_ap_ufes{"success":true,"siteUrl":"www.yuksektopuklar.com","urls":{"Home":"http://www.yuksektopuklar.com","Category":"http://www.yuksektopuklar.com/anne-bebek/hamilelik","Archive":"http://www.yuksektopuklar.com/date/2016/09","Post":"http://www.yuksektopuklar.com/adam-gibi-adamlar-nereye-kayboldu-43419","Page":"http://www.yuksektopuklar.com/seven-kadin-neden-terk-eder","Attachment":"http://www.yuksektopuklar.com/gune-enerjik-baslamak-icin-43331/gune","Nav_menu_item":"http://www.yuksektopuklar.com/buy-now-449","Wpcf7_contact_form":"http://www.yuksektopuklar.com/?post_type=wpcf7_contact_form&p=292"}}_ap_ufee

Sevgili ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları, Temmuz aylık burç yorumları hem yazılı hem videolu olarak karşınızda! Temmuz ayında Boğa burcunu neler bekliyor, hangi günlere dikkat etmelisiniz, ilişkinizde neler olacak… Hepsi ve daha fazlası Astrolog İremsu’nun anlatımıyla aylık burç yorumunuzda!

2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunay kişisel anlamda ilerleme anlamında bu alanların kıymetini belirtecek. Başarılı olmak isteyecek ve yakın çevrenizden daha uzaklara yönelme eğilimi göstereceksiniz. Bir takım alışılmışlıkların dışına çıkarak farklı şeyler keşfetme arzunuzu harekete geçireceksiniz.

İstediğiniz şartlara ait değilseniz biraz zorlanabilirsiniz. Görünümlerine baktığınızda özellikle çalışma hayatı ile ilgili konuların ve ilerisi için düşündüğünüz meselelerin çok kafanızı kurcaladığını göreceksiniz.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Burada hassasiyet simgelenecek. Çevrenizden daha farklı yere gitmek istemeyerek alıştığınız yerde kalmak isteyeceksiniz. Geçmişten beri güvendiğiniz olgulara yaslanabilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay Yengeç’te oluşacak. Mevcut durumunuzu sürdürmek isteyeceksiniz. Arıştırma ve dönüşüm yaşamak isteyerek bu dönemi gözden geçireceksiniz.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak. Aşk hayatınızla ilgili konularda ve ilişkilerinizde ince eleyip sık dokuyacaksınız. Geri hareket bile olsa akılcı bir gözden geçirme süreci yaşayacaksınız.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda seyrine başlayacak, ailevi konularda krallığınızı ve kraliçeliğinizi ilan etmek isteyeceksiniz.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda Dolunay meydana gelecek. Burada bir değişim arzunuz olacak fakat öncelikle iç dünyanızı ele almalısınız. Çabuk karar vermeniz doğru olmayacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, aile içinde gücünüzün artışı, evinizi genişletmek, büyütmek anlamında kısmetlilik, konforlu bir yaşam, iç huzurunuzun yükselişi gibi olumlu gelişmelerin işaretçisidir. Kendinizi evin kral ve kraliçesi hissedersiniz. Tüm iyi niyetiniz, sevginiz, dayanışma duygunuz aileye yönelik konularda yükselir. Evinize bir şeyler almak, güzelleştirmek arzunuz büyür. Ailede bir canlanma görülür. Moraliniz güçlenir. Evinize daha fazla düşkün olursunuz. Ödenmesi gereken borçlarınızı kolaylıkla halledersiniz. Çalışıyorsanız, farklı ve yaratıcı tarzda yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz işlere yönelirsiniz. Harcamaların ölçüsünü kaçırmazsak iyi olur.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz Merkür Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, parasal ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri gündeme getirdiği gibi, bunları yakın çevrenizde güvendiğiniz insanlarla paylaşmanız anlamında etkilidir. Genel olarak bağlantıda olduğunuz kişiler kardeşleriniz, çocuklarınız, partneriniz, eski tanıdıklarınızdır. Tanımadığınız kişilerle zaten pek konuşmazsınız. Güven olgusu sizin için gayet önemlidir. Bu yüzden de sırlarınızı, yapacaklarınızı pek kimseyle paylaşmazsınız. Sevdikleriniz söz konusu olduğunda hassasiyetiniz yüksektir. Onların gelecekleri, barınma ve ihtiyaçlarını önemsersiniz. Eğer tek başınıza yaşıyorsanız tümüyle kendinize dönük, iç dünyanızla temas halinde, size huzur veren ortamları tercih edersiniz.

9 Temmuz tarihindeki görünüm, hem kendi isteklerinizi elde etmek hem de yakın çevrenizde bulunan kişilerin beklentileri doğrultusunda onlara yardımcı olmak yönünde enerjiniz gayet olumludur. Kardeşleriniz, arkadaşlarınızla ortak niyet bütünlüğüyle el ele verebilirsiniz. Bunun anlamı birlikten güç doğar sözüdür. Başkalarıyla ortaklaşa hareket ettiğinizde eğitimden, iş hayatına kadar her alanda arzularınızı gücünüz gayet yerinde.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki Güneş-Uranüs zorlu görünümü, güven içinde yaşamak için, öncelikle fiziksel ve psikolojik anlamda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini işaret eder. Eğer siz, daima huzur içinde yaşayayım, hiçbir zaman kaybetmeyeyim, sevdiklerim daima yanımda olsun, ben hep güvenli bir hayat süreyim, daha fazla açılmayayım diyorsanız bu yanlış olur. Hayatla kavga etmek yerine, hayatla uyum içinde akmayı biliniz.

14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, eviniz sınırları içinde takdir edilmeye, övülmeye olan ihtiyacınızın göstergesidir. Eğer birlikte yaşadığınız partnerinizle sorunlarınız yoksa o ev içinde kendinizi mutlu hissedersiniz. Eğer üzerinizde denetim uygulayan biri varsa, sizi baskı altına alıyorsa canınız sıkılır. Yalnızsanız eğer, bir garip yalnızlık çöker üstünüze. Bu görünüm, iletişime, kazançlı çıkmaya, huzurlu bir dünyada yaşamaya olan arzunuzu, tutkunuzu belirleyicidir. Ayrıca eviniz veya ilişkinizle alakalı meselelerin derinlikli bir şekilde ele alınması, dikkatli olunması gerektiğinin de işaretçisidir.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz hareketinde, aşk hayatımızı ilgilendiren konularda titiz bir incelemede bulunacağız. Yanlış giden noktalar üzerinde duracağız veya karşımıza birisi çıktığında onun hakkında karar vermeden önce iyice düşüneceğiz. Aşkta detaylar, fikirsel anlaşmalar ve paylaşımlar ele alınır. Bir yandan ilişki yaşamak isteriz ancak diğer taraftan bir hayli düşünürüz. Oldukça seçici davranırız. Kolay kolay da aşık olmayız. Çünkü kriterlerimizin yüksekliği ister istemez karşı cinsle aramızdaki mesafeyi çoğaltabilir. Yeni tanıştığımız birinin düşüncelerine, iş hayatına, sağlığına, dengeli biri olup olmadığına, bir sıkıntımız varsa yanımızda olup olmadığına kadar dikkat edeceğiz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz itibariyle Güneş ve Merkür-Aslan burcunda seyirlerine başlayacak. Yuvanız, aileniz, odak noktanız haline geliyor. Ailenizi yakından ilgilendiren her konuda liderlik isteğiniz son derece yükselecektir. Kendi bildiklerinizde diretebilir, haklı olduğunuzu düşünebilir, hatta sesinizi bir hayli yükseltirsiniz. Sizi değerli görmelerini, desteklemelerini beklersiniz. Bunu da baskın bir şekilde yapabilirsiniz. Evli olanlar söz hakkının kendilerine ait olmasını isterler. Tabii ki yalnızsanız bir problem yok. Ancak eşiniz, büyükleriniz veya bir insanla aynı evi paylaşıyorsanız onların da söz hakkı olduğunu unutmayınız. Onların da fikirlerini dinlemek, baskı kurmaya kalkışmamaktır. Bu dönem içinde, evinizde değişimlere gitmek, yeni bir eve taşınmak, ev satın almak, kira sözleşmeniz gibi konular gündeme gelir. Ancak unutmayalım ki, Venüsün iki ayrı geri hareketi nedeniyle bu gibi işlerinizi 6 Eylül hatta gölgeli günleri de hesaba katarsak 13 Eylül sonrası yapmanızda yarar var.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre içinde aşk hayatınızla ilgili konularda sağlıklı ve verimli bir ilişki kurmak, yaşamak adına neler eksik, neler sorun yaratıyor bunları teşhis etmek gerekiyor. Devam eden ilişkimizde eğer sorunlar varsa, birbirinize yaklaşmakta mesafeli davranıyor ve bir türlü yolunda gitmeyen bir ilişkiyi sürdürüyorsanız, bu dönemde bunlar tekrarlanabilir. Birbirinizi eleştirmeye kalkıştığınız için huzursuzluk artabilir. Yapılması gereken sorunlarınızı yapıcı tarzda konuşarak halletmeye çalışmaktır. Bu süreçte yeni bir ilişkiye adım atılması halinde, çiftlerin birbirlerinin zevk ve eğlence anlayışınızı, aşkın anlamını, ifade tarzlarınız mutlaka incelemek, gözlemci olmak gerekir. Detaylara dikkat edelim.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu süreçte büyüklerimiz, eşimiz, aynı evi paylaştığımız kişi ve kişilerle olan ilişkimizi yeniden gözden geçirmek iyi olacaktır. Hem ailenize hem de bu alandaki paylaşımların güçlenmesi adına elinizden geleni yapmakta yarar var. Her şeye yeniden bakmak, söz gelimi ev almayı, kiralamayı, ofis açmayı düşünüyorsanız, bir daha gözden geçirmekte yarar var. Ailenize ait taşınmazların ve paranın uygun şekilde paylaşımı ve değerlendirilmesi anlamında işlerinizi de yeniden ele alınız. Bu süreçte evinizi güzelleştiren minik dokunuşlar, resim yapmak, sanatla alakadar olmak, ailevi değer yargılarınızı yeniden yapılandırmak, sürekli ilgi beklememek, sadece kendi arzularınızın doyuma ulaşmasını istememek, gösteriş, kibir, aşırı gururdan kaçınmak yerinde olur. Borsa, şans oyunları, spekülatif işler, aşırı lüks, israftan kaçınmak gerekir.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın bir hayli önem taşıyan görünümleri var. Bu görünümler çerçevesinde ele alacağım ki, onun bize neyi işaret ettiğini anlayalım, ona göre değerlendirelim. İlk işaret, Güneş-Neptün arasında oluşuyor. Bu da gösteriyor ki, Çevremiz, kardeşlerimiz, ileriye yönelik hedeflerimiz ve bunları gerçeğe dönüştürme arzumuz bu Dolunayda bir hayli ön planda. Saat 05:20 itibariyle oluşan Dolunay, iş, eğitim, girişim, uzak-yakın akraba, çevre değişikliği gibi konularda yaşanması muhtemel gelişmelerin işaretçisi. Bunların tümü bize sorumluluk yüklüyor. Bir yere taşınabiliriz, iş bulup başka bir yere gidebiliriz, alıştığımız çevreden ayrılabiliriz, eğitim hayatımız nedeniyle ailemizden uzaklara gidebiliriz. Dolunayın Mars-Kuzey düğümle olan görünümü, bu değişimlerin çalışma hayatımız, iş ortamımız, sağlığımızla yakından ilgisi olduğunu işaret ediyor. Mevcut gelişmelere göre kendini ayarlamalısın diyor. Dolunayın Merkür-Uranüs ile olan görünümü, parasal harcamaların, hareketliliğin, hesaplamaların göstergesi oluyor.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, çevrenizle olan her türlü alışverişte, yakınlarınızla olan bağlantınızda, eğitim, yerleşim ve gündelik hayatınızda değerlerinize sıkı sıkıya bağlısınızdır. Ancak burada dikkat edilecek nokta bu bağlılığın, gelişiminizin önüne duvar örmemesidir. Çünkü yaşamak sadece kendi kabuğumuz içinde saklanmak değildir. Bilgilenerek, dışa açılarak, hayatın farkına varmamız lazımdır. Böylece hem içeride hem de dışarıda keşiflerde bulunarak büyürüz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, hem çevrenizdeki kişilerle olan paylaşımınızda hem de ileriye yönelik hedefleriniz anlamında olumlu yönde düşünmenizi sağlar. Genel olarak konuşmaktan pek hoşlanmasanız da, sizin için önemi olan mevzularda dinlemeye ve fikirlerinizi aktarmaya hazırsınızdır. Hayallerinizi yazıya, resme dökebilir ve insanlara farklı yollarla sunumunu yapabilirsiniz. Eğitim, sanat, şiir, müzik ve astroloji gibi konular ilginizi çekebilir.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü iki konuda sizi zorlayabilir. Bunlardan birincisi iç dünyanızda her türlü baskıdan uzak kalma arzunuz, ikincisi dönüşümde bulunarak kendinizi güçlü bir şekilde dünyaya yansıtmanız. Bir yandan sahip olduğunuz değerleri savunup, onların bir tekine bile zarar gelmesini istemezsiniz. Diğer taraftan sanki bütün bağlarınızdan kurtulmak, kaçmak istiyor gibisinizdir. Yani siz bile kendi kendinizi anlamakta zorluk çekebilirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay, bizi iki alanda sıkıştırıyor. Bir yandan ailemiz, evimiz alanı içinde kendimize göre isteklerimizi elde etmekten yanayız, diğer yandan iş hayatımız, sorumluluklarımız ve sorunlarımız bizi yoruyor. Venüs bugün Aslan burcuna geriliyor. Bu da gösteriyor ki, sınırlarımız var ve her şey istediğimiz gibi gelişmediğinde inatlaşmak yerine, önce işimize gücümüze sarılmalı ve görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Bunun için, gözden geçirmelere, yeniden bir şeyleri ele almaya, iç ve dış dünyadaki dengeyi sağlamaya mecburuz. İş durumumuza göre ev-aile-yerleşim yerimizle ilgili konuları gözden geçirmemizde yarar var.

PARA

1-5 Temmuz arası: Parasal konularda mevcut durumun çok dikkatlice gözden geçirilmesinde yarar var. Yolculuklar, evin ihtiyaçları, yapılacaklar derken koşturmamız mümkündür. 3, 4, 5 Temmuz tarihlerindeki enerjiler hareketlendirici gözüküyor. Harcamalar olduğu gibi, gelir anlamında da bir canlanma yaşanabilir.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihinde maddi kazancınızla alakalı olan her türlü görüşme, haber, gelişme, organize işler, grup halinde yapılan işler, girişimler etkili olabilir. Ayrıca kardeşleriniz, yakınlarınız, çevrenizde bulunan diğer kişilerle ilgili alışverişleriniz, yolculuklar, yardımlaşma gibi meselelerde dikkatli olmayı da ihmal etmemenizi öneriyorum. Hangi durum olursa olsun, verdiğinize, aldığınıza bir bakın. Belgeli, garantili, sözleşmeli, faturalı olmadıkça güvenmeyin. Yaz tatilinde bir yere gidecekseniz mutlaka yerinizi önceden ayırttın. Nereye gidiyorsanız inceleyin. Bilet rezervasyonunuzu internet üzerinden yaparken de güvenli yerleri tercih edin.

13-19 Temmuz arası: 15 Temmuz tarihindeki, Mars-Pluto karşıtlık etkisi altında, güvenli ve huzurlu bir hayat sürmek isteğiniz yükselebilir. Bu artış, doğal olarak hakkınız olan için savaşmanız gerektiğini düşündürebilir. Zorluklar veya ulaşılması imkansız gibi duran istekleriniz gerginlik yaratabilir. Kendi derinliklerinizde sorgulamada bulunduğunuzda, maddi açıdan sorunlar yaşayacağınızı, güvencesiz kalacağınızı, işlerinizin yolunda gitmeyeceğini düşünerek gereksiz yere kendinizi tedirgin edebilirsiniz. Hatta kendinizi yetersiz görebilir buna kendinizi de inandırabilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniayın iki önemli görünümle örtüşüyor. Bunları da göz önüne alarak yorumlarsak, bu Yeniayın neleri işaret ettiğini daha iyi anlamış olacağız. İlk görünüm Merkür-Pluto karşıtlığı, güvenilir ve uzun vadeli olana yönelmenin önemini vurguluyor. Çevre değişikliği, eğitim, seyahatler, ticaret veya yakınlarımızla alakalı konular ile, girişimde bulunmak istediğimiz işlerde, doğru ve gerçek bilgiye ulaşmak, öğrenmek, başkalarının bizi yanlış yollara sürüklemesine izin vermemek lazım. Aynı şekilde bizim de konuşmalarımıza, sunduklarımıza, dikkat etmemiz gerekir. Yeniay ile örtüşen ikinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Bu da kısa bir yolculuk, önemli bir görüşmede bulunmak yönünde, hem fiziksel hem de zihinsel anlamda hassas ve hatta biraz huzursuz olduğumuzu gösteriyor. Çünkü başarılı olmak, güvenmek, inandığımız yolda ilerlemek istiyoruz. Benim size tavsiyem, bu Yeniayda, hangi konuda olursa olsun, önce yaptığınız işin doğruluğu, güvenilirliğini bir sorgulayınız. Emin misiniz, yoksa kafanızda soru işaretleri mi var? o zaman iyice öğreniniz, ölçüp tartınız, ondan sonra kararınızı veriniz.

20-31 Temmuz arası: Kazanç evinizin yöneticisi Merkür, 23 Temmuz tarihinde Aslan burcunda seyrine başlayacak. Ancak bu alanda Venüsün 31 Temmuz tarihinde bir geri hareketi var. Bunu da hesaba katarsak, aile ve ev ile ilgili

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

 • Pozitif Enerjili Günler                     : 2-6-10-11-14-15-19-20-29-30
 • Zayıf Enerjili Günler                       : 4-17-18-24-25-31
 • Aşkta En Şanslı Günler                   : 19-20
 • Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 12-13
 • Yeniay : 9-10-11-12
 • (Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
 • Dolunay : 24-25-26

(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

52 Yorum

 1. songül ilhan Reply

  [quote]her şey gönlünce olsun…..[/quote]
  allah senden razı olsun

 2. nurgül tuğul Reply

  evet sanata atıldıgım kesın :))asktan yana sansm yok hıc ama :((

 3. Gümüş A Reply

  evet ınşallah bende borç belasından kurtulurum bu sene

 4. VENÜS BANA HENÜZ UĞRAMADI BENİ TEYET GEÇTİ SANIRIM :))

 5. aahhaha çok iyi geldi yurt dışı seyahatimde tlfnum bozul diye ulaşamamışlar kısmet diğer boğalara sanırım(:

 6. inşallah ya hiç şansım olmadı çok acılar çektim biterde birazda rahatlık yaşarım teşekkürler

 7. ya ben boğayım hiç de şansım yok bu yıl hiç de mutlu değilim gerçek aşkıda bulamadm aşk istiyorum düzgün bir ilişki … aşk olsa bu sefer ewde huzur yokkk

 8. Hemen hemen bütün boğalar mutsuz geçirmiş bu ayını bnde öyle durumdayım evde de huzurum yok, aşk da yok. aşk istiyorum beni seven biri olsun istiyorum inş. Olur.

 9. aldatıldım oğlum var hamileyim ne diyeyim daha ömrümden ömür gitti o kadar çok değerliydiki benim için nasıl bana bunları yaptı nasıl

 10. BANA DA ŞU VENÜS BİR KAPIDAN GÖRÜNÜP KAÇTI KALBİMİ BİR İKİZLERE KAPTIRDIM O DA DÖNMEK BİLMİYOR 🙂

 11. saciye arslan Reply

  eylül benide yordu kırdı kanadımı… ekimden den umut yok gibi 🙁

 12. Ben de bir boğaya aşığım keçi gibi inat burnumdan getirdi. Alla ya

 13. TAMAMIYLA BENİ ANLATIYOR AYIN SON HAFTASINDAN UMUTLUYUM 🙂

 14. boğaların acı çekme yılımı bu yıl yeter artık dayanma gücüm bitti artık insan hiçmi mutlu olmazzzz

 15. Birebir aynı hakikaten boğaların hiç mi yüzü gülmeyecek herşey mi ters gider:((

 16. aynen ya bende boğaym hep şanszlık hep mutsuzlk war. doğru dzgn sevglmde yok her şeyde şanszım .. hiç bi fırsat yok geçen sene daha güseldi yemnlekii .. ama inş. güsel bi aşk yaşamm olrda mutlu olrm birzck

 17. 6 yıl önce okumuştum, 1 ay içinde elinize yüklü miktarda para geçecek dendi.. 6 yıl oldu elimize daha para filan geçmedi:D

 18. Aslında Çokda Şanssız Bir Yılım Olmadı. 2013’de Daha İyisini Bekliyorum .. 🙂

 19. tam olarak beni yansıtıyo ve yazanların çoğu bana çıktı.

 20. Dediklerin çoğu çıktı ama 2013 bana hiçde uğurlu gelmedi:(

 21. inşallah uğurlu gelir ama 2013 bana hiçde uğurlu gelmedi. 🙁

Bir Yorum Bırakın