Burçlar ve Özellikleri

KOÇ BURCU

 

Pek çok işini bitirme odaklı yapan Koç burcu insanları, önlerine taş koyan kişilere büyük bir öfke duyarlar. Çünkü onlar hiç durmaksızın çalışacak, üretecek ve kendilerini daha hissetmekle kalmayacak, etrafına da yardım edecektir. İşte bu noktada onları dizginleyen her şey bir öfke volkanı ile karşı karşıya kalmaya mecburdur. Koç burcunun bazı konularda şakası yoktur. Aşkının da önüne geçebilecek şeyleri öfke ile karşılar. Ona göre aşk belirli sınırlar içinde yaşanamaz, işte bu sınırları hissettiği ve nefes alamadığı bir aşkta Koç burçları öfkeye kapılacaklardır.

 

BOĞA BURCU

 

Hayatlarını güzellik üzerine kuran burçlardan birisi olan Boğa burcu insanları eğer karşılarında bu güzelliği yıkacak bir şey varsa öfke duyarlar. Güzel bir ilişkiye başladıklarında eğer bu ilişkiyi yok etme çalışan birileri varsa ve hatta daha hafif bir tarzda laf sokmaya çalışan birisi, işte o zaman Boğa’nın burnundan çıkan dumanları görebilir. İş mantığını da da aynı şekilde yaşayan Boğa burcu insanları, güzel buldukları bir işi, tamamen kendilerini kaptırdıkları bir konuyu, bütün olarak görebildikleri bir projeyi baltalayanlara katlanamazlar. Gerçek birer boğa olurlar.

 

İKİZLER BURCU

 

İkizler burcu insanları sosyalleşmeleri ile ünlü insanlardır. Oldukça güler yüzlü ve insan canlısı olan bu kişiler eğer karakterlerine toplum içinde bir ters söz ya da hakaret gelirse öfke nöbeti geçirmeye başlayabilirler. En çok yakındıkları ve kızdıkları şeylerden birisidir yanlış anlaşılmak. Onların çok kişi ile görüşmesi hoppalık ve güvenilmezlik olarak algılanır ve bunun üzerine ileri geri konuşulursa işte o anda İkizler gerçek iki kişi kuvvetine bürünür, öfkesini kontrol dahi etmek istemez ve tüm kötü enerjisini o öfke ile birlikte karşısındaki kişiye verir. Vay karşıdakinin haline.

 

YENGEÇ BURCU

 

Sakinliği ve sahipleniciliği ile bilinen Yengeç burcu kimseye kızamaz gibi görünse de aslında hiç öyle değildir. Sonuna kadar sabır etmeye çalışan ve hatta sabır sınırlarını zorlayan Yengeç burcu insanları o kadar büyük sabır gösterdiklerine kendileri de şaşırır ve en sonunda patlarlar. Özellikle öfkelendiklerinde durmak bilmedikleri konu ise karşılıksız sevgisinin suiistimal edilişidir. Çünkü onlar sevmekte ve sevilmekte oldukları kadar başka hiçbir konuda açık değildirler. Ama biliyorsunuz ki enayi de değildirler. Öfkelerini bir anda yağmur gibi yağdırırlar.

 

ASLAN BURCU

 

Aslan burcu insanları çabuk sinirlenebilen yapıları ile göze çarpsa da öfke onlar için farklı bir boyuttadır. Onları çileden çıkaran en büyük konu ise düşüncesizliktir. İnsanların birbirlerine karşı yapabildikleri kötülükleri ve düşüncesizlikleri gördükçe gerçek bir aslana dönüşür kükremeye başlarlar. Öfkelerini gizlemek isteseler de hareketlerinden rahatlıkla anlaşılabilir. Aslan burcu insanları idare etmenin ve yönetmenin insanları olarak adil mantığın dışına çıkan ve insanları üzebilecek her şeye karşı öfkelerini kükremekte çekinmezler.

 

BAŞAK BURCU

 

Titizliği ve dikkati ile öne çıkan Başak burcu insanlarını öfke krizlerine sokup Neron gibi her yeri yakmalarına neden olabilecek şey de işte bu titizliğe duyulmayan saygı ve dikkatsizliktir. Onlar her işini bir domino işi gibi yaparlar. Özel özel işler, her açıdan düzgün olmasına dikkat ederler. Bir binadan farkı yoktur hiçbir işlerinin ve bu binalar özel yıkılmaz binalardır. Eğer siz onların bu çabasını küçümser, dikkatsizlikle neredeyse yıkılması imkansız olan binayı yıkarsanız Başak insanları tüm öfke tohumlarını üzerinize dökmeye hazırdır.

 

TERAZİ BURCU

 

Adaletin en büyük temsilcilerinden birisi olan Terazi burcu ve bu burcun insanlarını öfkenin dalgalarına hunharca atan şey elbette adaletsizliktir. Onlar en ufak ayrıntının bile adil olmasını isterler. Bir kek bile bölseler mesela, her dilimi aynı olmalıdır herkes için. İşte bu adil düzeni bozmaya çalışan, planlar yapıp baltalayarak sistemde yaralar açmaya çalışan herkese düşmanlardır. Öfkeleri o kadar büyür ki gösteremedikleri öfke parçalarını kendi içlerinde tekrar tekrar yaşayıp daha da öfkelenirler. Terazinin iki kefesi de öfke doludur o an.

 

AKREP BURCU

 

Aşkta kıskanmayı sevenlerden olan Akrep burcu insanlarını öfke nöbetlerine sokacak şeylerden birisi bile isteye gözüne gözüne sokulan kıskandırmalardır. Ufak çapta yapılan kıskandırmalara karşılık verecek hatta sırf karşı taraf mutlu olsun diye bazen kıskanç rolü yapabilecek Akrep insanlarının eğer gözlerine sokarsanız onun “Yapma!” dediği şeyi, ya da herhangi bir şekilde dozunu kaçırırsanız işte Akrepler sizi orada zehirli iğnesi ile sokmak için bekliyorlardır. Bu aslında çok normaldir, çünkü tehlike anının dışında hiçbir zaman kullanmazlar o iğnelerini.

 

YAY BURCU

 

Yay burcu insanlarını öfkenin en uç noktalarında gezdirecek olan şey “Yapamazsın.” denmesidir. Bir Yay hayatı boyunca en çok eğitimine önem verir, kat be kat kendisini nasıl geliştirmesi gerektiğini öğrenir, bunun üzerine çalışır. İşte öğrenim ve eğitime bu kadar düşkün kişiler için kullanılmayacak yegane sözlerden birisidir bu. Gerçek bir yay gibi gerilen Yay insanları oklarını öyle sert fırlatacaklardır ki siz de bu sertliğe şaşıracak, beklemediğiniz anda gelen öfke krizi karşısında afallayacaksınız. Fakat şaşırmamalısınız, bunu siz istediniz.

 

OĞLAK BURCU

 

Yukarı tırmanışları, hep daha fazlasını isteyişleri ile bilinen Oğlak burcu insanlarını öfkelendirecek en önemli şeylerden birisi ona azla yetinmek zorunda bırakmaktır. Parasının hesabını oldukça iyi bilen hatta cimri diye yaftalanan Oğlakların en büyük zevklerinden birisidir para harcamak ve lüks sahibi olmak. İşte böyle insanlara azla yetinmesi gerektiği söylendiğinde doğrudan öfkelenir, hiç umulmadık anlarda boynuzu geçiren bir oğlağa dönüşürler. Kendilerine gösterdikleri değeri böyle aksetmekten hoşlanan Oğlak burçları için aza kanaat en zor iştir.

 

KOVA BURCU

 

Yenilikçiliği ve idealistliği ile bilinen Kova burcu insanlarını öfkeden tepe taklak edecek şey onları sabit bir noktada bırakmak ve beklemelerini istemektir. Yerlerinde duramayan, her daim değişim isteyen Kovalar için işte bu gerçek bir kabir azabı olacaktır. İlk başta duruma ayak uyduracak ve bir şey söylemeyeceklerdir fakat sonralarında gergin ruh haller doğrudan öfkeye dönüşecek, kovadan boşalırcasına insanların üzerine yağacaktır. Çünkü Kova burçları hiçbir zaman için kendilerini böyle durumlara bile isteye sokmazlar.

 

BALIK BURCU

 

Balık burcu insanlarının minik bir balıktan köpekbalığına dönmelerinin nedeni sürekli duygusal olarak algılanıp alık insan muamelesi görmeleridir. Oldukça mantığı üzerine bir hayat yaşayan ve kendisini mantık ile duyguların doğru kararda birleşimine adamış Balıklar, karşılarında sığ bir şekilde ifade edilen şeylerden nefret eder ve öfkelenirler. Kendileri hakkında bilip bilmeden yorum yapabilen insanlara karşı dönüştükleri sadece bir köpekbalığı değil, yakıcılığı ile bilinen bir denizanası bile olabilirler. Dikkat etmek gerekir.

 

Kaynak: Astrotwit

10 Nisan 2012, Salı
loading...

2 YORUM

Yorum Yap