Bugün kafanız karışık olabilir!

Bugün itibariyle kafanız karışabilir, algılarınızda zayıflık hissedebilir, iletişim ve ulaşımda aksamalar olabilir. Nereden mi biliyoruz? 6 Şubat – 28 Şubat tarihleri arasında Balık ve Kova burçlarında Merkür gerilemesi var. Peki, Merkür gerilemesi ne anlama gelir ve nelere dikkat etmek gerekir? Cevapları, yazımızda bulacaksınız!

Merkür dinleme, konuşma, öğrenme, okuma, araştırma, pazarlık ve görüşme, satma ve satın alma dahil iletişimle ilgili her türlü konuyu yönetir. Merkür ayrıca resmi kontrat ve anlaşmaları, aynı zamanda kitap, senaryo ve tez gibi tüm önemli yazılı dökümanları yönetir.

Bu neden olur? Bir gezegen gerilediği zaman, astrolojik olarak dinlenme ve uyuklama modundadır. Bu nedenle gerilerken, Merkür’ün yönettiği aktiviteler iyi çalışan ve uyanık bir gezegen tarafından denetlenmenin faydasını göremezler. Sonuç olarak belirli bir oranda kargaşa ortaya çıkar.

Merkür gerilerken önemli adımlar atmayın. Zaten bu dönemlerde gelecekle ilgili hiçbir şey başarılı bir şekilde yerine oturmayacaktır – bir planı uygulamaya başlamanın nerede ise imkansız olduğunu fark edeceksiniz. Gerileme döneminde başkalarının karar vermekte zorlandığını göreceksiniz. Bir karar verilse bile, daha sonra Merkür düzeldiği zaman ya da çok daha sonra değişime uğrayabilir.

Merkür

İletişimle ilgili herhangi bir şey yapmak için iyi bir zaman olmayacaktır; dergi, İnternet sitesi kurmak ya da reklam ve tanıtım kampanyası yapmak gibi. Merkür gerileme dönemleri iletişim sektörü ile ilgili olmasa dahi herhangi yeni bir girişim başlatmak için zayıf zamanlar olarak kabul edilir.

Benzer bir şekilde, yeni bir anlaşma için kontrat imzalamak hatta el sıkışmak için uygun bir zaman değildir. Size ne söylense ve siz ne düşünseniz bile, ortam çok akışkan ve değişken olacaktır. Mutlaka karşınızdaki kişilerin kötü niyetli olması gerekmiyor sadece hiç kimse daha sonra koşulların nasıl olacağını tam olarak kestiremiyor. Eğer yeni bir işe başlarsanız, en başta işi kabul ederken düşündüğünüz pozisyonda çalışmayabilirsiniz. Eğer yönetici iseniz, işe alacağınız elemanı seçerken zorlanabilirsiniz o yüzden eğer mümkünse işe almayı geciktirin. Eğer bir ev satın alırsanız, daha sonra hiç beklemediğiniz problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Merkür gerilemesinin size yardımcı olabileceği ortak noktalar:

Belki de yanlış bir yöne sapmış bir proje üzerinde çalışıyorsunuz. Merkür gerilediği zaman ekip ya da müşteriniz projenin düzeltilmesi ya da değişiklik yapılması gerektiğini somut bir şekilde anlayacak. Eğer durumu kanıtlamak için ikna edici bir konuşma yaparsanız işler sizin istediğiniz gibi gelişebilir.

Bir iş teklifini hemen kabul etmediniz ve beklediniz; daha iyisi karşınıza çıkabilir.

Pahalı bir şeyi istediğiniz halde satın almadınız; birkaç hafta içinde göz diktiğiniz şey indirime girebilir.

Eğer bir toplantı ya da görüşme ertelenir veya iptal olursa, büyük olasılıkla çok işinize yarayacak ilave bilgiler toplamak için daha fazla zamana sahip olacaksınız.

Kayıp eşyalar bulunabilir. Aslında o güzel bileziğiniz hiç kaybolmamış – kitaplığınızda en sevdiğiniz kitabın arkasında imiş!

Melek tarotu

5 Şubat 2014, Çarşamba
loading...

YORUM YOK

Yorum Yap