; saç rengini değiştirmeden saçlara ışıktı katması. 2017 ombre saç modellerinde de bunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Saç rengini değiştirmekten sıkılanlar, saç rengini değiştirdiği zaman saçlarının yıpranacağını düşünenler ve hafif ışıltı isteyenler için ombre saçlar vazgeçilmez hale geliyor. Çünkü isterseniz sadece uçlara, isterseniz de saçlarınızın ortasında uçlara rengini biraz açarak veya farklı renkler kullanarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca kısa veya uzun saç olması fark etmeden uygulayabileceğiniz 2017 ombre saç modelleriyle, saçlarınıza ve görünüşünüze farklı bir hava katabilirsiniz.

Çok açık renkli ve çok net bir ombre saç modeli seçebileceğin gibi saçının ortasından ucuna doğru gelen daha hafif bir etki yaratmak için, boyayı saçına daha az tutmayı da tercih edebilirsin. Ombre saç modellerinin en güzel yanı ise; radikal bir değişiklik yapmadan saçlarınızda değişiklik yapabilmenizdir. Saçların sadece uçlarına renk katarak tüm stilini hareketlendirebilirsin. İki ton arasındaki fark, saçına hareketlilik katarak saç modelini ortaya çıkarmasını sağlıyor.

Lafı fazla uzatmadan 2017 ombre saç modellerine geçelim.

 

ombre-modelleri-2017

 

 

 

kisa-sac-ombre

 

ombre-modeli-sarisac

ombre-modeli-2018