Geçmişi iyileştirmek için bir şans!

Buraya ait değilim duygusu yaşıyor musunuz? İlk görüşte çok sevdiğiniz veya hiçbir görünür neden yokken hoşlanmadığınız, hatta nefret ettiğiniz, sürekli çatıştığınız, affedemediğiniz birileri oldu mu? Ne kadar uğraşsanız da kurtulamadığınız takıntılı düşünce veya davranışlarınız var mı? Nedenini bilemediğiniz korkularınız ve endişeleriniz?

Ne yapsanız da bir türlü yolunda gitmeyen ilişkiler yaşıyor, kariyerinizin önünde görülemeyen bir engel var gibi mi hissediyorsunuz? Çoğu kişi için geçmişte yaşadıklarıyla yüzleşmek daha kolay olabilir ancak kendimize bile itiraf etmeye çekindiğimiz yaşanmışlıkların ya da anne karnından başlayarak çevremizde yaşananların bizi nasıl etkilediğini fark etmek, ruhsal olgunlaşmamızı sağlar.

Kişinin geçmiş yaşam kayıtlarında kalan olumsuzluklar, acılar, yaralar yüzleşilmediği ve iyileştirilmedikleri sürece orada kalmaya devam ederler. Huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmemizi engelleyen birçok rahatsızlığın, takıntıların, istenmeyen durumların, davranış kalıplarının, ruhsal sıkıntıların ardında bir geçmiş yaşam şoku, travması vardır.

regresyon-2

Bireysel Gelişim Uzmanı Gülbahar Yeni’ye göre, geçmişte olanları değiştiremeyiz ancak Regresyon çalışmaları sayesinde yaşananlara dair yeni bir anlayış ve farkındalık kazanarak geçmişin, şimdiki yaşantımıza olumsuz etkilerini dönüştürme şansına sahip oluruz. Regresyon, kendinize bile itiraf etmeye çekindiğiniz, takıldığınız konuyla ilgili derinleşmenizi, üzerinde konuşmanızı, böylece çözümü görmenizi sağlayan iyi bir araçtır.

Gülbahar Yeni denetimindeki Regresyon çalışmaları, kişinin bilinçaltının derinliklerinde saklı kalmış, bitmemiş işleri tamamlayarak şifaya kavuşmasına ve geçmişin izlerini temizlemesine yardım etmeyi amaçlar. Bilinçaltı anılarında geriye doğru giderek sorunun izini sürmesi, nedenlerini keşfetmesi ve yeni bir çerçeveye oturtarak çözümlemesi için çeşitli teknik ve beceriler kullanarak rehberlik eder.

Regresyon çalışmalarıyla, yaşamınızda sizi etkileyen bir zorlukla veya bir problemle bağlantılı olarak geçmişinizdeki herhangi bir zamana ve mekana doğru geri bir yolculuk yapılır. Bu yolculukta karşılaşacağınız, o geçmiş yaşamınız ile ilgili üzerinizdeki birikmiş olan tortuların çözülmesi sağlanır. Böylece, kendimizi engellemeden hayatı dolu dolu yaşamaya başlarız. Varlığımızdaki uyum, denge, enerji, yaşam sevinci artar; farkındalığımız, yaratıcılığımız, özgürlük duygumuz, özgüvenimiz yükselir. Bireysel Gelişim Uzmanı Gülbahar Yeni ile regresyon çalışmaları İstanbul’da Şapka Danışmanlık’ta, İzmir’de ise Gülbahar Yeni Eğitim ve Danışmanlık’ta Karşıyaka Bostanlı’daki kendi ofisinde verilmektedir.

http://www.gulbaharyeni.com.tr/

regresyon-2

REGRESYON nedir?

Regresyonun kelime anlamı, kaynağına geri götürmektir. REGRESYON, danışanın sorunlarına ait tüm yanıtların bilinçdışı zihninde yattığını kabul etmektedir. REGRESYON DANIŞMANI, danışanın bilinçaltı anılarında geriye doğru giderek sorunun izini, erken çocukluk, anne karnı ve geçmiş yaşamlarda sürmesi, nedenlerini keşfetmesi ve yeni bir çerçeveye oturtarak çözümlemesi için çeşitli teknik ve beceriler kullanarak rehberlik eder.

REGRESYON ÇALIŞMALARI nasıl yapılır?

Şimdiki Yaşama Regresyon Çalışması, Geçmiş Yaşama Regresyon Çalışması ve Hayatlar Arası Regresyon Çalışması olarak yapılmaktadır.

REGRESYON ÇALIŞMASI yapmak için GEÇMİŞ YAŞAMLARA inanmak gerekir mi?

Regresyon Çalışmasının amacı geçmiş yaşamları kanıtlamak değildir. Çalışma sırasında gelen bilgilerin kaynağı geçmiş yaşamlar, ortak bilinçaltı veya kurgulanmış bir hikâye olabilir. Danışan geçmiş yaşamlara inanmasa da sorunuyla bağlantılı bir bilinçaltı farkındalığı yaşamaktadır. Burada önemli olan, ortaya çıkan hikâyenin danışanın bilinçaltından çıkmış olmasıdır. Danışanın ortaya çıkan hikâyedeki rolünü görmesi, bu rolde hissettiği duygular ve bu duyguların hayatına etkisini fark etmesi ve yeni bir bakış açısıyla sorunlarına çözüm bulmasını sağlayabilmektir.

17 Haziran 2014, Salı
loading...

YORUM YOK

Yorum Yap