Sivilceler, her yaşta bir sorun olarak karşınıza çıkabilir. Strese girme, ergenlik, yağlı beslenme, aşırı makyaj yapma veya adet döneminde cildinizde sivilceler meydana gelebilir. Ancak, sizlere önereceğim mucize yöntemde bir günde sivilceden kurtulabilirsiniz.

Öncelikle cildinizi kirden arındırın

Gün boyunca cildimiz kirlenir, gözeneklerin içi dolar. Sivilce tedavisinde cilt temizliği en önemli adımdır. Ben yağlı bir cilde sahip olduğum için yağlı ciltlere özel üretilmiş temizleme jeli kullanıyorum. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cildimi temizliyorum. Önce yüzümü ıslatıyorum sonra temizleme jelini köpürtüp cildime uyguluyorum. Tam etki göstermesi için yaklaşık 2 dakika cildimde bekletiyorum. Ardından ılık suyla iyice duruluyorum. Bu işlem sayesinde cildimiz nefes alıyor, gözenekler temizleniyor.

Organik bal maskesi uygulayın

Sadece bir günde sivilce geçirmek için ben hep bal maskesi kullanıyorum ve gerçekten işe yarıyor! Evet, bildiğimiz baldan bahsediyorum. Süzme baldan bir parça alıp sivilcenin üzerine masaj yaparak yediriyorum. Derinlere nufüz etmesi için üzerine bir yara bandı yapıştırıyorum. Olabildiğince uzun süre cildimde tutuyorum. Bir günün sonunda sivilce küçülüyor, kızarıklığı azalıyor. Birkaç gün düzenli uyguladığımda sivilceyi sıkmadan, kendi kendine iyileşiyor.

suzme-bal-kavanozu

Özellikle, gece uyumadan önce sivilcenin üzerine bal sürüp yara bandıyla kapatıyorum. Sabaha kadar bekliyor ve uyandığımda sivilcenin yok olduğunu görüyorum, sanki sihirli bir el dokunmuş gibi!

Balın cilde faydalarını keşfedin!

Bal, içinde mucizevi özler barındıran bir besindir. Cilt bakımı için çok faydalıdır ve tedavi edici özellikleri vardır. Aşağıda, balın faydalarını keşfedebilirsiniz:

  1. Mikrop temizleyici özelliğe sahiptir.
  2. Mineral içeriğiyle cildi besler.
  3. Cilde parlaklık ve canlılık verir.
  4. Biotin içeriğiyle cilt ve saçları güzelleştirir.
  5. Cilt lekelerini iyileştirir.