Kilo vermek için 8 pratik bilgi

mutlu-diyet-kadin

Kilo vermek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, kilo vermek için pratik bilgiler rehberimiz size yardımcı olacak! Zayıflamak için sunduğumuz pratik bilgileri hemen okuyun, her gün birkaç tanesini uygulayın ve hayallerinizi gerçekleştirin.

Kahvaltılık gevrek yemeyin

Kahvaltılık gevrek yeme alışkanlığınız varsa bunun yerine kepekli gevrekler ya da kahvaltılık tam tahılları tercih edebilirsiniz. Çünkü kahvaltılık gevreklerin içerisinde glukoz şurubu vardır, kilo almanıza sebep olur. Bunları tatlandırmak için içlerine kuru meyve de ekleyebilirisiniz.

Gazlı içecekleri içmeyin

Kola, meyveli gazoz, buzlu çay gibi gazlı içecekleri içmeyin. Diyet bile olsa bu içeceklerin çoğu, kilo alma eğilimini arttıran maddeler içerir. Bunların yerine bitki çayları, limonlu su, şekersiz çay tercih edin. Hatta, ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak severek kullandığımız alkali suları içip daha hızlı zayıflayın.

KİLO VERDİREN ALKALİ SU TARİFİ İÇİN TIKLAYIN
Evde veya dışarıda yürüyün

Evet, kilo vermek için spor yapmanız gerekiyor. Ancak yürüyüşü veya sporu illa ki evde yapmak zorunda değilsiniz. Evinizin salonunda veya müsaitseniz dışarıda günde en az iki kez ve 15-20 dakika yürüyün. Böylece hem egzersiz için blok hâlinde uzun bir zaman ayırmamış olursunuz hem de bitkin düşmeden günlük hayatınıza devam ederken fazladan kalori yakarsınız.

Cips yemeyi bırakın

‘Yüksek Topuklar’ takipçileri bize kilo vermek için danıştıklarında ‘cips kilo yapar mı?’ gibi sorular da iletebiliyor, bu yüzden altını çizmekte fayda var: kilo vermek istiyorsanız, cips yemeyi bırakın. Cipslerde yüksek miktarda kalori vardır ve besleyici değillerdir. Fındık, fıstık, badem gibi daha sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin ya da meyve yiyin.

Dizi izlerken spor yapabilirsiniz

Evinize bir step aleti, koşu bandı veya kondisyon bisikleti alabilirsiniz. Bisikletinizi televizyonunuzun önüne kurun; böylece sevdiğinizi dizi ya da filmi seyrederken egzersiz yapabilirsiniz. Bu sayede fazladan bol miktarda kalori yakarken egzersiz yaptığınızın farkına bile varmazsınız. Bu sayede hem bolca kalori yakarsınız hem incelirsiniz hem de kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Süt ürünleriyle sağlıklı zayıflayın

Süt, yoğurt, peynir, kefir gibi tüm süt ürünleri sağlıklı zayıflamaya yardımcı besinlerdir. Tok tutar, bağırsak çalıştırır ve tatlı isteğini kesici özelliğe sahiptir. ‘Yüksek Topuklar’ olarak biz, formumuzu korumak sık sık tarçınlı süt içiyoruz veya haftada iki kez zencefilli yoğurt kürü yapıyoruz ve çok faydasını görüyoruz.

ZAYIFLATAN TARÇINLI SÜT TARİFİ İÇİN TIKLAYIN
Yağlı yemekler yemeyin

Yağda kızarmış yemekleri yemeyin. Özellikle et yemeklerini yağda kızartmak yerine ızgara veya mangalda pişirin ya da haşlayın. Tavuğun derisiz kısımlarını tercih edin ya da derisini ayıklayın.

Kilo vermek için pratik bilgileri okudunuz.
8 Haziran 2015, Pazartesi
loading...

YORUM YOK

Yorum Yap