Kova burcu aylık yorumu: Temmuz 2015

Sevgili ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları, Temmuz aylık burç yorumları hem yazılı hem videolu olarak karşınızda! Temmuz ayında Kova burcunu neler bekliyor, hangi günlere dikkat etmelisiniz, ilişkinizde neler olacak… Hepsi ve daha fazlası Astrolog İremsu’nun anlatımıyla aylık burç yorumunuzda!

2 Temmuz tarihinde Dolunay Oğlak burcunda oluşacak.Duygu ve düşüncelerinizi yönetme isteği içerisinde belirli kriterleri göze alarak gözden geçireceğiniz bir ay olacak.Oğlak Dolunay’ın da bir durumun sağlam olup olmadığına bakmanız gerekecek.Görünümlerine baktığımızda iş hayatımız ve sağlığımız son derece önemli olacak.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda çalışma hayatımızla ilgili konularda etkili olacak.İnsanlara yardımcı olmak ve dertlerini dinlemek kadar kendi zihnimize de önem vermemiz gereken bir dönem olacak.

16 Temmuz tarihinde çalışma hayatımızla ilgili alanda ya da gündelik hayatımızın temposunu düzenleme yönünde Yeni Ay oluşacak.Kendi kendinize yüklendiğiniz zamanlar olacak ve fikrinizi kabul ettirme yönündeki dengeleri iyi tutturmanız gerekecek.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda gölgeli günleriyle birlikte devreye giriyor.Çünkü 25 Temmuz tarihinde Venüs Başak’a geriliyor.İş ya da günlük hayatımızda bulunun irtibatlarımızda bir analiz yapmamız gereken bir dönem olacak
.
23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak.Bu seyir ikili ilişkilerde karakter farklılıklarını merkeze almanız ve ele almanız gerekecek bir dönem olacak.Benim dediğim olacak tarzında davranan bir partner rahatsız edici olabilir.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek.Yine aynı gün Venüs’ün Aslan burcuna gerilemesiyle birebir konularda ve ilişkilerinizle alakalı meselelerde aynı anda dikkat etmeniz gereken bir dönem olacak.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, ilişki anlamında yeni bir gelişmenin, büyüme ve serpilmenin işaretçisi. Her iki kişinin de birbirine karşı yönelişi anlamında gayet olumludur. Bekar Kovalar için, bir hayli etkileyici bir başlangıcı, aşk kıvılcımını çaktırıcıdır. Size destek olan kişilerle iş anlamında kurulacak önemli bir ortaklığın işaretçisi olabilir. Ailenin büyümesi, gelişimi yönünde faydalıdır. Yetenekli olduğunuz konularda yapılacak işlerin başarıyla sonuçlanmasını sağlar. Dış ülkelere yolculuk, seyahat kararlara açısından da olumlu, heveslendirici bir yansımadır. Sosyal gruplar, güçlü kişilerle kurulan bağlantılar sizi destekleyici kişilerle karşılaşmanız yönünde gelen fırsatların göstergesidir.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, bir yandan kendi arzularınız, diğer yandan sorumluluklarınız arasında kalırsınız. Hassasiyet özellikle ailevi ve duygusal meselelerde bir hayli yoğundur. Geri planda ruhunuzu güçlendirici, kendinizle buluşmanızda yardımcı psikolojik telkinler, tedaviler, ritüeller gayet iyi gelebilir. Böylece psikolojik ve ruhsal yönden rahatlayabilirsiniz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümünde, ruhunuza iyi gelecek size moral verecek, hayatı sevdirecek kişiye yönelirsiniz.

14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, bir yandan liderlik yönü bir hayli baskın olan partneriniz, diğer yandan toplumsal yaşamda ilişkide bulunduğunuz insanların tavırları. Bu iki konu yüzünden sıkılmaktasınız. Sizin kafanızdaki dünyada, kimsenin kimse üzerinde baskı kurması doğru değil. Ancak öyle olaylar yaşıyorsunuz ki, en yakınızda bulunan kişileri bile tanımakta zorlanıyorsunuz. İşte bu görünümün etkisi altında insan, ilişkilerini tekrar bir gözden geçirmede bulunabilir.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür karşıt burcunuz üzerinde seyirlerine başlayacak. İkili ilişki ve iş ortaklıklarıyla alakalı konular üzerinde etkili olacak. Anlaşmaya razı isek, beraberlikteki sorunlarımızı dengeli ve ılımlı davranarak çözümleyebiliriz. Ancak tam tersine her iki her iki taraf da baskın olmaya, aşırı gururlu tepkilerde bulunmaya çalışırsa sorunlar daha fazla büyüyebilir. Bekar Kovalar için bu dönem, yeni biriyle tanışmamızı sağlayabilir.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu süreç ilişkinizin niteliğine göre değişir. Karşı tarafın kendini sürekli ön planda görmek istediği bir ilişkiniz varsa, partnerin bunu çok daha baskın şekilde sergilediğine şahit olursunuz. Bu aranızda sorun yaratabilir. Yeni tanıştıysanız, bu süreçte partnerin ilişkideki hoşlukları, duruşu, kendine güveni, jestleri hoşunuza gider. Ancak bu sürekli böyle mi olur? Buna ancak geri hareket sonrası anlarız. Size düşen, onun size olan yaklaşımlarını belli bir sınırda tutarak fazla kapılmamaktır. Bu dönemde yapılması gereken, tevazu içinde ve gerçekçi bir şekilde ilişkinizi tekrar gözden geçirmek olmalıdır.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayı, gün içindeki tüm görünümleri de göz önüne alarak izah etmek, geniş bir açıdan yansımaları anlamamızda bize rehberlik eder. Güne başlarken, Güneş-Neptün görünümü bizi karşılayacak. Çalışma hayatımız ve maddi kazancımızla ilgili her konuda güvence ve sevdiğimiz işi yapıyor olmanın hazzı, bizim için çok önemli. Yaptığımız işin insanlara faydası, bize kattığı değer, ruh ve beden sağlığımız kadar yarınımızı garanti altına alacak bir getirisi de olması tabii ki arzu ettiğimiz bir durum. Bu Dolunayın bu istek üzerinde şekillendiğini söyleyebiliriz. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşan Dolunay, hayatın tüm gerekçeleri, zorunlulukları, ağırlığı, yükü, sorumlulukları kısaca bize aitmiş gibi duran ancak bizi rahatsız ettiğini düşündüğümüz her şeyiyle yüzleşmemizi sağlayacak. Bize kendi içimizde saklı duran, mecburiyetler nedeniyle unuttuğumuz, gizlediğimiz özümüzle temas ettirecek. Buna hazır mıyız. İşte bu temas kendinizle barışmak, toparlanmak demektir. Bunu yapamayan kişiler için, kaygı ve korkular, fiziksel ve ruhsal anlamda esir edicidir. Bu esaretten kurtulmalıyız, toparlanmalıyız yeniden. Mars-Kuzey düğüm görünümü de, aynen bunu işaret ediyor. Bize hayatla el sıkışmayı, kendimizi keşfetmeyi, bu keşfedişi sağlayacak aydınlanmayı sağlayacak yolları, yöntemleri sunuyor. Mecbur olduğun için değil, gerçekten bunu istediğin için yaptığın her şey senindir, sensindir diyor.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında, Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür döneminde başta, aşk hayatınız olmak üzere, ortaklaşa gelirler, çalışma ve sağlıkla alakalı meseleler bir hayli hassas ele alınır. Kişi hem kendi hem de değer verdiği insanların ihtiyaçlarına öncelik tanımak hem de kendisiyle alakalı meselelere eğilmek durumundadır. Ancak duygular, mantığımızın önüne geçmemelidir. Tamam yardımcı olacağız, başkalarına destek çıkacağız ama kendimize dikkat edeceğiz. Eğer iş hayatı, aşk yaşamı, maddi konularda belirsizlik yaşıyorsak, bunları gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Geçmişte yaşanmış problemlerin etkisi altında kalmayacağız ve bunların bilinçaltımızda yarattığı baskılarla hareket etmeyeceğiz. Önümüzdeki duruma bakacağız. Nasıl çalışıyoruz, nasıl ilişki yaşıyoruz, kimlerden destek görüyoruz ve kimlere hizmet ediyoruz. Bunları ele alacağız.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz tarihinde, Güneş-Uranüs görünümünde yenilik, değişim, rutinden uzak bir yaşam arzunuz yükselir. Fakat şartlar pek müsait değildir. Bazen de siz, duyarlı olduğunuz için, fırsatları değerlendirmekte gecikirsiniz. Sonra da şikayetçi olursunuz, isyan edebilirsiniz.

15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlığında, dış şartlar nedeniyle istediğimiz gibi özgür hareket edemeyiz. Sorumluluklar sürekli kendini hatırlatır. Bütün bunların üstesinden gelmekte zorlanınca öfkeleniriz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda Yeniay doğacak. Bu Yeniay, iki dikkate değer görünümle örtüşüyor. Bu görünümleri de hesaba katarak incelememizde yarar var. Çalışma hayatımızda birebir ilişki kurduğumuz insanlarla yakınlığımız, fikir alışverişlerimiz, işimizle alakalı uygulamalar anlamında önem taşıyor. Ancak planlarımızı uygulamakta, bunları dışa yansıtmakta ve birilerine kabul ettirmekte sabırlı olmak gerekir. Hangi tercih doğru, hangisi yanlış, hangi işler öncelikli hangileri bekleyebilir, bunları dengeli olacak şekilde ayarlarsanız bu Yeniay, size güç katar. Tam tersine tartışma, sürekli savunma, hassasiyet, fazla özveri sizi geliştirmez. İkinci görünüm Merkür-Mars kavuşumudur. Bu, biraz önce sözünü ettiğim konuların önemini daha da fazlalaştırır. Hem aktif bir şekilde isteklerinizi yapmaktan yanasınız ancak diğer taraftan en ufak bir eleştiri veya sizinle alakalı bir söz söylendiğinde sinirli tepkilerde bulunur, hatta güven kaybettiğinizi düşünürsünüz. Bu iki tavır yerine, sabırla, kararlılıkla, gerçekçi bir şekilde durumunuzu ele almak, verimli çalışmanın, sağlıklı iletişimin, gelişmelerin işaretçisi olur.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, iş ilişkileriniz, zorunlu olduğunuz yaşamsal görevleriniz, bir durumu, bir olayı değerlendirme biçiminiz, sağlığınız, sıkıntılarınızı ifade etme biçiminiz, iş yapma becerikliliğiniz konularında kimi zaman geçmişte yaşananlar, bazen de içinizde biriktirdikleriniz nedeniyle baskı altında kalabilirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz tarihinde burcunuz üzerinde meydana gelecek Dolunay, özgür adam veya özgür kız olma arzumuzu işaret ediyor. Bireysel isteklerimiz, beklentilerimiz, arzularımız bizim için önemli. Ancak diğer yandan bir ilişkimiz varsa tabii ki partnerimize uymak, onun da arzu ve isteklerini yerine getirmemiz gerekiyor. Onun beklentileri de bizim için önemli. Bazı hallerde bu Dolunay, partnerin beklentilerinin, bizim özgürlüğümüzü kısıtlaması nedeniyle yaşanan bir sıkıntıyı işaret edebilir. Bu Dolunayın bir başka önemli yanı, Venüsün bugün ilişki evinize geri dönüşüdür. Bu da gösteriyor ki, ilişkiniz sizin için uyum ve uyumsuzluk, paylaşım ve paylaşımsızlık, bekarlık-evlilik, ayrılmak-tekrar bir araya gelmek gibi durumlara neden olabilir. İyi düşünmeliyiz. Verilecek karar veya atılacak adımın tutarlı olması gerekiyor.

PARA

1-5 Temmuz arası: Çalışma hayatınızla ilgili konularda Dolunayın tesirli olduğunu söylemeliyim. Bizi zorlayan etkenler yeni tercihlerimizi belirlememizde, durumumuzu akıllıca gözden geçirmemizde önem taşıyor. Fakat haftanın son üç günü olumlu fırsatları, destekleri işaret ediyor.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihinde, finansal açıdan beklentilerinize uygun şekilde işler karşınıza çıkabilir. Güven içinde yaşamak, çalışmak isteyen birey, kafasının içindeki hedefe uygun işlere girişebilir, başvuruda bulunabilir, kazanç elde edebilir. Nicedir beklediğiniz bir teklif, konum veya gelişme, yarınlarınızı güven altına almanızı sağlayabilir. Ailenizin size arka çıkması mümkündür.

13-19 Temmuz arası: 19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Bu süreçte, hem yuvanız ve aileniz hem de dünya görüşünüze göre ilişkilerinizi, çıkarlarınızı gözden geçirmeniz anlamında önem taşıyor. Seçici davranacağız. Ancak belirsizlikler varsa bunların mutlaka düzene kavuşturulması yönünde titizleneceğiz. Sözgelimi eğitim veya iş hayatımızla ilgili konularda mali durumumuzu ele almak lazım. Eğer bir yüksek eğitim düşünüyorsak veya bir iş kurmayı planlıyorsak, başka bir yere yerleşmek istiyorsak, parasal durumumuz çok önemli. Ayrıca bir ev almayı, ofis açmayı, yuva kurmayı istiyorsak hem ilişkimizin hem de maddi gücümüzün yerinde olması lazım.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreç, finansal ortaklıkların maddi anlamdaki hesapları, bölüşümleri üzerinde titizlenme, analiz etmek demektir. Eğer burada bir sorun varsa, her iki tarafın da birbirine karşı ne derece samimi olduğunu görürüz. Bir taraf aşırı çalışıyor, öbürü yan gelip yatıyorsa bir sorun var demektir. İkili ilişkilerde de, her iki tarafın birbirine olan samimiyeti, titizliği bu dönemde tekrar gözden geçirilir. Her kiminle olursa olsun, bu dönemde hesapsız yatırımlara, işlere kalkışılmamalıdır. Ayrıca sürekli endişe, eleştiri, kuşku sizi hem maddi hem de manevi anlamda huzursuz eder. Kredi alımları, miras paylaşımı, finansal hesapların mutlaka dikkatli bir şekilde ele alınmasında yarar vardır.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-9-12-13-22-23-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler : 10-11-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6
Yeniay : 3-4-5-31
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 16-17-18-19
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

1 Temmuz 2015, Çarşamba
loading...

26 YORUM

  1. bence bu ayin yorumunu yapan kisiyle gecen ayin yorumunu yapan kisi ayni kisi deyil ama,ona ramen bu sekilde yapilan yorumda iyiydi sevindirici haberler var umarim öyle olur…;)

  2. hiç tutmuyor bu ay ! işler ard arda terliklerle dolu bir aydayım kova burcu olmak zaten başlı başına problem.

  3. lütfen bi cevap alabilirmiyim geçen ayın yorumuna yani aralık ayının yorumuna nerden ulaşabilirim? acil cevap verirseniz sevinirim

  4. BU AY BORCLAR KAPIYA DAYANDI ÖDEMELER GELDI KARA KARA DUSUNUORUM .PARA YOK AŞK YOK İŞ YOK ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN 2012 YE KÖTÜ BAŞLADIK SONU IYI OLUR İNŞALLAH

  5. ayın ilk yarısında dolandırıcı türü kişilere, maillere, reklam, tanıtıma dikkat edin derim.
    demişsin ne gibi bişey çıkabilir ki ?

  6. bu kadarr olur yanii cok iyi yorumlanmış bildiğin yaşadığım herşeyi yazmışsınız tebrikler tesekküreler 🙂

  7. banada yorumlar tanıdık geldi…enerji dolu…umarım böyle olur…nisan güzel bir ay…havalarda güzelleşiyor….oldum olası baharı severim zaten….adı gibi bahar gibi güzel neşeli huzur dolu ve kocaman aşklarımızla tatlı bir nisan olsun inşallah…sabah sabah içim açıldı:)teşekkürler……….

  8. inş herkezin herşey istediği gibi olur gecen ay evt ilişkimde gıt geller yaşadım kafam karıştı ve istedıgım gıubı gıtmedı umarım temmuz ayı hepımız için çokkkkkkkk güzell sürprizlerle dolu olur

Yorum Yap