California Cevizi
California Cevizi
Category

Sağlıklı Yaşam

Category

Gribe doğal çareler

gribe-dogal-careler-yuksektopuklar

  • Gribe doğal çareler

Havalar soğumaya başlayınca soğuk algınlığı ve kapalı kapılar ardında yaşamaktan kaynaklı havasızlık hemen herkeste gribe sebep oluyor. Her yıl yeni grip aşıları, grip ilaçları, antibiyotikler piyasaya sürülse de tüm hastalıklarda olduğu gibi grip için de en önemli husus iyileştirmekten çok önleyebilmektir. Gribe yakalanınca neler yapmaktan öte gribe yakalanmamak için neler yapılması gerektiği konusuna odaklanmak gerekiyor. Ancak hali hazırda grip olduysak da bunu yine doğal formüllerle, evde hazırlayabileceğimiz tariflerle yok etmeye çalışmak en doğru ve sağlıklı yoldur. İşte bunun için gribe karşı doğal çarelere bir göz atmakta fayda var.

Gripten korunmanın doğal yolları

evde-grip-tedavisi

Hava soğudu, grip ve nezle gibi soğuk algınlığı hastalıklarında artış var. Ancak merak etmeyin, gripten korunmanın doğal yolları ile sağlığınızı güçlendirebilirsiniz! Uzm. Dr. Aylin İzat Liceoğlu, gripten korunmanın doğal yolları hakkında bilgiler veriyor.

Çabuk uyumanın yolları var!

cabuk-uyumanin-yollari

  • Çabuk uyumanın yolları

Yatağa yattığınızda sağa sola dönüp uyumaya çalışıyor ancak uykuya dalamıyorsanız, size yardımcı olacak önerilerimiz var. Çabuk uyumanın yolları sayesinde derin bir uyku çekebilir, günde zinde başlayabilirsiniz. Düzenli uygulama sayesinde uykunuz düzene girecek, hemen uyuyacaksınız. Haydi başlayalım!

Su içmenin mucize faydalarını öğrenin!

su-icmek

Kilo vermekten depresyondan kurtulmaya, kalp krizi riskini düşürmekten tatlı isteğini kesmeye kadar su içmenin faydaları var. Sağlıklı yaşam koçu Arzu Karabulut, hayati önem taşıyan su içmenin faydaları hakkında bilgiler sunuyor. Su içmenin faydalarını öğrendikten sonra her saat başı bir bardak su içmeye başlayacaksınız!

Her gün kahve içiyorsanız dikkat!

kahvenin-zararlari

Kahvenin zararları nelerdir?

Bir fincan kahveyle güne başlamak veya arkadaşımızla sohbet ederken içmek çok keyifli ancak kahvedeki gizli tehlikeye dikkat etmek gerekiyor. ‘Yüksek Topuklar’ olarak, Prof. Dr. Tayfun Uzbay ile görüşüp aşırı kahve içmenin zararlarını sorduk; merakla okuyacaksınız.

Yoğurt kürüyle günde yarım kilo verin!

Fazla kilolar, göbek ve basen veya koldaki yağlardan kurtulmak için günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü tarifinden faydalanabilirsiniz. Hem videolu hem yazılı anlatımla yoğurt kürü tarifini sizlere sunuyoruz.

Gripten korunmanın 10 kolay yolu

evde-grip-tedavisi

Havalar soğudukça grip ve soğuk algınlığı hastalıkları artıyor. Ancak, 10 kolay yöntemle bağışıklık sisteminizi güçlendirip hastalıklardan korunabilirsiniz. Liv Hospital İç hastalıkları Uzmanı Dr. Alev Özsarı bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek 10 öneriyi anlattı…