California Cevizi
California Cevizi
Category

Kadın Sağlığı

Category

Meme kanserinden korunma yöntemleri

memekanserindenkorunma

Meme kanseri farkındalık ayındayız: Türkiye’de her 8 kadından 1 tanesinin meme kanserine yakalandığı gerçeğini kabul etmeliyiz. Ancak, hemen karamsar olmayalım. Meme kanserinden korunma yöntemleri var; Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Karagöl anlatıyor.

Vajina hakkında bilinmeyen 7 gerçek

kirmizi-bacak-cinsel

Kadın cinsel organı vajina hakkında doğru bilgilere sahip misiniz? Vajina kendini temizler mi, şekli değişir mi, vajinal mantar nasıl önlenir, vajina temizliği nasıl yapılır? Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, vajina hakkında bilinmesi gereken yedi gerçek hakkında önemli bilgiler verdi.

Kadınlar için altın değerinde öneriler

kadin-keyif-mutluluk

Biz kadınlar, kendimize özen gösterdiğimizde mutlu oluyoruz, herkes için hayatı kolaylaştırıyoruz. Fedakarlık yönümüz yüksek olsa da, “önce ben” demeyi öğrenmeye başladıkça sağlığımızı, yaşam kalitemizi, kültürümüzü artırıyoruz. Bu konuların en başında ise kadın sağlığına önem vermek geliyor… Kadın hastalıkları uzmanı Doç. Dr. Eralp Başer, genç kızlıktan itibaren yaptırması gereken sağlık taramalarını, uyması gereken kuralları anlattı.

Vajinal mantar hakkında 7 uzman bilgisi

adet-sancisi-nasil-gecer

En yaygın kadın hastalıklarından biri vajinal mantardır. En belirgin özellikleri kaşıntı ve akıntıdır. Vajinal mantar hakkında merak edilenleri, ana başlıklar halinde inceledik ve kadın hastalıkları doktoru Can Şener’den uzman görüşü aldık.

Doğum kontrol hapı kilo aldırır mı?

dogum-kontrol-hapi

Doğum kontrol hapı, hamile kalmayı önlemek ve kadın hastalıklarında hormon düzenlemek için kullanılıyor. Peki, doğum kontrol hapı kilo aldırır mı? “Yüksek Topuklar” kadın sitesi olarak, doğum kontrol hapı hakkında merak ettiklerinizi açıklıyor, ödem söktürmeye yardımcı tavsiyeler sunuyoruz.

Menopoza dair bilmeniz gereken 10 gerçek!

yaslilarda-beslenme

Kadınların doğal bir süreç olarak yaşadığı menopoz dönemine hazırlıklı olmak, bu dönemin olumsuz etkilerini de bertaraf edebilmek açısından önemli. Menopoza dair bilmeniz gereken 10 gerçeği, alanında başarılı üç uzman açıklıyor!

Milli sporcumuz İpek Soylu’dan güzel haber!

ipek-soylu-o

Türkiye’de kadınlar için güzel gelişmeler oluyor. Milli sporcumuz İpek Soylu, başarısını dünyaya taşıyor. Kuralları baştan yazarak ilklere imza atan İpek Soylu, profesyonel turda sezon sonu finallerinin ikinci ayağı olan WTA Elite Trophy çiftler kategorisine katılma hakkı elde etti.

Ayşe Tolga kadınlar için kafaya taktı!

ayse-tolga-2

Türkiye’de her sekiz kadından bir tanesi meme kanserine yakalanıyor. Ekim ayı boyunca kadınları meme kanserine karşı bilinçlendirme için etkinlikler düzenleniyor. Sevilen isimlerden Ayşe Tolga, Avon’un meme kanseriyle mücadele projesinde Olivium AVM’de kadınlarla bir araya geldi.