Oğlak burcu aylık yorum: Temmuz 2015

Sevgili ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları, Temmuz aylık burç yorumları hem yazılı hem videolu olarak karşınızda! Temmuz ayında Oğlak burcunu neler bekliyor, hangi günlere dikkat etmelisiniz, ilişkinizde neler olacak… Hepsi ve daha fazlası Astrolog İremsu’nun anlatımıyla aylık burç yorumunuzda!

2 Temmuz tarihinde sizin burcunuzda oluşacak Dolunay ile başlayacak. Bu Dolunay’da kişisel ilişkilerimiz kıymetli olacak.İkili ilişkilerdeki beklentilerinizi hayattaki beklentilerinize göre restorasyon yapmanız gerekecek.Görünümlerine baktığımızda da özel hayat ve kariyer hayatımızdaki ilişkilerin kıymetli olduğu görülecek.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak.Bu durum eskiye özlem ve partnerinizden beklentilerinize dair empati kurarak daha ılımlı yaklaşmanız gerekecek.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay ilişki evimizde oluşacak. Yeni Ay’ın karşıt burçta olması yeniliklerin de o yönde olmasını istediğinizi gösterecek.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak ancak gölgeli günler devrede olacak.Çünkü 25 Temmuz’da gerileme hareketi olacağı için bu gölgeleri hareketleri de bütün olarak inceleyerek içe yönelerek analiz edeceksiniz.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak.Mali konularda desteklenmenin ve kendinizi güçlü hissetmenin duygusu ortaya çıkacak.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek ve yine aynı gün Venüs Aslan burcunu gerileyecek.Parasal konular bu dönemde kıymetli olacaktır.Gelir ve giderleri iyi kontrol etmeniz gerekecek.Aynı zamanda kişisel ilişkilere de dikkat etmemiz gereken bir dönem olacak.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Dolunay, tüm görünümleriyle hakikaten çok önemli bir yansımanın, durumların göstergesidir. Nelere işaret ettiğini, hangi konuların önem taşıdığını anlamak için, gün içindeki gelişmeler çerçevesinde ele almakta yarar var. Günün ilk etkili görünümü, Güneş-Neptün arasında gerçekleşiyor. İlişkinizle alakalı konular üzerinde konuşmanın, partnerinizle önemli meseleleri ele almanın işaretçisi oluyor. Saat 05:20 itibariyle burcunuzda oluşan Dolunay, sizin kriterleriniz, yapmak istedikleriniz, hayatı ele alış biçiminiz, duygularınız, merkezde tuttuğunuz değerlerin mevcut ilişkinizle örtüşmeyen, tatmin edici olmayan yanları sorun yaratabilir. Siz yolunuzu belirlemek, arzularınıza göre seçim yapmaktan yanasınızdır fakat partneriniz farklı düşünüyor olabilir. Bir başka husus, sizin sorumluluklarınız bir hayli ağırdır. Bunu bölüşebilecek, size güven verecek bir eş arayışı içindesinizdir. Ancak karşınıza çıkan kişi bu denli güçlü olmayabilir. Bütün bunlar, bu Dolunayın beklentileriniz anlamında zorlayıcı yanlarını işaret etmektedir. Mars-Kuzey düğüm arasındaki görünüm, ilişki ve kariyer hayatınızla ilgili konulardaki mücadelenin göstergesi oluyor. Gelişim dersiniz, adil düşünmek, tarafsız bir bakış açısıyla hedeflerinizi gözden geçirmektir. Merkür-Uranüs arasındaki görünüm, çalışma hayatınız ve aileniz, evinizle ilgili konulardaki değişimleri akıllıca ele almanız gerektiğinin göstergesidir.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm etkisinde, kime ne insanlık yaptıysak karşılığını almak istiyoruz. Bu hem ilişki hem de ailevi konularda etkili. Kime nasıl davranıyorsanız o kişilerin de size karşı aynı hassasiyette olmasını bekliyorsunuz. Bir yandan da gözlemde bulunarak, ne kadar güvende olduğunuzu tespit edebilirsiniz. Eskisi gibi kimseye tahammül etmek niyetinde değilsiniz.

9 Temmuz tarihinde, size gerçekten destek olabilecek, ortak bütünlük içinde yol alacağınız bir kişiyle karşılaşabilirsiniz. Bu karşılaşmanın vakti bu tarihten itibaren belirlenmiş oluyor. İlişkisi yıllardır süren çiftler şimdi birlikte bir yaşam sürmek yönünde kararlar verebilirler. İlişkisinde bir takım pürüzler bulunan kişiler, birlikte konuşarak problemleri ortadan kaldırabilirler. Önemli olan birbirinizi anlamaktır, anlaşmaya hazır olmaktır. Buna gönlünüz varsa, Mars karşıt burcunuzda ilerliyor olsa da, ortak bir noktada buluşmak mümkün olur. Bu görünüm farklı görüşte olan kişilerle uyum içinde olmanın da işaretçisidir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihinde, Güneş ve Uranüs arasında oluşacak zorlu görünüm, sizi başkalarından farklı kılan özelliklerinizi cesurca sergileyebilirsiniz. Sizi gerçekten sahiplenecek duyarlı ve sevgi dolu birine ihtiyaç duyarsınız. Bir de aileniz, geçmişinizle ilgili konuları geride bırakıp yenilenmek istersiniz.

13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, eşiniz veya iş ortaklığı yaptığınız kişiye destek olmanız gerekebilir. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, bunları gerçekçi bir şekilde ele almalısınız. Ne siz üzülün ne de başkaları sizi üzsün.

15 Temmuz Mars-Pluto öfkeli, kaprisli davranmanıza neden olabilir. Bazı kişilerin üzerinizde hakimiyet kurmaya kalkmaları canınızı sıkabilir. Sağı solu belli olmayan davranışlar gösterebilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniayın iki önemli görünümle örtüşüyor. Bunları analiz ettiğimizde Yeniayın bize işaret ettiği konu başlıklarını anlamamız, ona göre kendimizi yönlendirmemiz, hazırlamamız mümkün oluyor. İlk görünüm, Merkür-Pluto karşıtlığıdır. Bu karşıtlık, ilişkilerde, iş ortaklıklarında tarafların birbiriyle karşı karşıya gelmeleri demektir. Farklı yönlerinizi, hassasiyetlerinizi veya baskın tavırlarınızı gizlemeden, dürüstçe ifade etmeniz yerinde olacaktır. İlişki ortaklık demekse, sen-ben demenin anlamı yoktur. Bir taraf benim dediğim olsun diye gücünü kabul ettirmeye kalkışırsa, diğer taraf da buna karşılık kendi bildiğini okursa bu Yeniayda ortaklaşa bir karar vermek, anlaşmak zor olur. ikinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Bu partnerinizin kendi hedefi ve düşünceleri doğrultusunda hareket etmesi anlamına geliyor. Bazen dolaylı hareket edebilir, kimi zaman da geri çekilip kendi dünyasına sığınabilir. Önümüzdeki bir aylık süreç boyunca bu meseleler gündeminizde yer alacaktır. Akıllıca düşünmekte, artı ve eksileriyle beraberliği tartmakta yarar var.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, bilinçli düşünmeniz ve olayları fazla dramatize etmeden gerçekçi bir şekilde ele almanız gerektiğini hatırlatıcıdır. Bu meselelerin ilki, aile yaşamınız, ikincisi ilişkiniz ve sonuncusu sizsiniz. Evet siz kendi kendinize eziyet ettiğiniz sürece bir çıkış yolu bulmanız oldukça zor.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte, karşımıza ilginç kişiler çıkması ve bunların da genelde bizim bilgimizi, tecrübemizi, inancımızı, hayata bakış açımızı gözlemlediklerini fark edebiliriz. Bu sizin hakkınızda bir tespitte bulunmak veya bir projeyle alakalı sizi düşünmek tarzında gelişebilir. Bazen de karşıt görüşte olan kişiler üzerinize gelebilir. Sizi eleştirmeye kalkışabilirler. Onlar sizden farklı düşünen, davranan kişiler olabilir. Böyle durumda endişelenmek, bilginizden emin olmadığınızı gösterir ki, yanlıştır. Bu kısa dönem, şöyle bir kendinizle temasınız, ilişkilerinizi gözden geçirme yönünde olumludur. Ayrıca bir proje üzerinde çalışmak, kendinizi geliştirmek, bilgilenmek, titiz analizlerde bulunmak sonrası adına olumludur. Karşınıza biri çıkabilir. Bu kişi farklı bir şehirde, ülkede yaşıyor olabilir. Görüşmek anlamında ben geri hareketi beğenirim. Çünkü her türlü detaya dikkat edilir, daha sonra bir görüşme daha gerçekleşebilir.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu dönemde, kendinizi başkalarıyla olan tüm temaslarınızda maddi ve manevi anlamda değerli hissetmek istersiniz. Bu bir yüzleşme halidir, siz ve diğerleri. Bunu görmek, hissetmekten yana olursunuz. Mirasın pay edilişi veya sizin hakkınıza düşen, bir ortaklık ve bu ortalığın size olan katkıları gibi konular kıymetlenir. Eğer gerçek manada bir şeyler sizi tatmin ediyorsa, bunun sürmesini, eğer değilse destek görmeseniz de, kendi ayaklarınız üzerinde durmanın önemini kavrarsınız. Hayatınızın merkezinde tuttuğunuz her ne varsa bir gün olmama ihtimalini de göz ardı etmeden doğal akış içinde kalmayı bilmek gerekir. Her şey göründüğü gibi olmayabilir, egonun, ihtiraslarının sınırlarını bil, çünkü hayatta hiçbir şey garanti değil demeyi biliyorsanız bu gerileme hareketinde rahat edersiniz. Yok, eğer her şeyde ben diyorsanız, bunun böyle olmadığını size öğretecek maddi anlamda durgun bir dönem geçirebilirsiniz.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: Bu hafta iş hayatımızla ilişkili görünümler bir hayli etkili. Dolunayla ilgili bölümde de bundan söz etmiştim. Hafta boyunca öncelikle hızlı bir şekilde ve bir hayli yoğunluk söz konusu olacak. Görüşmeler, toplantılar, yapılması gerekenler, bir an önce bitirilecekler derken yorulabiliriz. Sağlığımıza dikkat etmeyi unutmayalım. Planlı çalışmaya da gayret edelim.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. Sözgelimi iş konularında sözleşmelerin gözden geçirilmesi ve her türlü noktanın önemle ele alınması önemlidir. Sağlığınızla ilgili konulara da önem vermek lazım. Eğitim, bir başka yere yerleşim, ihtisas, ticari konularda iyi düşünmek gerekiyor. İlişkilerde, görüş ayrılıkları var mı diye bir bakalım. Eğer evlenmeyi düşünüyorsak nerede yaşanacak, partnerin iş durumu, ailesine olan bakış açısı bunları iyice ele almak gerekiyor. Diyelim ki ayrılık kararı verdik. Duygusal düşünmemeli, probleme neden olan noktaları tekrar gözden geçirmeliyiz.

13-19 Temmuz arası: 19-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz ilerleyiş süresince bizim isteklerimizle hayatın bize sundukları ve şartlarımızın ele alınmasıdır. Yanlış ve doğrular tespit edilirken, sadece kendi bakış açımızla ele almamalıyız. Bu dönemde aşkta seçici davranacağız ve düzenden yana olacağız. Farklı insanlar görürüz, selamlaşırız, konuşuruz. Ancak prensiplerimize uymayan tarzda hareket edildiğinde mesafemizi koyarız. Oysaki bu süreçte bu denli keskin yargılar pek hoş olmaz. Şu kişi işe yaramaz, bu kişi tuhaf desek de, bir aradaysak ve aynı dünyada nefes alıyorsak, insanları oldukları gibi kabul etmek durumundayız. İkili ilişkilerde bu dönemde partnerimizin davranışlarına daha fazla dikkat ederiz. Bize karşı titiz ve dikkatli olmasını bekleriz.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay, bir yanıyla parasal konularda kendi aşım kaygısız başım diyerek, kendi arzunuza göre kazanıp harcayarak, kimseye muhtaç olmadan ayaklarımızın üstünde durarak yaşama arzumuzu işaret ediyor. Çünkü böyle olduğunda kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Bu yüzden de ortaklaşa işlere, eş veya iş ortağıyla alakalı paylaşımlara sıcak bakmıyorsunuz. Şu aralar bir şeyler için adım atmak, satın almak, kiralamak, ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyor ancak tek başınıza altından kalkamıyorsanız, kredi çekmeyi, size destek olacak kişilerden yardım istemeyi, uygun şartlarda bir borç altına girmeyi düşünürseniz ben derim ki, her yönüyle tekrar bir gözden geçiriniz. Uzun vadeli bakınız. Çünkü bugünün yarını var. Venüs bugün Aslan burcuna geriliyor. Bu bahsi geçenlerin yeniden ele alınmasında etkili olacak. Belki de oturup düşündüğümüzde biraz daha beklemek gerektiğine karar verebiliriz.

PARA

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, başkalarıyla olan ilişki-finansal-iş bağlantılarımızda desteklenmek arzumuz bir hayli yükseliyor. Aşkta tutkularımız, heveslerimiz, yeni bir şeyler yaşama ihtiyacımız bir hayli yoğun. Gerginlikten, saçma sapan bir ilişkide sürekli üzülmekten, huzursuzluktan yılmış durumdayız. İstiyoruz ki, hem kendimizi kral veya kraliçe gibi hissedelim hem de artık rahat edelim. Bu kavuşumu çok da olumsuz görmüyorum. Daha önce kurulmuş iş ortaklıklarında gelir getirici işleri işaret ediyor olabilir. İlişkide eş veya sevgilinin size karşı yönelmesinde yardımcı olur. Ancak sadece kendine dönük düşünen bir kişiyle berabersek onun nazına niyazına katlanmakta zorlanmamıza da yol açabilir. Krediyle borçlanma anlamında bu kavuşum heveslendiricidir. Fakat ben hesabınızı bilmenizden yanayım. Eğer başkaları güçlü bir destek sunmuşsa, bu paraları da doğru bir alanda değerlendirin.

6-12 Temmuz arası: Finansal konularda bu hafta kontrolü elimizde tutan taraf olmak isteyeceğiz. Hem güvence sağlayan ortaklıklar hem de para kazandırıcı işler bizim için önemli olacak. Bakmakla yükümlü olduğumuz eşimiz, çocuğumuz veya destek verdiğimiz insanların üzerimizdeki etkisi büyük. Bazen de, bizim başkalarına ihtiyacımız olabilir. Bu eşimizdir, ailemizdir. Eğer böyle bir destek göremezsek, hassaslaşırız hatta bir hayli alıngan davranabiliriz.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, bankalarla alakalı kredi alımı veya borçların ödenmesindeki sıkışıklığı işaret ediyor. Aslında bunlar altından kalkamayacağınız yükler değil. Ancak bu tarihte bir desteğe ihtiyaç duyarsınız. Gururlu bir insan olduğunuz için, kimseden de yardım istemezsiniz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür aynı gün Aslan burcunda seyirlerine başlıyorlar. Finansal anlamdaki bölüşümler, iş, eş veya farklı kanallardan gelen veya beklenen destekler anlamında önem taşıyor. Borçlanma gibi durumlarda getiri-götürü hesabını iyi yapmak lazım. Bir ortaklık kurulacaksa hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, hem ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz hem çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız hem de yapmak istediğimiz bir takım işler ve girişimlerin önündeki engelleri, zorlukları ele alacağız. Özel ilişkilerde ise, var olan krizlerin aşılması veya yeni bir ilişki gündeme geldiğinde, her iki tarafın da, birbirlerinin hayatlarındaki önemi üzerinde durmak lazım. Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi önemlidir. Öyle aklımıza estiği gibi hareket edemeyiz. Duruma bakmak lazım.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

 • Pozitif Enerjili Günler                     : 2-6-10-11-19-20-24-25-29-30
 • Zayıf Enerjili Günler                       : 8-9-14-15-22-23
 • Aşkta En Şanslı Günler                   : 10-11
 • Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 4-31
 • Yeniay : 1-2-3-28-29-30-31

(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16

(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

1 Temmuz 2015, Çarşamba
loading...

27 YORUM

 1. hep korkmuşumdur hala da korkum vardır sevgilim olursa eski sevdiğinde mi hala gönlü öyleyse beni neden tercih etti kırılmaktan çok korkuyorum Allah kimseye yaşatmasın bunları.zaten sevgili zor mu benim için ne?güvenemiyorum kimseye erkeklere.olacaksa bir kişi olsun evleneceğim erkek olsun diyorum doğru zaman da İnşallah olur

 2. İş geriyor… Şu Yetkililer bir uyansa benim de mali hayatım rahatlasa… Ailem de rahatlar ne güzel olur…
  Aşk için fikrim yok… Olursa hiç fena olmaz…
  Sağlık kısmına da takıldım… Lütfen yeterince stres altındayım olmasın kimseye bir şey…

 3. ben oğlak burcuyum gerçekten de resmi işlerle uğraştım bu ay ve haber bekliyorum o habere bağlı olarak mekan değişikliği yapacam herşeyin hayırlısı olsun jüpiter ikizler burcunda fakat oğlak burcunuda etkiliyormuş onu anlamadım teşekkürler

 4. ben oglak burculum sevdım kısı basak burcu acaba bu ayt ne olacak ama henuz onu sevdımı acıklamadım acaba acıklaramı acıklamalmı bu ay dogru zamamı

 5. Google translate çevirisi gibi düşük ve algısı zor cümleler kurmuşsunuz:) okumakta hayli zorlandık 🙂 yine de sağolun:)

Yorum Yap