Yay burcu aylık yorum: Temmuz 2015

Sevgili ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları, Temmuz aylık burç yorumları hem yazılı hem videolu olarak karşınızda! Temmuz ayında Yay burcunu neler bekliyor, hangi günlere dikkat etmelisiniz, ilişkinizde neler olacak… Hepsi ve daha fazlası Astrolog İremsu’nun anlatımıyla aylık burç yorumunuzda!

2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda Dolunay meydana gelecek.Mali durumumuzu gözden gireceğimiz bir ay olacak.Görünümlerine baktığımızda borçlar,kredi konuları,geri ödemeler ya da iş ortağıyla yaşanılan problemler tek başımıza bir şeyler yapmamızın önüne geçecek.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcu seyri devreye girecek.Bu yine finansal durumlarda etkili olacak.Yengeç burcundaki geçiş karşılıklı empatinin gerekli olduğunu hissettirecektir.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay Yengeç enerji burcunda oluşacak.Ailevi ilişkilere karşı düşkünlüklerinize ya da sıkıntılara dair empati olgusuna ihtiyacınız ortaya çıkacaktır.Görünümlerine baktığımızda refleks kararlar alarak bir borcun altına girmek konusunda dikkatli olmanız gerekecek.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcu seyrinde giriş yapacak ancak gölgeli günler de aynı zamanda başlayacak.Çünkü 25 Temmuz’da gerileme hareketi olacak.Bu da özellikle çalışma hayatıyla ilgili konularda ilişkinizin önemini ortaya çıkaracak.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak.Bu seyir yaylar için özgüven duygusunu ve tatile gitmek istediğini ortaya çıkaracak.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda Dolunay ortaya çıkacak. Bu Dolunay’ın oluştuğu gün Venüs Aslan burcuna doğru gerileyecek.Bu zamanlar da iç-dış muhasebelerinin yapılması gerekecek.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, iç dünyasında işten, ilişkiden, bir çok sorundan bunalan Yaylar için moral yükselten, kuvvetlendiren, heveslendiren, fırsatlar kazandıran bir enerjidir. Çalışma hayatınızla ilgili konularda gelişimin, işlerinizi başarılı bir şekilde yapabilmenin işaretçisidir. Bir çok alanda zorlandığınız meseleleri, yükselen moral gücünüzle halledebilmeniz mümkündür. Yaşama gücü, ilişkide bulunma, insanları etkileme yönünde de güçlü bir tesirdir. Manevi açıdan sizi ışıklandırır. Hayata inanmanızı, güvenle ilerlemenizi sağlar. Dağılmanızın önüne geçer. Bir şeye karar verdiyseniz, kendinizden emin bir şekilde ilerlemenizde yardımcı olur. Yeni bir aşkı, devam eden ilişkinizde coşkunluğu işaret eden bu enerji, gün boyu gayet güzel haberler alarak, görüşmelerde bulunarak ilerisi adına umutlanmanızı sağlayacaktır. Yolculuklar, yeni tanışmalar açısından da olumludur.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, özel ilişki, mesleki konular, finansal meseleler ve ortaklıklar anlamında gerçekçi olunması gereken zaman dilimidir. Sabırsız ve sadece kendimize yönelik, bir de hassasiyet içinde durumları ele almamalıyız. Bir bakacağız olan bitene. Sözgelimi evlilik veya boşanma gibi meseleleri geleceğe dönük bir şekilde ele almalıyız. İş ortaklarımızla aramızdaki her türlü alışverişte dürüstlüğü ilke edinmeliyiz. Yaylar aktif ve ateşli kişilerdir. Bir iş istedikleri gibi gelişmediğinde tepki gösterirler. Bazen de aşırı iyi niyetle, nasılsa halledilir diyerek yanlış seçimlerde bulunabilirler. Akıllı olmalıyız. Bu dönemde duygusal ve ruhsal anlamda hassasız. İstikrarlı yürümeyen ilişki ve iş ortaklıklarımızı mutlaka ele almalıyız.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz Güneş-Uranüs görünümünde, İster sıra dışı bir macera isterse uzun yıllar devam edecek bir ilişki olsun fark etmez. Tek isteğiniz artık birileri adına hareket etmek, başkalarının iyiliği için kendinizden ödün vermek değil, bilakis bundan sonra sadece kendi çıkarlarınız için hayatınıza şekil vermektir.

16 Temmuz tarihinde Yeniay-Yengeç burcunda doğacak ve iki önemli görünümle beraber bizleri selamlayacak. Hepsini birlikte hesaba katarak bu Yeniayı size analiz etmek isterim. İlk görünüm, Merkür-Pluto karşıtlığıdır. İyi niyetimizin ayarını, hesabımızı hem ilişkilerimizde hem de maddi konularda gözden geçirme ve üzerinde düşünme vaktimizdir. Yeniay, yeni bir şeyler ortaya koymaksa da, bu Yeniay sizler için aklınızı başınıza toplamak anlamında önem taşıyor. Çünkü hesapsız harcamalar yerine yarınlar adına düşünmek, öyle birilerine güvenip borç altına girmemek, riskli işlere dikkat etmek gerekiyor. Evdeki Pazar çarşıya uymalı dostlarım. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Yatırım yapmak isteyenlerin genelde ev sahibi olma arzuları bir hayli yoğundur. Uygun ödeme koşulları, alınacak evin değeri, ödenecek meblağ, peşin mi yoksa kredili mi olacak, bütün bunların mutlaka bir uzmana danışılarak yapılmasında fayda var. Miras bölüşümleri, eşin maddi durumu, nafaka, ailevi iş ortaklığı gibi konular da bu Yeniayda gözden geçirilmeli, ancak sağlamlığı, güvenilirliği, garantisi mutlaka gözetilmelidir.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümünde, parasal durumu gözden geçirmek lazım. Eğer siz gerçekten ilerlemek istiyorsanız lütfen ve lütfen ustalığınızı, bilgi ve deneyimlerinizi uygun alanlarda kullanmaktan asla vazgeçmeyin.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu sizler için tatil anlamında yararlıdır. Eğer daha önce biriyle tanıştıysanız, başka bir şehirde, ülkede yaşıyorsa, şimdi buluşmak için uygun zamandır. Ancak bu süreçte yeni tanıştığınız kişiye hemen kapılmak, ileriye götürmek, hatta evlilik gibi hayati bir karar vermek yanlış olur. Bu dönemde sevgilinizle birlikte hoşunuza gidecek aktivitelerde bulunabilirsiniz. Eğer yalnız tatile gitmek istiyorsanız, farklı bir yer görmek şöyle bir kendinizle baş başa kalarak dinlenmek de iyi bir fikirdir. Kendinizi değerli hissetmek arzunuz bu dönemde daha fazlalaşır. Eski bir sevgiliyle karşılaşmanız mümkündür. Daha önce hoşunuza gitmeyen birini şimdi beğenmeye başlamamanız şaşılacak bir şey değildir. Yabancı ülkelerle alakalı anlaşmalar, yatırımlar, görüşmeler mutlaka çok dikkatli bir şekilde incelenmeli, geri hareket bitene kadar üzerinde düşünülmelidir. Çocuğunuz yabancı bir ülkede doğabilir, kısa süreli gittiğiniz bir yerde uzun zaman kalınabilir.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay, çevre değişimleri, iş, eğitim veya bir yere yerleşim, görüşmeler yönünde etkili olup, mevcut şartlara bir bakmak gerektiğini gösteriyor. Sizin arzunuz, istediğiniz ve planladığınız şekilde işlerin yürümesi, arzu ettiğiniz şekilde gerçekleşmesi. Bunun için biraz mücadele etmek gerekiyor. Beklentilerinize uygun düşmeyen durumlar veya farklı nedenlerle seyahatler, yerleşim yeriyle alakalı konular hemen çözülmeyebilir. Venüsün gerileme hareketi de, bu Dolunay ile örtüştüğünden sabırlı olursanız, işlerinizi Eylül başına kadar halletmiş olursunuz.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: Haftanın hemen başındaki Venüs-Jüpiter kavuşumu gayet olumlu. Fırsatları işaret ediyor. En azından haftanın kıymetli bir görünümü olarak moralimizi yükseltiyor. Ancak genel olarak baktığımızda bazı arzu edilmeyen, mücadele edilmesi gereken durumlar var. Çok akıllıca bu sıkışıklığı aşmak lazım. Başkalarıyla olan ilişkimiz veya iş anlamındaki temaslarımız ilerisi adına garanti içermeli. Yoksa gereksiz yere zaman kaybetmiş oluruz.

6-12 Temmuz arası: Kariyer evimizin yöneticisi Merkür, 8 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda seyrine başlayacak ve 11 Temmuz tarihinde Kuzey düğümle bir görünüm yapacak. İş hayatında bazı kişilerin sadece kendi çıkarlarını düşünmeleri, Vermekten ziyade almaya dönük tavırları, bizi rahatsız edebilir. Bizim böyle bir duruma anlayış göstermemiz pek kolay değildir. İsteriz ki, yaptığımız iş bize de kazandırsın, dengeli, ahenkli bir şekilde krizler aşılsın. Yeni işe girmiş olanlar açısından bu görünüm, finansal anlamda beklentimize uymayan şartların göstergesi olabilir. İş ortaklıkları bakımından bu görünüm, yolları ayırmanın işaretçisi olabilir.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, harekete geçmek istediğiniz halde bir takım nedenlerle engellenmenize sebep olabilir. Bu kimi zaman parasal bir mesele yüzündendir bazen de ne yapacağınızı tam olarak bilememekten kaynaklanır.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Çalışma hayatınız ve kariyerinizle ilgili konular üzerinde titizlikle durulması, düzenli ve işler hale getirilmesi yönünde önem taşıyor. Bir türlü yerli yerine oturmayan bir takım problemler varsa titizlikle ele alacağız. Sıkı çalışacağız. İş hayatıyla bağlantılarımı güçlü tutmamız gerekiyor. Otoritelerle ilişkinizi, sorumluluklarınızı gözden geçirerek, işinizden tatmin olup olmadığınızı şöyle bir ele alınız. Ancak sadece kendi tarafınızdan bakmayınız. Serbest çalışanların da, piyasanın koşullarını iyi gözlemlemeleri gerekiyor. İşinden memnun olanlar bu dönemde patron konumundaki kişilerle yeni bir planlamada bulunmak adına yoğun bir çalışmaya adım atabilirler. Bu süreçte iş veya sosyal hayattaki ilişkilerde seçici davranabiliriz.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu iş hayatımızla ilgili konuların paylaşım, uyum ve uyumsuzluk, iş ilişkileri açısından gözden geçirme yönünde olumludur. Yaylar bu süreçte bütünden ziyade detayların üzerinde durmak zorunda kalabilirler. İş ilişkilerinde bu durum lezzetsiz bir zaman olabilir. Projeler yavaş ilerleyebilir. Ekip çalışmalarında hoşunuza gitmeyen durumlar oluşabilir. Yaptığınız iş üstleriniz tarafından yeterli bulunmayabilir. Belki en yakınınızdaki iş arkadaşınız size mesafe koyabilir. Bunların tümü, etrafınızdaki insanları farklı yönleriyle görebilmenizde aslında olumludur. Ancak bunun üzerinde fazla durup, mesele haline getirmek bu kısa süre içinde huzursuzluğa neden olabilir. İş yerinizde yer değiştirme, onarım, bakım, düzenleme gibi işlemler söz konusu olabilir. Sağlıksız bir ortamda çalışıyorsanız, mutlaka dikkat etmeniz, bunu ilgili yerlere bildirmeniz faydalı olur. Ani bir iş kararı vermek yanlıştır. Eski bir iş arkadaşınızla karşılaşmanız, eski iş arkadaşlarınızla bir araya gelmeniz, tatile çıkmayı düşünürken izin alamamanız bu süreçte rastlanan durumlardır.

PARA

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın yansımaları ve işaret ettiği durumları daha geniş manada anlamak için, tüm görünümlerini gözden geçirmekte yarar var. Ben de yorumunuzu bu çerçevede hazırladım. Günün ilk etkisi, Güneş-Neptün görünümüdür. Sizin bu Dolunayda, mali yöndeki tüm işlerinizi, eşiniz, iş ortağınızla olan bölüşümleri, ideallerinizi, eviniz ve ailenizle ilgili düşündüklerinizi gerçekleştirme rüyanızın işaretçisidir. Ancak bunların doğru anlamda ve düzgün şekilde yapılması, sonradan bir problem çıkarmaması gerekiyor. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, gelir-gider dengemizin mutlaka ciddiyetle gözden geçirilmesi yönünde önem taşıyor. Öyle fazla açılamayız. Eğer dışarıdan bir destek varsa, bu destek hakikaten güçlü ise sorun yok. Fakat borcumuz varsa, zaten sıkışık bir durumda isek risk alamayız. Ona buna güvenip, borcu borçla kapatmaya çalışanlar, bütçesi dengesiz olanlar, kazancı düşük olduğu halde gereğinden fazla harcama yapanlar için bu Dolunay zorlayıcıdır. Zaten bu zorlanmanın işaretleri de üzerimizde bir hayli etkilidir. Mars-Kuzey düğüm arasındaki görünüm, ilerisi adına düşünmenin, ideallerimizi yeniden gözden geçirmenin, ilişkilerimize dikkat etmenin önemini vurguluyor. Merkür-Uranüs arasındaki görünüm, ilişkimiz, iş ortaklığımızla alakalı konulardaki görüşmelerin işaretçisi olarak önem taşıyor.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, parasal kazanç anlamında yavaş ancak bir hayli derinden işleyen değişimleri işaret ediyor. Güven içinde yaşamak için tabii ki işinizi bilmeniz lazım. Zaten bu nedenle son yıllarda kendinizi garanti altına almak için mücadele vermektesiniz. Para konusunda eskisi gibi düşünmeniz artık pek mümkün değil. Tutumlu olmanız gerektiğini artık siz de gayet iyi bilmektesiniz.

9 Temmuz tarihinde, maddi ve manevi her türlü krizin aileniz veya farklı bir yolla aşılması anlamına gelir. Rahatlarsınız. Sözgelimi bir evin alınması, oturduğunuz binanın yenilenmesi, bir kredinin uygun şartlarda onaylanması, partnerinizin yardımı, bir malın aile içinde bölüşülmesi gibi. Bütün bunlar geleceğinizi garanti altına almanızı sağlayıcıdır.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, aklınızın tümüyle ailevi, parasal ve ortaklıklar konusu üzerinde odaklanması anlamı taşır. Kişi kendini aşırı duyarlı, değişken bazen de kaprisli bir şekilde ifade edebilir. Aslında burada yapılması gereken, soruna yol açan noktaları gözden geçirmek, duygusal düşünmemek ve kararlarınızı sürekli değiştirmemektir.

15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlık etkisi altında, maddi güvenliğimizi, çıkarlarımızı düşünmemiz gerekir. Yanlış kararlardan uzak kalmak istiyorsak bilinçli olmak durumundayız. Parasal açıdan şu aralar yaşanmakta olan durgunluk nedeniyle zaten kendinizi pek rahat hissetmediniz için, deyim yerindeyse –denize düşen yılana sarılır misali size sunulanı kabul etmeye kalkışabilir veya öfkeyle kalkıp zararla oturabilirsiniz. Lütfen sakin olunuz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde, Güneş ve Merkür-Aslan burcunda seyirlerine başlıyor. Yolculuklar, tanışmalar, kültürel ve sanatsal konular ilgimizi çeker. Yaratıcı düşünürüz. El üstünde tutulmak isteriz. Yaz tatili zamanı tabii ki. Güzel bir tatil geçirmek, yeni insanlarla tanışmak, değişik bir şeyler yapmak arzusu bizi sarar. İlişkilerde iletişimin bir hayli etkili olduğu zamandır. Zihninizde yarattığınız güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreçte yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde birçok insanla bağlantılar kurmak yönünde etkilidir. Ancak Venüsün iki burçtaki geri hareketi bazen durdurucu, zaman olgusunu göz önüne alarak hareket etmemizi gerektiriyor. Belki bir program değişikliği gündeme gelebilir. Gitmeyi düşünürüz, fakat erteleriz veya kısa süreli düşünürüz, bir bakmışız tatili uzatmışız. Eğitim, iş veya farklı bir nedenle halledilmesi gereken işlerimiz olabilir.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

 • Pozitif Enerjili Günler                     : 4-8-9-17-18-22-23-27-28-31
 • Zayıf Enerjili Günler                       : 6-12-13-19-20
 • Aşkta En Şanslı Günler                   : 8-9
 • Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 2-29-30
 • Yeniay : 26-27-28

(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 12-13-14

(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

1 Temmuz 2015, Çarşamba
loading...

32 YORUM

 1. İnsalah sabrın sonu selametir evli olanlar cocuğu olanlar iyi duşun gercekten sabır etmek lazım cocuklarımız icin

 2. Yetkili kişi zahmet edip şu aylık yorumu güncelleyebilirmi acaba? Ocak 2012 bekliyoruz günlerdir. Ayın yarısı bitti zaten. (:

 3. Burç yorumları güncellenmiştir. Gecikme için özür diler, detaylı takibiniz için teşekkür ederiz…

 4. TESEKKÜR EDERIM; EMEGINIZE SAGLIK. YORUMLAMANIZ, ÖNERILERINIZ O KADAR GÜZEL KI, OLUMSUZ DAHI OLSA KABUL EDILIR DURUMDA. SIZLERI CANDAN KUTLARIM.

 5. bişeyi çok merak ediyorum bütün yorumları okudun ama neden hala unutamıyorum ve hala aşk acısı çekiyorum bu arada o bir akrep erkeği bunu anltırsanız sevinir

 6. TESEKKÜRLER
  MAYIS AYI BOL KOSTURMACA; ENERJIK GÖRÜNÜYOR. GERCEKLESEN HERSEY BIZIM VE EVRENIN IYILIGI ICIN GERCEKLESSIN. SEVGILERIMLE

 7. güzel şeyler yazmışsınız teşekkürler şu anda çalışmıyorum iş için güzel şeyler söylemişsiniz esenlikler

 8. sizi sürekli takip ediyorum,yorumlarınızı beğeniyorum..yaptığınız özellikle aylık yorumlar tutuyor aynen..tesekkürler,saygılar..

 9. yorumlar seviyeli ve abartısız…umarım herkesin dileği gerçekleşir…yorum emeğinize teşekkür ederim..sağlıkla kalın..

 10. ya o kadar güzel yazmşsnz ki sanki benim hayatımı anlattnz inşallah herşey güzel olur aşk, iş, kariyer :)))))))

 11. inşallah denildiği gibi olur beklentiler umutla bekliyorum o nu deli ne anlarsın sen sevmekten ukala kendini beğenmiş………

 12. çok fazla terimler yazıyorsunuz birşey anlamıyorum galaktik merküre giriyor güneş giriyor falan da bunalr ne demek ki

 13. ben inanıyorum bu ay güzel şeyler oldu helede dün mükemmel bi iş teklifi aldım darısı diğer yayların başına:)))

Yorum Yap