Roma’da yayılan bu alışkanlık neredeyse tüm dünyanın ortak olarak sahip çıktığı sayılı günlerden biri. Dünya var olduğundan beri yaşanan en ulvi duygu olmasına rağmen, bence bir gün belirlemek çok da hoş oluyor. O yüzden ben de 14 Şubat’a “Aşk’ın Doğum Günü” diyorum. Sağ ol Aziz Valentine!

 


Sevgililer Günü, sevgilisi olmayanlar için biraz buruk geçer. Bu özel günü kutlamak için bir sevgiliniz olması gerekmez. 14 Şubat’ı çok da keyifle kutlamayı düşünüyorum. Benim için önemli olan kısım şu: Yeryüzünde hala aşk ve sevgi var! Birileri sevgiye inanıyor, seviyor, aşık oluyor. Aşk hala yaşıyor! Beni ilgilendiren ve kutlamaya değecek kısım burası.

 

 

Dünyanın her yanı savaşlar, kavgalar, çatışmalarla doluyken; insanoğlu öz kimliğini kaybetmek üzereyken; para tüm ihtiyaçların üstünde ve değerliymiş gibi dururken, sevginin gücüne inanlar var. Aşkın savaşçıları dünyanın her yerinden sessizce bağırıyorlar, kardelen çiçekleri gibi tüm kargaşanın içinden sıyrılıyorlar ve bir anda sevginin büyülü gücü sarıyor evreni. Gönüller hala sevmeyi biliyor, çıkarsız, karşılıksız cesur yürekler, aşık oluyor. Sırf bunun için bile kutlanmalı zaten. Ben kadehimi aşka kaldırıyorum!

 


Sevgiyle kutsanan kalpler attıkça, aşkın savaşçıları çoğaldıkça, bu dünya daha yaşanır bir yer olacak. Mucizelerin komutanı sevgi, yaşama yıldızlar saçacak. Seven bir insanın baktığı her yanda güneş açacak. İşte, bu yüzden, sevgiliniz olsun ya da olmasın; sevmeyi öğrenmiş bir kalbe sahipseniz bu günü kutlayın. Kendinize küçük bir hediye verin. İster bir kitap, ister deniz kenarında bir bardak kahve, köpüklü bir banyo ya da bol kalorili bir dilim pasta… Tek taşınız yoksa üzülmeyin, bir sürü insanda sizdeki kadar parlak ve paha biçilmez değerde gönül yok ve belki de her parmağında milyarlarca liralık yüzükleri olan bir kadın, bu özel günde, belki tam da şu anda, hiç sevilmediği için ağlıyor….

 


Aşk, hayatınızın bir yerinden geçtiyse zamanında, bir tatlı rüzgar gibi anılar bıraktıysa gülümseten her şeye rağmen; bugün sizin kutlamak için bir sebebiniz var demektir. Siz de söylediklerime katılıyorsanız, 14 Şubat gecesi yastığa başınızı koyduğunuzda, uykuya dalmadan önce bir teşekkür gönderin evrene. Sevgiye ve aşka inanlara, bir de kendinize kocaman bir teşekkür edin.14 Şubat Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun! Ve, “Doğum Günün Kutlu Olsun Aşk!”……


Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan.unal@yuksektopuklar.net

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.