Yengeç burcu aylık yorum: Temmuz 2015

Sevgili ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları, Temmuz aylık burç yorumları hem yazılı hem videolu olarak karşınızda! Temmuz ayında Yengeç burcunu neler bekliyor, hangi günlere dikkat etmelisiniz, ilişkinizde neler olacak… Hepsi ve daha fazlası Astrolog İremsu’nun anlatımıyla aylık burç yorumunuzda!

2 Temmuz tarihinde karşıt burcunuzda bir Dolunay meydana gelecek. Sizler için bu Dolunay ilişkinizle ilgili meselelerde son derece kıymetli olacak. Eşinizin sorumlulukları ve kararları sizi rahatsız edebilir.Dolunayda sakin olmalı dialogunuzu iş birliği yakın hale getirmelisiniz.

8 Temmuz tarihinde Merkür burcunuzda seyrine başlayacak. Sizin yapınıza uygun olarak ailevi konular etkin olacak. Eşiniz, yuvanız, çocuklarınız kıymetli olacak.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay burcunuzda oluşacak. Kişisel anlamda durumunuza bakacaksınız. Bazı sorunlar yaşanabilir, biraz hassasiyetiniz yüksek olabilir. Sorumluluklarınız eşit paylaşılmalı ve önünüze bakmalısınız.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak. Çevreniz, en yakınınızda bulunan insanlar gözleminiz altında kalacak ve gördüklerinize bakacaksınız. Çevrenizdekilerde arayıp bulamadıklarınızı değerlendireceksiniz.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak. Burada aileniz, ilişkileriniz öne çıkacak. Güçlü olursanız iyi bir ilişki yaşayabileceğinizi ön göreceksiniz.

31 Temmuz tarihinde ise Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Bankalarla ilgili konular, krediler ele alınacak. Bir yanıyla parasal konularla ilgili iki dağ arasında kalmış gibi hissedeceksiniz.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın tüm görünümleri çerçevesinde analiz ederek size izah etmek isterim. Günün ilk işaretçisi Güneş-Neptün görünümü, hayata inançla, sevgiyle, ılımlı bir şekilde, hayalleriniz çerçevesinde bakmaktan yana olduğunuzu işaret ediyor. Kırılmak, üzülmek, pişman olmak istemiyorsunuz. Bu Dolunayın ilk cümlesi, hayatta en kıymetli zenginlik, insanın sevdiğiyle huzur içinde yaşamasıdır diyeceksiniz. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, ilişkinizle ilgili konularda yaşanması muhtemel bir sıkıntının, anlaşmazlığın, sizin ilkelerinize, beklentilerinize uymayan bir gelişmenin işaretçisi oluyor. Partnerin baskın tavırları bu beraberliğin devamını güçleştiriyor. Bu Dolunay, bir ayrılığın, bir mesafenin, bir anlaşmazlığın, karşı karşıya gelişin de göstergesi olduğundan sizi zorluyor, baskı altına alıyor. Mars-Kuzey düğüm zorlu görünüm ise, kişisel anlamda bir hayli gerilmenize, sevdiğiniz, değer verdiğiniz her şeyi korumak istemenize rağmen şartların sizi yormasına neden olabilir. Bu durum eviniz ve ailevi konularda bozulan bir dengenin göstergesi olarak yorucudur. Merkür-Uranüs görünümü, bu huzursuzluğun iş hayatınızla ilgili konularda da etkili olabileceğinin işaretçisidir. Kısaca olan biten her ne ise, bizim duruma sakin bir şekilde başlamamız gerektiğini gösteriyor.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, kendinizi garanti altına almak, güven içinde yaşamak ve huzur dolu bir hayat sürmek istersiniz. Eviniz, aileniz önemlidir. Ancak ilişki konularında karşınıza çıkan partnerler baskıcı tutumda veya hakimiyetini kabul ettirmeye çalışan kişiler olabilir. Fazla tutkulu hatta kıskanç yapıda olmaları sizi rahatsız edebilir. Doğal olarak sağlıklı bir ilişki yaşanması pek mümkün olmaz. Burada yapılması gereken seçimlerinize dikkat etmek veya mevcut beraberliğinizi gözden geçirmektir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, hassas düşünmenin, değerlerine sahip çıkmanın ve geçmişte yaşanılanlar ışığı altında tedbirli olmak gerektiğinin işaretidir. Sosyal yönden hem kendisi hem de ilerisi adına ayrıca ilişkisiyle alakalı konular üzerinde yaratıcı düşünmeye çalışan birey, tamamen geleceğini garanti altına alma peşindedir. Vizyonu yüksektir. Yani ne yaptığını ve ne yapması gerektiğini bilerek yol aldığında, gücünün iki misli artacağını bilmelidir.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniay, iki önemli görünümle örtüşüyor ve her ikisi de, mevcut durumu daha iyi idrak ederek nelere dikkat etmemiz gerektiğini hatırlatıyor. İlki Merkür-Pluto karşıtlığı, zihnimiz tamamen kendimize dönük, hassas ve bir o kadar duygusal düşünmeye açık. İstiyoruz ki, ilişkimizde veya iş ortaklığımızda aradığımız güveni, huzuru bulalım ve beklentilerimize uygun şekilde gerçekleşsin. Kendimizi kandırıyoruz belki de, bu ilişkide her şey güzel olacak diye. Belki de hayatımızda hiç kimse yok, günün birinde gelecek olanın hayalini kuruyoruz. Ancak gerçekler bir adım ötede. Bir baskı var üzerimizde, bizi anlamayan bir sevgili, eş veya birileriyle karşı karşıya kalmışız. Bu Yeniayda, gizli saklı sıkıntılarımız bir yana, biz mutlu olmak için dileklerde bulunuyoruz. Yeter ki düzelsin bir şeyler diye. Yeniay ile örtüşen bir başka görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. O da bizi sıkıntılarımızdan kurtulmak, arzu ettiklerimize ulaşmak adına itekliyor. Değer verdiğimiz her ne varsa, ister zorlasın, ister yorsun, eğer bizim için kıymetliyse, gerekliyse, mücadele etmeye hazırız. Bu Yeniay, bizim için çok önemli. Kaybetmek değil, kazanmak istiyoruz. Üzülmek değil, mutlu olmak istiyoruz. Mücadelemiz bir hayli yoğun, ancak pes etmemek gerektiğinin farkındayız.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz seyir boyunca, yakın çevrenizde bulunan kişilerle olan temasınızda yararlılık ilkesini gözettiğiniz için, size ihtiyaç duyan kişilere elden geldiğince destek olursunuz. Ancak bu desteğin karşılığında kıymetinizin bilinmesini istersiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde de durum böyledir. Dostlarınızın size bir işi düştüğünde, yardıma hazırsınızdır. Amacınız etrafınızdaki insanların huzurlu olması ve sizin de otomatik olarak huzura kavuşmanızdır. İlişkilerde genel olarak belli bir inceleme, kurcalama, ince eleme sık dokuma hali vardır. Burcunuzla uyumlu bir görünüm yapsa da, bu noktaları gözden kaçırmamalıyız.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, bir yandan özgürce hareket etmek isterken, diğer taraftan ilişki hayatınızdaki baskıların, sorunların üstesinden gelmeye çalışabilirsiniz. Merkür burcunuzda ilerlediği için geçmişi hatırlar bazen de duygularınızla mantığınızın çelişmesi sonucu içe kapanabilirsiniz. Peki ne yapılmalıdır? Politik davranmayı bilmek iyi olur.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte, etrafımızdaki insanların yanlışlarını, tuhaflıklarını, eksiklerini daha fazla görürüz. Aynı şekilde bize yaklaştıklarını fark ederiz. Bu iyi bir hal değil tabii ki. Ancak bazen de işe yarar. Sözgelimi bugüne dek fark etmediğiniz bir ayrıntıya, duruma rastlarsınız. Bunu düzeltme imkanı yakalarsınız. Çevrenizde bulunan kişilerle iletişimin bazen durgunlaşması, hatta araya soğuk bir mesafe konması geri hareket döneminde rastlanılan bir durumdur. Hemen önyargılı, endişeli düşünmemek lazım. Bırakın zamana, zaman halletsin bu durumu. Bir çevre değişimi, eğitim, iş girişimi veya akrabalık ilişkileri anlamında yeni bir planınız varsa, bunu tekrar gözden geçirmeniz, sağlıklı ve verimli gelişmesi yönünde olumludur. Bu süreçte, bir yakın akrabanızın sağlığıyla yakından ilgilenebilirsiniz. Çevrenizde temizlik konusunda titiz davranabilirsiniz.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: Bu hafta, iş konularında biraz zorlanacağız. Bizi sıkıştıran belli bir sınırda hapseden ve de hassaslaştıran konular verimli, tatminkar şekilde çalışmamızın önüne geçiyor. Dolunay etkisi bu anlamda önemli. Bedensel ve ruhsal sağlığımıza önem vermeliyiz. Kazanmak için var gücümüzle çabalarken, kendimizi ihmal etmemeliyiz.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında, burcunuzda ilerleyecek Merkür süresince, etrafınızdaki dünya ile temasınız güçlenmeye başlıyor diyebiliriz. Şimdi düşünceleriniz, hisleriniz ve siz canlanmaya başlıyorsunuz. Kimsenin etki altında kalmadan kendiniz adına yeni kararlar alarak bunları uygulamaya çalışmak, eskiye yeni bir yüz geçirerek veya tümüyle değiştirerek hayatınızın kontrolünü ele geçirmektir. Duygusal konularda yaşamınızı gözden geçirebilir, eskinin sizin üzerinizde yarattığı tüm izleri silmeye çalışabilirsiniz. Kimi zaman birileri veya bazı olaylar sizi bağımlı olduğunuz alanlara doğru sürükleyebilir. Fakat bunların tümünde aldığınız dersler ön plandadır. Yani nerden nereye geldim tarzı bir düşünce halidir. Aileniz, vatanınız, değerleriniz, sizi bugüne getiren olaylar, insanlar ne varsa hepsine sahip çıkabilir, hatalarınızın bile sizi olgunlaştırdığını düşünebilirsiniz.

9 Temmuz tarihinde, hem kişisel anlamda isteklerinizi dışarıya ifade etmeniz kolaydır hem de sizin arzularınıza uygun şekilde başkalarının desteğini görmeniz kolaylaşır. Gücünüzü, tatmin edici olan işlere, hedeflerinize yönelterek elde edebilirsiniz. Sezgileriniz sayesinde, gerçekleri algılayabilir, buna göre başarılı şekilde ilerleyebilirsiniz. Ticari, iş, eğitim, inanç konularında şansınız yüksek. Rüyalarınız gerçekleştirecek planlarınızı uygulayabilirsiniz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz Güneş-Uranüs görünümü, güvenli bir hayat kurmak ve huzurlu bir yaşam sürmek arzunuzu işaret ediyor. Uranüs ise, kariyer evinizdeki değişimlerin işaretçisi. Siz bu değişimleri baskı olarak yorumlarsanız, iş hayatında gelişemezsiniz. Kalıplaşmış düşünceleri bir yana bırakarak, kendinizi mesleki alanda geliştiriniz. Yeni ve farklı olan gelişmeleri takip ediniz.

15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlığı, düzenli bir gelir elde etmek adına aklınıza birçok fikir geldiği halde, sizi durduran engeller veya yaratıcılığınıza sekte vuran kişiler canınızı sıkabilir. Düşüncelerinizin genelinde kendi çıkarlarınızın ön planda olması, başkaları tarafından bencil olduğunuzun düşünülmesine yol açsa da, siz neyi neden istediğinizin gayet iyi farkındasınız. Sahip olma güdünüzün en başında toplum hayatında iyi bir yere gelmek isteği baskın. İşinizden elde ettiğiniz gelir veya yaşamınızı sürdürmenizi sağlayan şartlarınız yetersiz olduğu için sinirli davranabilirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkürün Aslan burcunda seyrine başlaması yolculuklar, eğlenceli aktiviteler, hayatın güzel yanlarının keyfine varma, yeni tanışmalar, farklı bir şeyler yapmak arzusuyla dolu olduğunuz bir süreçtir. Fikirlerinizi dış dünyaya sunuş biçiminiz artistik ve çok etkileyicidir. Sanatçılar için bu hem taklit gücünün artması hem de yeni bir karakter üzerinde çalışılması yönünde olumludur. Bildiklerimizi açıklamak, öğretmek, tasdik edilmek hoşunuza gider. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olup farklı yerler görmek, insanlarla tanışmak arzumuzu işaret etmektedir. Ancak Venüsün iki burçtaki geri hareketi hem ailevi hem yolculuklar, yakın çevre, eğitim ve iş hayatımızla ilgili konuların gözden geçirilmesi gerektiğini işaret ediyor. O kadar özgür değiliz. Halledilmesi gereken meseleleri göz ardı edemeyiz.

PARA

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, mali konulardaki harcamaların artışı olduğu kadar, parasal gelirinizin yükselişi anlamında önemli bir tesirdir. İleriye dönük düşünmenizi ve buna göre yeni planlamalarda bulunmanızı sağlar. Eğer yatırım düşünüyorsanız, bu enerji, piyasa şartlarına göre doğru bir karar vermenizde yardımcı olur. Eviniz, ailenizle ilgili yeni gelir kaynakları ve desteklerin göstergesidir. Gelişmeleri işaret eden bu kavuşum ailenin büyümesi ve ihtiyaçların artacak oluşu da işaret eder. Gereksinimlerinizi karşılarken, fazla açılmamak, dikkatli davranmak tabii ki faydalıdır. Sağlık, sosyal ilişkiler, evinizle ilgili ihtiyaçlar için para harcanabilir. Belli bir canlanma finansal konularda görülür. Kazançlı işlere yönelmenizde yardımcınızdır.

6-12 Temmuz arası: Kazanç evinizin yöneticisi Güneş, 6 Temmuz tarihinde Pluto ile bir karşıtlık oluşturacak. Kişisel anlamdaki kazancımız ile eşimiz-iş ortağımız veya bir şekilde maddi bağlantımız olan kişilerle aramızda yaşanabilecek bir problemin göstergesi olabilir. Üstünüzdeki baskı, bir hayli etkilidir. Benim tavsiyem, maddiyatla ilgili ortaklıklarda dikkatli olmak, bu yöndeki problemleri karşılıklı bir şekilde halletmeye çalışmaktır. Eğer bir iş ortaklığı henüz yeni kurulacaksa, parayla alakalı maddeleri en başından dikkatli bir şekilde incelemektir. Bunu yapalım ki, sonrada sorun çıkmasın.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, kazanmaya dönük ve hayatınızı garanti altına alacak şekilde düşünürsünüz. Zevk aldığınız her ne varsa, bunları yaşamanın, tadını çıkarmanın tamamen paraya bağlı olması, sizi doğal olarak hırslandırır. Dengeli ve istikrarlı işlere yönelerek artık rahat etmek arzunuz bir hayli yüksektir.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay, eşin parasal durumu, mirasla ilgili işleri, iş ortaklarımızla aramızdaki finansal bölüşümler, borçlarımız ile ilgili konularda yaşanan zorlukları işaret ediyor. Biz kimseden bir şey beklediğimiz yok, yeter ki, bizim üzerimizde baskı kurup, bizi parayla onla bunla rahatsız etmesinler. Biz kendi yağımızla kavrulmak, üzülmek istemiyoruz. Ancak bu Dolunayın gerçekleştiği gün Venüs kazanç evimize geri dönüyor. Bu geri hareket mecburen kendi kazancımızla alakalı konularda dikkatli olmamızı, bütçemizin ayarını bilmemizi gerektiriyor.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu dönemde, maddi konularda kendinizi güçlü hissetmek, kimsenin sizi bu anlamda hafife alması, çaresiz görmesini istemezsiniz. Hatta, borcunuz harcınız olsa da, dışa karşı ben iyiyim demek için elinizden geleni yaparsınız. Harcamalar bu dönemde artabilir. Çünkü kendinizi değerli hissetmek, hoş görünmek istersiniz. Genelde lüks tüketiminin arttığı bir dönemdir. fiyatlara bakılmadan, hesap edilmeden yapılan alışverişler daha sonra bütçenizi zorlayabilir. Sevdiklerinizi mutlu etme çabanız, kesenin ağzını açmanıza neden olabilir. Hele hele ilişkileriniz bu temel üzerine kuruluysa, daha fazla onları memnun ederek, sevileceğinizi düşünürsünüz. Yatırım düşünüyorsanız, bu dönemde riskli işlere kalkışmayınız, araştırınız, uzmanlara sorunuz. Kampanyalar bu dönemde artabilir. Üç al iki öde türündeki ürünleri alırken çok iyi gözlemde bulununuz.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

 • Pozitif Enerjili Günler                    : 6-10-11-14-15-19-20-24-25
 • Zayıf Enerjili Günler                       : 2-8-9-22-23-29-30
 • Aşkta En Şanslı Günler                   : 24-25
 • Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 17-18
 • Yeniay : 14-15-16
 • (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
 • Dolunay : 1-2-3-28-29-30-31

(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

1 Temmuz 2015, Çarşamba
loading...

37 YORUM

 1. YORUMLAR ÇOK İYİ GERCEKTEN CIKIYOR,FAKAT GEZEGENLERLE İLGİLİ YAZILI YERLERDE DAHA ACIK YORUMLAR RİCA EDİYORUZ SAYGILARIMLA

 2. inanilmaz dogru. ilk defa bir turk astroloji sitesinde bu kadar nokta atisi bir yorum okudum, gercekten cok saskin ve ayni zamanda mutluyum!

  tesekkurler!

 3. Merhaba.ben aylik burcumu okudum.dogrusu cok uygun simdiye kadari.memnunum simdilik.bakalim gerisi dogru cikacakmi??? Hepinize bol sanslar dilerim arkadaslar.

 4. benım burcum degil sevgılımın burcu tam onu anlatıyor simdi ayrıyız ama sevgılımın babası destek verıyor yıldızlarım destegı ıle olacak:)

 5. hepsi doğru denebilecek kadar orantılı yorumlar var her farklı yengeç burcu insanı için yazılmış konular var ve hepsi birbirini tamamlar derecede düzenli anlatılmış şuan bu yazılanlar gerçekten hayatımda olmaya başlıyor huzursuz kişiliğimi yenmeye başladım bile…

 6. Gecen ay cok yorucu,heyecanlı gectı benımcın.ay sonundada cok olumsuz bı haber aldım.bu ısh benım hayatımla ılgılı.sadece 2 shansım vardı,1ncısını kullanmısh oldum.shımdı 2cısını denemek uzereyım.bılmıyorum nasıl olacak…

 7. ya insallah dogru cikarda hamile oldugumu oyrenirim cunki 3 yildir bu ani bekliyorum ve hic bi falda hamile olursunuz die bisey yazilmamisdi simdiye kadar

 8. ağustos ayında aldığım süpriz ötesi iş teklifinden sonra 3,4 gün önce gelip okudum ağustos ayıda gelen teklifi doğrular nitelikte idi, taşınma gereği vs. Şimdi yine bu ayda gelişmeleri doğruluyor, vay be hayat bizede gülecek galiba en sonunda. Allaha ne akdar şükretsem az dedirten bir teklif bu. umarım hepinize böyle güzel haberler gelir.

Yorum Yap