Sigarayı bırakmak istiyor ancak başaramıyor musunuz? Asla yapamayacağınızı düşünüyor, sigarayı bırakanlara içten içe imreniyor musunuz? Üzülmeyin, 20 dakikada sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak bir yöntem var!

Abrahamson Metodu, Ehud Abrahamson tarafından keşfedilen, şeker, glüten, sigara gibi bağımlılıklardan kurtulmak isteyenler için mükemmel bir arınma yöntemi! Bazen 10 dakika bazen 20 dakika süren seanslarla uygulanan “Abrahamson Metodu” nedir, nasıl uygulanır sorularının ve merak ettiğiniz daha birçok sorunun cevaplarını sizler için hazırladık. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak hazırladığımız özel yazımızı hemen okumaya başlayın.

“Abrahamson Metodu” nedir?

Kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmak oldukça zordur. Abrahamson Metodu, 30 yıldır, 16 ülkede, 19 özel terapist ile özel metotlar uygulayarak insanlara sigarayı, glüteni, şekeri bıraktırıyor. Eskiden Çin’de uygulanan tedavi yöntemleri ile Batı’nın holistik yaklaşımını birleştiren bir teknik olan Abrahamson Metodu, beyinde bağımlılık yapan noktaları etkileyerek şifa sağlıyor. Bu sayede, hayatımızdan bir türlü çıkaramadığımız zararlı maddelerden tiksinti ve kayıtsızlık hissi ile kurtuluyoruz.

Türkiye’de bu tekniği uygulayan Be Positive, tek seansta %80’in üzerinde kurtulma sağlayarak büyük bir başarıya sahip oldu. Terapist, iğne, hap, enjeksiyon gibi yöntemlere başvurmadan, sadece ellerini kullanarak bazı noktalara dokunuyor. Biyoenerji, akupresür ve kristaller sayesinde, vücut enerjisini çakralar ve meridyenler üzerinden dengeliyor.

Kullanılan kristallerin etkileri nelerdir?

“Abrahamson Metodu”nda 12 adet kristal kullanılıyor. Bu kristalleri astrolojinin 12 burcuyla karşılaştırabiliriz. Her kristalin üzerimizde değişik bir etkisi var. Örneğin, ametist kristali sakinleşmeyi sağlayan bir kristaldir. Terapi esnasında sakinliğinizi korumanız adına ametist kullanılıyor. Şeker ve glütenden kurtulmak isteyenler için de jasper kristali kullanılıyor. Bu kristal, kanı temizlemeye ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı oluyor. Burada bilinmesi gereken nokta, kristaller direkt olarak tedavide etkili olmaz, yalnızca tedaviye yardımcı olurlar.

Aura dediğimiz şey nedir? Abrahamson Metodu ile aura temizliği yapılır mı?

Aura, insan vücudunu çevreleyen enerjidir diyebiliriz. Biz, aura dediğimiz bu enerjiyi farkında olmadan gereksiz ve negatif düşüncelerle kirletiyoruz. Kendimizi, “olmaz, yapamam” gibi kesin cümleler kurarak en baştan yenik duruma sokuyoruz. Bağımlılıklarımızdan kurtulmak için, öncelikle bu düşüncelerden kurtulmamız gerekmektedir. İşte “Abrahamson Metodu” da bu konuda çok etkili olan bir yöntemdir.

Sigara bıraktırmadaki etkisi nasıl oluyor?

Sigarayı bırakmaya karar veren ve Abrahamson Arınma Merkezleri’ne gelen kişilerin çoğu sigaradan iğrenmeye başlıyor ve sigaraya karşı kayıtsızlık hissine sahip oluyor. Bu başarı doğal yöntemlerle elde ediliyor ve ilk seansta sigarayı bırakanlar dahi oluyor. Bugüne kadar, dünya çapında 50 binden fazla insan bu metotla sigaradan kurtulmuştur. Bu insanları bazıları bir ayda, bazıları bir haftada, bazıları ise bir günde.. Sigara tamamen unutuluyor mu diye soracak olursanız; Ehud Abrahamson, sigara içmeyi keman çalmaya benzetiyor. “Keman çalmak nasıl unutulmuyorsa sigara içmek de unutulmuyor.” diyor. İnsanın çevresi ve o insanın iradesi bu durumu olumsuz etkileyebiliyor. Yine de her şey beyinde bitiyor. Siz yeter ki unutmak isteyin…

 

“Abrahamson Metodu” ile alkol ve diğer bağımlılıklardan kurtulmak mümkün mü?

Abrahamson Metodu ile sigara, şeker ve glüten gibi kötü alışkanlıkların yanı sıra alkol, tırnak yeme, saç yolma ve deri yolma, kumar gibi daha ciddi ve karmaşık bağımlılıklardan da kurtulabilirsiniz. Bu alanda yapılan işlemlerle ilgili fazla bilgi verilemiyor. Çünkü kişilerin kimliğinin gizli kalması tercih ediliyor. Terapi sonrası elde edilen başarı oranın, bu alanda da oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Arınma işlemi görenlerin çoğu, ilk görüşme sonrasında dürtünün azaldığını söylüyor.

Terapiden sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kişi, “Abrahamson Metodu”nu sigarayı bırakmak için tercih ettiyse, bıraktıktan sonra bulunduğu ortamları iyice temizlemeli. Evini, iş yerini ve arabasını iyice havalandırmalı. Sigara paketlerini hala bulunduruyorsa, onlardan bir an önce kurtulmalı. Sigara içilen yerlerden uzak durarak, pasif içicilikten kaçınmalı. Ayrıca, bu dönemi bol su ve sporla desteklemek de çok faydalı olacaktır.

“Abrahamson Metodu”nun yan etkisi var mı?

“Abrahamson Metodu”nun, insanların daha sağlıklı olmalarını sağlamak dışında bir etkisi yoktur. Yan etkiye sahip olmamasının yanı sıra, insanların vücutlarını zehirden kurtarır.