California Cevizi
California Cevizi
Category

Sağlık

Category

Anne sütü kadar değerli: Yumurta

Vücudumuz aslında bir bebek gibi, özel beslenmeye ve bakıma ihtiyaç duyuyor. Doğru besinleri tercih ederek sağlığımızı güçlendirebilir, kilo kontrolü sağlayabiliriz. Diyetisyen Gizem Şeber, anne sütü kadar değerli yumurtanın faydalarını anlatıyor ve şaşırtıcı bilgiler sunuyor.

Tiroid nodülleri nasıl tedavi edilir?

Türkiye’de yaygın görülen hastalıklardan biri olan tiroid nodülleri tedavisi hakkında Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Tufan Hacıahmetoğlu, faydalı bilgiler sunuyor. Tiroid nodülleri belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır sorularının cevaplarını özel haberimizde bulabilirsiniz.

Diş beyazlatmak için doğal yöntemler

Güzel ve bakımlı dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Elbette her şey gibi, güzel gülüşler de emek istiyor. Sağlığımıza dikkat ettiğimizde bile, genellikle diş sağlığına daha az özen gösterdiğimiz yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmış. Bu durumda diş lekelerinden kaçınmak mümkün olmuyor elbette!

En etkili diş beyazlatma yöntemleri

Gülümserken dişlerinizin renginden utandığınız için elinizle kapatıyor musunuz? En etkili diş beyazlatma yöntemleri sayesinde bu duruma son verebilirsiniz! Doğal yollara diş beyazlatma için harika önerilerimiz var, kendinden emin gülüşler için uygulayabilirsiniz. Hazırsanız, hemen başlayalım!

Kırmızı pancarın mucize faydaları var!

Kırmızı pancar, benim en sevdiğim besinlerden biridir. Bağırsakların hızlı çalışmasına yardım ediyor, mutluluk hormonlarının salgılanmasını artırıyor ve daha birçok mucize faydalar sağlıyor! ‘Yüksek Topuklar’ güvencesiyle, sizin için kırmızı pancarın faydalarını anlatıyorum; haydi başlayalım!

Bağırsakları çalıştıran en iyi besinler

Kabızlık sorunu yaşıyorsanız, bağırsakları çalıştıran en iyi besinler size yardımcı olacaktır. ‘Yüksek Topuklar’ güvencesiyle, bağırsak sağlığı için faydalı besinler ve kabızlıktan kurtulma yöntemlerini sizinle paylaşıyoruz. Aklınızda olsun: Bir sorunu çözmek için önerilen yöntemleri düzenli olarak kullanmanız gerekir. Sadece birkaç kere yapıp, işe yaramıyor deyip bırakmak uygun değildir.

Tiroid testi için hangi bölüme gidilir?

Kilo vermede zorluk, sürekli yorgunluk, adet düzensizliği, hızlı kilo alma gibi sorunlar yaşıyorsanız, tiroid bozukluğu hastalığınız olabilir. Kolay bir kan ve hormon testi yaptırarak, hastalık teşhisi için doktordan yardım alabilirsiniz. Peki, tiroid testi için hangi bölüme gidilir? Hep birlikte öğrenelim, özel haberimizi baştan sona dikkatlice okuyalım!

Tiroid bezinin az çalışması nelere yol açar?

Türkiye’de özellikle kadınlarda en sık görülen hastalıklardan biri tiroid bozukluğudur. Hormon dengesinin bozulmasıyla birlikte kişinin hayat kalitesini düşürür. Tiroid bezinin az çalışmasıyla kilo almaktan uyku sorunlarına, saç dökülmesine kalp sağlığına kadar ciddi riskler ortaya çıkabiliyor. Doç. Dr. Neslihan Kurtulmuş, tiroid hastaları için çok özel bilgiler sunuyor.