Terazi burcu aylık yorum: Temmuz 2015

Sevgili ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları, Temmuz aylık burç yorumları hem yazılı hem videolu olarak karşınızda! Temmuz ayında Terazi burcunu neler bekliyor, hangi günlere dikkat etmelisiniz, ilişkinizde neler olacak… Hepsi ve daha fazlası Astrolog İremsu’nun anlatımıyla aylık burç yorumunuzda!

2 Temmuz tarihinde oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecek.Bu dolunay ailevi yuvamız ile ilgili konular üzerinde egemen.Doğal olarak da belirli bir sorumluluk yüklüyor.Bu biraz daha içimizden gelen pesimist bir bakış açısı.Çünkü bir yanıyla içerdeki baskılara ya da bir takım sıkıntılara çare bulmaya çalışıyoruz.Sorumluluklarımız ağır olduğu için bu baskıyı ruhumuz da hissediyor.Diğer taraftan iş hayatımız ve toplum içerisinde güven içerisinde yaşama dürtümüz önemli.Hem ev hem ailevi konularda etkili bir dolunaydayız.Görünümlerine baktığımızda özellikle iş hayatının çok etkili olduğunu göreceğiz.

8 Temmuz tarihinde Merkür kariyer evinizde seyrine başlıyor.Bu seyirde de subjektif düşünce hali var.Teraziler popüler insanlar oldukları için dış dünyada takdir edilmekten hoşlanırlar.Merkür’ün bu geçisinde ise iletişim hep subjektif tarzda çalışacaktır.Empati yapmamız gereken bir Merkür geçişi olacak.

16 Temmmuz tarihinde Yeni Ay Kariyer evinizde oluşacaktır.Toplumsal hayatımız,işimiz,otoriterle olan ilişkimiz ve ailevi konular yine aynı şekilde tamamiyle gözümüzü dış dünyaya çevirecektir.Sahiplenme duygusunu daha çok başarılı olma yolunda ele alacağız.Yeni Ay’ın görünümlerine baktığımzda iş-ev arasında bir dönüşümün ihtiyacını vurguluyor

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda gölgeleri günleriyle birlikte devreye girecek.Bu gölgeli günler 25 Temmuz’daki geri harekete kadar ve geri hareketi de içine alacak kadar kıymetli olacak.Geri harekette olduğu için bize geçmişi hatırlatan şartlar olacak.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür ileriye dönük hedefler evimizde seyrine başlayacak.Bu durum size özgüven katacak.Bu da Temmuz ayının iyi etkileriden birisi olacak.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda dolunay meydana gelecek. Venüs’ün Aslan’a doğru gerileme hareketinde dikkat etmemiz gereken ’ benim hedefim amacım ne ,hangi yöne gitmek istiyorum,nasıl bir toplumda yaşamak istiyorum,nasıl ilişkiler kurmak istiyorum’ olacak.

Temmuz ayı dalgalı bir seyir halinde değil durumumuza iyi bakma anlamında önem taşıyacak.Farklı mercekden bakıp doğru adımlar için Ağustos’a girecek.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu günlük aktivitenizde sizi taçlandırıcı, ışıklandırıcı, moral gücünüzü yükseltici yeni işleri, girişimleri, görüşmeleri işaret ediyor. Gayet olumlu bir tesir. Bilgi ve tecrübelerinizi insanların dikkate aldıkları bir gündür. Adım attığınız işlerde hem mali anlamda moraliniz yüksek hem de güven duygunuz gayet sağlam. Bu kavuşum gündeminizde bugün yer alan tüm işlerde başarı şansınızı yükseltiyor. Size cesaret kazandırıyor ve sosyal yönden de karizma ve cazibe yönünde ışık kazandırıyor. Başkalarından destek görmenizi, ileriye yönelik hedefler belirlemenizi sağlayan bu enerjiyle, kişisel ilişkilerinizde başarı, keyif ve mutluluk sizden yana olacaktır. Çevrenizde bulunan kişiler, sizin varlığınızdan büyük keyif alırlar. Bugün projeler, planlar istediğiniz şekilde yürür ve başarılı sonuçlanır. Farkınız her yönüyle hissedilir.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında meslek evinizde etkili olacak Merkür-Yengeç burcu geçişi, kişinin hassasiyetle durumunu ele almasına neden olabilir. Sözgelimi geçmişte yaşanılanlar gözlerimizin önünden bir film şeridi gibi geçer. İlişkiler, iş hayatı, ailevi konular, uygulamak istenen planlar tecrübeler ışığında ele alındığı için, kişi değerlendirmeleri ister istemez bunlara göre yapabilir. Bu dönemde dikkatleri üzerinizde toplamak istemezsiniz. Fakat yaptığınız konuşmalar, tavırlarınız, başkalarının sizin hakkınızda bir yargıda bulunmalarını sağlar. Sorumluluklarınızın farkında olmanız gayet faydalıdır. Geriye dönük düşündüğünüzde neden bunları yaşadım demek yerine, tecrübe olarak görürseniz ne kendinizi ne de hayatı suçlamamış olursunuz. Çünkü bu tecrübeler size rehber olabilir ve aynı hataları tekrarlamadan doğru seçimlerde bulunursunuz. Bu süreçte bir başka şehirde çalışma, yerleşim, ihtisas yapma, tayin, eğitim, ticari gibi meseleler gündeminizi oluşturur.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz Güneş-Uranüs görünümünde, bir yandan sorumluluklar, diğer yandan bir türlü yerine oturtamadığımız beraberliğimiz bizi yorar. Elimizden geldiğince mücadele ederiz, başarılı olmaya çalışırız. Ancak kendimizi yetersiz buluruz. Yenilik isteriz, eskiyi geride bırakmaya çalışırız, yoruluruz. Zaman zaman isyan ettiğimiz bile olur.

15 Temmuz Mars ve Pluto karşıtlığı, çevrenizdeki insanların, sürekli olarak kendi fikirlerini dayatmaya çalışmalarına neden olur ki, bu sizi çileden çıkarabilir. Hatta bunu bir baskı unsuru olarak görerek sert tepkiler göstermek zorunda kalabilirsiniz. Özgürlüğünüze her şeyden fazla önem verdiğiniz için, kimsenin size ait değerleri hafife almasından hoşlanmaz, fazla iyi niyetli davrandığınızı düşünebilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda Yeniay doğacak. Bu Yeniayın iki önemli görünümle örtüşmesi, tabii ki bunları da analiz ederek, Yeniayı daha iyi anlamamızda rehberlik edecek bize. İlki Merkür-Pluto karşıtlığıdır. İş hayatımız, toplum içindeki görev ve sorumluluklarımız bizim bir hayli duyarlı düşünmemiz anlamına geliyor. Çünkü yükümüz ağır, yolumuz zorlu ve ailemiz, evimizle alakalı meseleler aynı zamanda çok önemli. İki dağ arasındayız. Hassasız ancak güçlü olmalıyız. Çünkü biliyoruz ki, bu dünyada zayıf yanımızı görmesinler, hemen bunu kullanmaya ve bizi zorlamaya çalışabilirler. Ancak bizim yapmamız gereken, öncelikle güven duygumuzu yitirmemektir. Ne olursa olsun insan her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güce sahiptir. İşte o güç, sizsiniz. Siz izin vermedikçe, hiç kimsenin sizi üzmeye hakkı yok. Gerginlikten uzak durmak, başkalarının etkisi altında kalmamak en doğrusudur. O zaman içinde mutlu olacağınız bir yuvayı, düzeni sağlam bir şekilde yeniden kurabilirsiniz. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Bu da gösteriyor ki, hem aktif şekilde işlerimizi düzenleyebilir hem de hislerimizi, amacımızı, hedefimizi dışa ifade ederek başarılı işler çıkarabiliriz. O zaman gelin, birileri için değil, önce kendiniz yapmak istediklerinize inanınız. Doğru ve gerçekten emin olduğunuz yoldan ayrılmayınız.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Venüs düz seyri boyunca, mesleki, ortaklık ilişkileri, kişisel girişimler, hedefler anlamında hem duygusal hem de ruhsal anlamda içinde bulunduğumuz durumu gözden geçirmemizi sağlayacak. Ancak bu gözden geçirmede doğru ve yanlışları sadece kendi bakış açımız çerçevesinde ele alırsak zorlanırız. Tabii ki analiz yapacağız ve sorgulayacağız. Ancak dozunu bilmekte yarar var. Eğer bir ilişkide sağlam bir temel yoksa kişiler birbirlerinin hayatlarındaki önemin farkında değilse, bir taraf sürekli alttan alıyor ve idare etmeye çalışıyorsa problem yaşanmaması mümkün değildir. Onun için dengeli bir ilişki mi değil mi diye bir bakmamız lazım.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu süreçte, sosyal ilişkilerimizi, arkadaşlıklarımızı, karşımıza çıkabilecek kişiyi, amacımızı, hedefimizi veya önceliklerimizi gözden geçireceğiz. Birkaç hafta önce bitmiş bir ilişkiye yeniden bir şans vermeyi düşünmek, eski bir arkadaşınızla tekrar karşılaşmak, eski grubunuza geri dönmek gibi durumlar da bu devrede görülebilir. Yalnız başınıza bir tatil yapmak, bunu kimsenin bilmemesini istemek de bu dönemin etkileri arasında yer alabilir. Çok önce hoşunuza gitmeyen bir şeyi şimdi arzulamaya başlarsınız. Her zaman gördüğünüz, bildiğiniz, tanıdık yerlere gitmek yerine, daha farklı bir yerler görmeyi isteyebilirsiniz. Bu süreçte gelen bir teklifi hemen kabul etmek, bir anlaşmaya imza atmak, bir anda karar verip uygulamak yanlış olabilir. Ancak çok isteyip de fırsat bulamadığınız işleri yapmak, bir şeyler öğrenmek, geliştirmek, sanatla uğraşmak sizi mutlu edebilir.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşan Dolunay, gönlümüzce yaşama, hayatın güzelliklerinin tadına varma, çocuğumuzla, sevdiklerimizle bir arada olma arzumuzun işaretçisi. Ayrıca toplumsal yaşamımıza, sosyal ilişkilerimize, insanlarla bir arada olmaya da ihtiyacımız var. Sevilmek ve ilgi görmekten yanayız. Bizim yerimiz, değerimiz, kıymetimiz bilinsin istiyoruz. Bu Dolunayda, arzu ve isteklerimizi gerçekleştirmek ihtiyacımız yoğun. Bu amaçla organizasyonlar, aktiviteler, toplumla birebir alakalı işlerde öne çıkmak, ilgi odağı olmak isteyeceğiz. Venüs iki ayrı burçta geri hareketini sürdürecek. Bu belli bir hazırlık döneminin, geri planda yapılacak işlerin, ortak projeler için eksikleri gidermenin göstergesi olabilir. Kişisel anlamda pek özgür olamayabiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayı, tüm göstergeleriyle size izah etmek isterim. Çünkü hakikaten önemli. Günün ilk girişindeki Güneş-Neptün görünümü, sevdiğimiz bir işi yapmak, kendimizi garanti altına almak, hayallerimize uygun şekilde yaşamımızı düzenlemek, güven içinde, huzurlu bir hayat sürmek arzumuzu işaret ediyor. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, ailevi durumumuz, evimizle alakalı konularda yaşanan bir gelişmenin, sorumluluk almamıza, ciddi bir şekilde düşünmemize neden olabileceğini bilmeliyiz. Tabii ki zorlayıcı yanları olabilir, ancak bütün bunlar bizi büyüten, olgunlaştıran, gücümüzü test etmemizi sağlayan tesirlerdir. Evimizden ayrılabiliriz, başka bir yere taşınabiliriz, ailemizle alakalı iç meselelerimizi halletmek için mücadele edebiliriz. Mars-Kuzey düğüm görünümü, mesleki alanda, toplum içinde ve kişisel hedeflerimiz yönünde gerginlikten uzak durmak, özgüven duygumuzu yüksek tutmak gerektiğini, çünkü bunların kişisel anlamda bizi geliştireceğini işaret ediyor. Merkür-Uranüs görünümü ise, akıllı, mantıklı ve zekice düşünerek, bütün bu yaşanması muhtemel gelişmeleri yönetebileceğimizin göstergesi. Zaten bu Dolunay, aynı zamanda evlilik, ilişki, iş ortaklığı gibi konularda da sürpriz yenilikleri, değişimleri işaret ettiği için hakikaten çok önemli.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, mesleki konularda bugün bir hayli duyarlısınız. Bir yandan sorumluluk yükleyerek, gelenekçi ve teslimiyetçi bir bakış açısıyla sizi kıskaç altına almaya çalışan dünya, diğer yandan ev hayatı, aileniz ve duygusal meselelerdeki baskılar. Bu iki farklı olgunun arasında hayatını kurgulamaya çalışan ve gönlünce hareket etmek isteyen siz. Tabii ki sıkılıyorsunuz. İşte bu anlamda, neler yapabilirim diye düşünmekte yarar var. Mutlaka yeteneklerinizi değerlendiriniz.

9 Temmuz tarihinde, iş hayatınızla ilgili konularda başarılı bir karar verebilir, bu kararı uygulamak adına destek görebilirsiniz. İleriye yönelik toplumsal anlamdaki her türlü aktivitede sözünüz dinlenir ve diğer insanları manevi ve fikirsel anlamda etkileyebilirsiniz. İş başvurusunda bulunabilir, yeteneklerinize uygun bir işe girebilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal anlamda bedeninizi güçlendirecek aktivitelere dahil olabilirsiniz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, hassas düşünmenin işaretçisi olsa da, hırsınız gayet yüksektir. Ancak sakınılması, dikkat edilmesi gereken tek nokta, geçmişin etkisi altında kalmadan, duygusal düşünmeden kararlı bir birey gibi hareket etmektir. Problemlerin köküne inmek ve onları çözümlemek için istekli olmalısınız.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, gerek mesleki, gerek ailevi ve gerekse ilişki meseleleri baş planda yer almakta ve bu meseleler birbiriyle zincirleme bağlı olduğu için bunları birbirinden ayırarak düşünmek kolay olmaz. Bu görünüm, iş hayatınız ve ilişkinizle alakalı konularda zorlayıcıdır. Ne yönde ilerlemek, hangi yoldan sonuca varmak, kimle nasıl bağlantı kurmak lazım bunları tespit etmekte zorlanabilirsiniz. Bir yanda istikrarsız bir ilişki, diğer tarafta iç dünyanızda eviniz sınırları içinde yürütülmesi mümkün olmayan düzen ve bunların ortasında mutlak başarılı olması gereken bir insan. Ne yapılmalıdır? öncelikle ilişkinizden başlamak üzere her konuda bilinçli düşünmekte yarar var.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreç ilişkilerde içe dönerek analizde bulunma, kendi kendinizle bir yüzleşme, artı ve eksilere bir bakma, verimsiz, işlemeyen, sıkıntı yaratan noktaları tespit ederek ayıklama yönünde olumludur. Ancak sürekli endişe, aşırı titizlik, kusur bulmak, doyumsuzluk anlamına gelir ki, sizi yorar. Bu kısa bir süreç olması sebebiyle bir haftalık bir dinlenme, kendinizi toparlama, ruhsal ve bedensel arınmalar için uygun bir zamandır. Ancak benim uzun yıllardır gözlemlediğim, estetik operasyonların böyle bir zamanda yapılması, tekrarlanmasına yol açıyor. İyileşme süreci uzuyor. Tabii ki acil ameliyatlar bekletilemez. Bu süreç bir işi öğrenmek, gelişmek, arka planda hazırlıkları tamamlamak, gözlemlemek adına gayet yararlıdır. Kronik hale gelmiş şikayetler, fazla endişenin yarattığı gelgitler, sürekli bir şeylere kusur bulmak, huzursuzluğa yol açar ki, böyle bir süreçte öncelikle ruhumuzu vesveselerden arındırmamız doğru bir yöntem olacaktır.

PARA

1-5 Temmuz arası: Dolunay, 2 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Onunla ilgili paragrafı bu haftanın iş ve kariyer bölümünde geniş bir şekilde açıkladım. Evet, biraz zorlanıyoruz. Ancak 5 Temmuz tarihindeki enerjiniz güzel fırsatları işaret ediyor.

6-12 Temmuz arası: Finansal konularda güven olgusunun önemi büyük. Kiminle ne iş yaparsak yapalım, mutlaka garanti içermesine dikkat etmeliyiz. Seçimlerimizi yaparken, yaşam standartımızı yükseltici olana pirim vermeliyiz. İş başvurularında sigortamızı mutlaka yaptırmalıyız ki, sağlığımızla ilgili bir sorun olduğunda üzülmeyelim. Alışverişlerimizde dayanıklı ürünleri tercih edelim. Aldığımız ürünün kullanım tarihlerine bakalım. Risk olgusunu göz ardı etmeyelim.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, insanlar üzerinde güçlü bir etki bırakmak istediğinizin işaretidir. Farklı görüşte olan kişiler canınızı sıkabilir veya sizin hayata bakış açınızla onlarla örtüşmediği için aranızda belli bir gerginlik yaşanabilir. Siz toplumsal anlamda hedef sahibi, ne istediğinizi bilen ve gerçekçi fikirleri olan bir kişisiniz. Fakat şöyle bir etrafınıza baktığınızda insanların boş işlerle, anlamsız sözlerle vakitlerini geçirdiklerini görmek canınızı sıkmaktadır. Bunu dile getirmekten hiç çekinmezsiniz. Ancak doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali kimsenin hakikatleri duymaya niyeti yoktur. Bu yüzden de bir takım insanlarla alışverişinizi kesebilir, kendi görüşünüze uygun insanlarla bağlantı kurabilirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür aynı zamanda Aslan burcunda ilerlemeye başlıyorlar. Bu dönemi, sosyal faaliyetlerin yoğunlaşması, kendimize zaman ayırma, hoşlandığımız aktivitelerde bulunma, paylaşımcı olma, öne çıkma, keyiflenme süreci olarak tanımlayabiliriz. Kişiliğimizi güçlü bir şekilde ifade ederek bulunduğumuz ortamlarda ilgi uyandırmaktan mutlu oluruz. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz ön plandadır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar önemlidir. Bu yıl, Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketini diğer bu hafta size geniş bir şekilde izah etmeye çalıştım. Bahsettiğim noktalara dikkat edebilirsek, dönemi gayet olumlu şekilde değerlendirebiliriz. Gözden geçirmelere, tekrar dönüp şöyle bir mevcut durumumuza bakmamız yerinde olur.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

 • Pozitif Enerjili Günler                     : 4-12-13-17-18-22-23-27-28-31
 • Zayıf Enerjili Günler                       : 2-8-9-14-15-29-30
 • Aşkta En Şanslı Günler                   : 4-31
 • Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 24-25
 • Yeniay : 21-22-23-24

(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9

(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

1 Temmuz 2015, Çarşamba
loading...

50 YORUM

 1. Merhaba! Burç yorumlarınızı çok beğeniyorum.Aylık yorumlar önceleri mail adresime geliyordu…tekrar rica edebilir miyim? Teşekkürler.

 2. burç yorumlarınızı çok beğeniyorum çoğunluğu bana uyuyor ne diyorsa çıkıyor burada yayınladığınız için teşekkürler

 3. hayatımdaki olumsuzlukların yok olduğu bir ay olmasını ve dediklerinizin çıkmasını diliyorum çok yoruldum 2-3 yıldır

 4. bitsin artık şu vebalı dönem.kaç yıldır bi qün yüzü qörmedik lanetli qibiyiz sanki hazirandan sonra bişeyler düzelmeye başlayacak deniliordu hala yok.umarım ağustostan sonra artık değişir. şu lanet üzerimizden kalkar 🙁

 5. sureklı takıp edıyrm bır terazı olark cok zor 3 yıl gecırıdm resmen suurndum amam allh artık yuuzume bakr ınsallh cok yoruldum okuudklarım karsıısnda sasrdım cogu terazı aynıymıs….

 6. gerçekten tüm terazi arkadaşlarım aynı sorunlarımı yaşıyor,ben pek inanmazdım sadece benimle alakalı sorunlar sanırdım ama demekki tüm teraziler aynı sorunlarla boğuşuyor.

 7. evet son 3 yıldır ustumuzde bır sey var bıseye erısemıyoruz tam tersıne ışımdan ayrıldım sevgılımdan ayrıldım yakınlarımdan ılgı goremıyorum tum terazılere ve kalan burclara bol şanslar dılıyorum 2013te

 8. kaç yıldır.okadar kötü gidiyorki artık sıkıldım düzelsin çok ama çok yoruldum 2012 benim için inanılmaz kötüydü birçok ayrılık yaşadım.sevgili arkadaş ayrılığı,ve aynı zamanda kazığı,da yaşadım ve birton borç ama 2013 binevi umut….tüm terazilere sabır diliyorum artık açılsın şansımız…

 9. gerçekten son 3 yılım kabus gibiydi ,sevgilim gitti,en yakın arkadaşlarım artık yok,güçlü önsezilerim ve değişen ruh halim sayesinde herkesi kaybediyorum,ailevi sağlık sorunlarıda yanında …artık bitisn gerçekten ne saçma salak bir burçta doğmuşuz biz ya

 10. Bu yorumları okuyana kadar bir ben böyle dengesizlikler içindeyim sanıyordum.lanet bir 2012 yılı.. bitsin istiyorum artık. izleri şu günlerde de devam ediyor.dayanılmaz sinir bozukluğu da yanında cabası.. ne yapmam lazım bilmiyorum

 11. 2012 nin sonlarında başlayan ve halen devam eden çok zor günler geçirmekteyim daha ne zamana kadar devam edecek

Yorum Yap