Güneş tutulması sizi nasıl etkileyecek?

terazi-burcu-2003

Bugün güneş tutulması var ve ruhsal etkilerini üzerimizde hissedeceğiz? Peki, güneş tutulmasında neler olacak, neler yaşayacağız? Bilgisini ve anlatımını çok beğendiğimiz Astrolog Juno, güneş tutulmasını sizler için yorumluyor!

20 Mart 2015 günü, Türkiye saati ile 11:37’de Balık Burcu’nun 29 derecesinde YENİAY adını verdiğimiz Ay & Güneş kavuşumu yaşanacak. Bu kavuşum sırasında Ay, Güneş ve Dünya arasına gireceği için,Güneş Tutulması yaşanacak. Türkiye’den parçalı denilen formda gözlenecek bu tutulma saat 09.40’ta başlayıp 13.50’ye kadar sürecek.

YENİAY haritasının bileşenlerini inceleyerek, tutulmanın mesajını dile getirmeye çalışacağım. Yorumu yaparken aşağıdaki bileşenleri dikkate alıyorum;

– Ay & Güneş Kavuşumu 29 Derece Balık Burcu’nda, 10’uncu evde ve Scheat Sabit Yıldızı ile çakışıyor.

– Yükselen Yengeç Burcu’nda, dolayısıyla yönetici Ay ve böyle olması, mesajı güçlendiriyor.

– Pluto Yükselen noktasının tam karşısına konuşlanıyor. Uranüs & Güney Ay Düğümü – Pluto – Kuzey Ay Düğümü – Yükselen Noktası arasında bir büyük kare oluşuyor.

– Pluto, Yükselen, 3’üncü evdeki Lilith ve 9’uncu evdeki Chiron-Neptün-Merkür kavuşumu arasında mistik dörtgen var.

– Balık Burcunun klasik yöneticisi Jüpiter, 2’inci evde, retro konumda, Aslan Burcu’nda ve Ay Düğümleri ile ılımlı açılar yapıyor.

MEALİ;

Bir süredir, iktidar tutkunluğu, kontrol kaygısının aşırıya kaçması, teslimiyet gösterememek, olayların akışına müdahale etmek adına maksadı aşan ataklar yapmak gibi konular, gök gündemini işgal ediyor.

Bu YENİAY ve Güneş Tutulmasının da yine İKTİDAR tutkusu, aşırıya kaçan gösteriş, başarı ve kazanç arzusu, kolaycılıkla ya da başkalarının hakkı göz ardı edilerek kazanılmış güç, kendine duyulan aşırı güven sonucu atılan ve haddi aşan adımlar gibi temaları var.

Ama taleplerimize sınır koyamamaktan, duracağımız yeri bilememekten dolayı hatalı adımlar atmamız oldukça mümkün. Hakkı ve haddi aşan davranışların sanıldığı kadar uzun menzilli bir sıçrayışa yol açmayacağını, yaptığımız hesabın evdeki çarşıya uymama ihtimalini düşünmekte fayda var!

Neden böyle düşündüğümü göstermek için mitolojik bir hikaye anlatacağım size; Keyifli okumalar :)))

SCHEAT Sabit Yıldızı’nın Ay & Güneş kavuşumu ile çakıştığını giriş kısmında belirtmiştim. Scheat, Pegasus olarak bilinen kanatlı atın ön bacağındaki bir eklem yeridir. Zorlayıcı ya da zaafiyete sebep olabilen 29 dereceye denk geldiği için eski astrologlar tarafından ”beklenmedik düşüşlere” işaret kabul edilmiştir. Özellikle Ay ve Güneş ile kavuşum halinde olduğu zaman, dikkat çekici bulunur.

”Pegasus, tanrısal bir varlığın kanı ve denizin köpüğünden doğmuş bir attır. Bu nedenle Tanrıların Dağı olarak bilinen Olimpos’a girişi vardır. Güçlü ve cüretkar bir savaşçı olan Bellophron, Pegasus’u su içerken görür ve onun üstüne atlar. Aklınca, onun sayesinde Olimpos’a girecek ve tanrıların arasında karışacaktır. Pegasus, Olimpos’a doğru koşmaya başlar. Ancak bu ”uyanık” savaşçının haddi aşan atağına izin vermeyen Tanrılar Tanrısı Zeus – ki kendisi aynı zamanda Jüpiter’dir – bir at sineği yollayarak, Pegasus’u ısırmasını emreder. Bu iİlahi şaka eseri Pegasus silkinince, Bellophron sırtından düşer… Pegasus sıçrayışını tamamlayıp Olimpos’a varır ama Bellophron ait olduğu dünya toprağında kalır. Rivayet odur ki, at sineği Pegasus’u Scheat denilen ekleminden ısırıvermiştir!”

Bu YENİAY ve Güneş Tutulmasının dersleri aşağıdaki yerlerden çıkabilir;

– Neyi neden istediğinize dikkat edin! Önemsenmek için mi atağa kalkıyorsunuz, yoksa önemli bir konuda bir hayra vesile olmak için mi? Nefsinizi memnun etmek için yaptığınız işlerde ayağınız tökezler. Ama Rabbinizi memnun etmek için yapacağınız işlerde ayağınızın altındaki taşlar çekilir. Yaptıklarınızda niyetinizi temiz, yolunuzu düz tutun ve sonucu asla yargılamayın 🙂

– Haklı olabilirsiniz… Ama bu size karşınızdakilere diz çöktürmek için her şeyi yapmak hakkını verir mi? Kendinizi kabul ettireyim derken kızdığınız insanlara dönüşüyor olabilir misiniz? Kendinizin farkına varın!

– Kendinizi neyin içinde kaybettiğinize, neye fazlasıyla kapıldığınıza dikkat edin! Olaylar, insanlar, konumlar, övgüler, kazançlar ya da yenilgiler geçicidir. Geriye kalan ise bizim insanlığımızdır. Gururla değil, insanlık onuruyla hareket edin. O zaman her şey geçtikten sonra elinizde kalan sizden hoşnutsuz olmazsınız 😉

– Hiç bir şeyi sırf yapabiliyor olduğunuz için yapmayın! Sözlerinizin ve adımlarınızın uygun, ayarlı ve yerinde olduğundan emin olun. İşinizi yalnız kendi yararınızı değil, başkalarının da hayrını gözeterek yapın.

– Asla kendi yüceliğinizle sarhoş olmayın! Güçlülük miti ve üstünlük hissiyle sarhoş olan kişi en zayıf halindedir…

– Yapmaya çalıştığınız hiç bir hayırda dahi haddi aşmamaya, iyilği dahi kişiselleştirmemeye, hele de fedakarlıklarınızı ve çektiğiniz acıları bir övünç kaynağı yapmamaya dikkat edin.

– Önünüze açılan kapılardan girerken, arkanızda kimleri bıraktığınıza, neleri ihmal ettiğinize, kimlerin ayağına basıp düşman ettiğinize dikkat edin. Size yapılmasını istemediğiniz hiç bir şeyi başkalarına yapıp geçmeyin!

Pegasus’un silkelenmesine ve üstündeki ”dikey yükselmeci uyanık savaşçıyı” sırtından atıvermesine neden olan AT SİNEĞİ’ni Zeus göndermiş olabilir.

Ama adamcağızı dimyata pirince giderken evindeki bulgurdan eden aslında kendi fırsatçılığı, hırsı ve gözünü karartan hakimiyet arzusudur.

Yani sinek vesiledir. Bizi eşekten düşmüş karpuza döndüren aslında kendi zaaflarımız, görmezden gelmekte ısrar ettiğimiz ya da bile bile tercih ettiğimiz yöntemlerimizdir.

Kendi gücünü, haklılığını, önemini, aklını ABARTAN ya da amacını gerçekleştirmek adına haddi aşan yöntemlere başvuran kişi, daima küçümsediği, önemsiz kabul ettiği, göz ardı etmekte sakınca görmediği şeyler tarafından, ummadığı bir anda alaşağı edilir. Bu PEGASUS SENDROMU’dur 🙂

Dünyayı isteyen dünyayı kazanır ama içindeki cenneti kaybedebilir… Evin yolunu kaybedecek kadar, ileri gitmeyin. Ve kaybolduğunuzu fark ettiğinizde inat etmeyin… Durun ve hep sizinle olan Rabbin Ruhu’na yolu sorun. Eğer cevabı hiddet, hırs, kibir ve korku ile değil, tam bir güvenle dinlerseniz Yardım alacaksınız 🙂

Daha fazla bilgi için Juno Astroloji sayfasına gitmek için tıklayınız

20 Mart 2015, Cuma
loading...

YORUM YOK

Yorum Yap