California Cevizi
California Cevizi
Category

Spor

Category

Ünlülerden minik sporculara büyük destek!

minik-sporcular-0

Türkiye’de ilk kez gerçekleşen Minik Sporcular Projesi’ne ünlü isimlerden destek geldi! İstanbul’da başlayan turnuvalar, Şırnak, Siirt, Adıyaman ve Erzurum’un da bulunduğu 15 farklı ilde devam ediyor. Özge Borak, Yusuf Çim ve Ekin Mert Daytmaz özel sporcular ile birlikte oynadığı basketbol dostluk maçında atılan her basket minik özel çocuklara destek oldu.

Doğru taytı bulmanın püf noktaları

nike-tayt-yuksektopuklar-1

Süper kahramanların ortak özelliğinin tayt giymek olduğunu fark ettiniz mi? Çünkü, doğru taytı seçtiğinizde hareket kabiliyeti artıyor, vücut formu daha iyi görünüyor ve spor yapmak için motive ediyor! En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, sizin için en doğru taytı bulmanın püf noktalarını paylaşıyoruz.

Kadınlar için 10 süper spor hareketi

pilates-spor-hareketi

Fazla kilolarından kurtulmak, vücudunu şekillendirmek isteyenler kadınlar için spor hareketleri ve spor yapmanın püf noktalarını sunuyoruz. Düzenli olarak spor yapmak, daha mutlu olmayı ve formda kalmayı sağlıyor. Bugün kesin bir karar verin ve spora başlayın! En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” önerileriyle kadınlar için spor hareketlerini yapın.

Sabah mı yürümeli yoksa akşam mı?

spor-yapan-kadin

Kilo vermek için yürüyüş yapmak, en etkili zayıflama yöntemlerinden biridir. Ancak, yürüyüşle ilgili çok merak edilen bir konu vardır: Sabah yürüyüşü mü akşam yürüyüşü mü faydalıdır? Gelin, sorunun cevabını uzmanından öğrenelim! Sağlıklı yaşam koçu Arzu Karabulut, New York Üniversitesi’nde aldığı beslenme ve spor eğitimlerine dayanarak yürüyüş hakkında harika bilgiler paylaşıyor.

Spor yapmadan zayıflamak mümkün mü?

pilates-spor-hareketi

Kilo vermek için diyet ve spor yapmamız gerektiğini biliyoruz. Ancak, yoğun hayat temposu ve bazen erteleme huyumuz nedeniyle spora uzun saatler ayıramıyoruz. Peki, ne yapacağız? Hayalini kurduğumuz vücuda nasıl ulaşacağız? Yepyeni bir teknolojiyle, kilo vermek isteyenler için müjdeli haber var!

Evde göbek eritme için 5 egzersiz

pilates-spor-hareketi

Diyet yaparak kilo veriyorsunuz, ancak göbeğiniz olduğu gibi duruyor mu? En yakın arkadaşınız ‘Yüksek Topuklar’ olarak, göbek eritme için egzersiz önerilerimiz var! Resimli anlatımla evde göbek eritme hareketlerini öğrenebilirsiniz.

Kadınlar için karın kası resim anlatım

gobek-eritme-bitkicayi

Biz kadınlar, kendimizi geliştirmeyi seviyoruz. İyi besleniyor, spor yapıyor, yaşam kalitemizi artırıyoruz. Özellikle son yıllarda görülen kadınlarda karın kası trendine uyum sağlıyoruz. Biz, ‘Yüksek Topuklar’ editörleri olarak, kısa bluz altından görünen karın kaslarımızı çok seviyoruz. Siz değerli okuyucularımız için de kadınlar için karın kası egzersizleri ve beslenme önerileri sunuyoruz.

Bisiklet sürmek zayıflatır mı, basen eritir mi?

bisiklet-surmenin-faydalari

Bisiklet sürmek zayıflatır mı, basen eritir mi?

Pembe bisikletimle New York sokaklarını keşfettikçe kendimi mutlu ve özgür hissediyorum. Bacaklarımın daha ince ve güçlü olduğunu fark ettikçe, her gün artan bir hevesle bisiklet sürüyorum. Ancak, bisiklet kullandığımı duyan, gören insanlardan sık sık şu soruyu alıyorum: “Tamam ama bisiklet sürmek basenleri genişletmez mi?” İşte, “bisikletle mutluluğa doğru!” yazı dizimde şimdi,  hem bu çok merak edilen sorunun cevabını hem de bisikletle zayıflamanın inceliklerini anlatıyorum.