Balık burcu aylık yorum: Temmuz 2015

Sevgili ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları, Temmuz aylık burç yorumları hem yazılı hem videolu olarak karşınızda! Temmuz ayında Balık burcunu neler bekliyor, hangi günlere dikkat etmelisiniz, ilişkinizde neler olacak… Hepsi ve daha fazlası Astrolog İremsu’nun anlatımıyla aylık burç yorumunuzda!

2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda Dolunay meydana gelecek.Aşk hayatında sahiplenme ve sevdiklerimizle kucaklaşma istediği yüksek olacak.Aynı zamanda yaşadığımız ilişkinin de toplum içerisinde güçlü olmasını isteyeceksiniz.Mali konularda planlamayı tam oturtmadan fuzuli harcamalardan kaçınmalıyız.

8 Temmuz tarihinde Merkür burcunuzla uyumlu bir görünümde olacak.İçinizdeki sakinlikle birlikte her şey güzel olacak düşüncesiyle kendimizi koruma altına almamızı sağlayacak.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak olan Yeni ay sizin de dilediğiniz ya da fikrini kurduğunuz aşk meselelerinde empati kurmamızı sağlayacak.Hedeflerimiz anlamında görünümleri bize destek olacak

19 Temmuz tarihinde Venüs karşıt burcunuzda oluşacak.25 Temmuz’daki gerileme nedeniyle gölgeli günler devreye girecek.İlişkilerinizdeki sorunları fazla eleştiren bir partnere sahipseniz sorunlarınızı analiz ederek bu ilişkiye hala devam etmek istiyorsanız ilişkiyi gerçekçi olarak ele almanız gerekecek.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak.Özellikle çalışma hayatı anlamında egonuzu rahatlatacak.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek.Bu Dolunay’da aynı gün Venüs Aslan burcuna gerileyecek.Venüs’ün iki gerileme hareketi olacak; ilki ilişki konularında etkili diğeri iş hayatında etkili olacak.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın güçlü yansımalarını, işaret ettiklerini, dikkate değer noktalarını gün boyu onunla örtüşen görünümleri de göz önüne alarak sizlere izah etmek isterim. Günün ilk etkin enerjisi, Güneş-Neptün arasındaki olumlu akıştır. Bu sizin, aşkı, hayatı, güzellikleri hissetme, güvende yaşama, sevdiklerinizle kucaklaşma, koruma ve kollama ve sizin olana kavuşma özleminizdir. Bu Dolunayın özünde de işte bu özlem yatmaktadır. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, ciddiyetle ve kendinizden emin bir şekilde hedefinize varma, bir grup, bir oluşum içinde kendinizi ifade edebilme, sosyal ilişkilerinizi güçlendirme, amaca yönelik şekilde engelleri güce dönüştürme mücadelenizi işaret ediyor. Kolay olmadığını ancak pes etmememiz gerektiğini de vurguluyor. Güven içinde yaşamak istiyorsan, gerçekten kendinle yeniden buluşmak istiyorsan, yapman gerekenler var diyerek bizi uyarıyor. Ancak gönlümüz, sakinlik, aşk, huzur, mutluluk arayışında. Bu mecburiyetler yoruyor bedenimizi, ruhumuzu. Mars-Kuzey düğüm görünümü, gerçekten özgür olmanın, öncelikle bizi bağlayan, zorlayanlardan kurtulmak gerektiğini söylüyor. Gelişimin yolu budur diyor. Merkür-Uranüs görünümü, ailemiz, evimiz, ihtiyaçlarımızı düşünmemizi, bunları karşılamak adına planlar yapmamızı sağlıyor.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, aile yaşamı, evlilik, iş ortaklığı ve birebir aşk hayatınızla ilgili konularda hassasiyetle düşünmenizi sağlayıcıdır. Bazen eskiye ait anılar, çocuklukta yaşanılanlar aklımızdan geçer. Eğer ilişkimizde problemler varsa bunlar üzerinde durabiliriz. Çocuk sahibi olmayı düşünürsek, kontrollerimizi yaptırabiliriz. Bir ofis açarak çalışmayı düşünürsek piyasanın durumuna bakabiliriz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümünde, eskiye özlem duyarız. Yaşanmışların izleri, zihnimizde yüreğimizde canlanır. Bu da bizi hassaslaştırır. Oysaki yapımız gereği biz özgürlüğümüzü her şeyin üzerinde tutarken, böyle bir enerjinin elimizi kolumuzu bağlaması, bizi aşka esir etmesi şaşılacak şeydir. Ancak aşk da böyle bir şey değil midir? İnsanı bir anda çevreleyen ve etkisiz bırakan. Bunu deneyimlemek hoş olabilir.

15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlığı, ilişkinizde zorluklar yaşanması muhtemeldir. Her konuya hakim olmak isteyen birey, tedirginlik içinde yanlış kararlar verebilir. Dış baskılar kısıtlanmanıza neden olabilir. Aynı şekilde partneriniz de bu ruh hali içinde olabilir. Bir yandan geçmiş, şaşırtıcı bir şekilde hatırlanır, diğer taraftan hedefleriniz vardır Birileri çelme atacak, önünüze geçmeye çalışacak ve sizi devre dışı bırakacak sanırsınız. İşte bu hissediş, strese davetiye çıkarabilir.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Karşıt burcunuzda etkili olan Venüs-Başak burcu geçişi, beraberliğinizdeki paylaşım, davranış, birbirinize yaklaşım tarzınız üzerinde duracaksınız. Hangi taraf eleştirel, sürekli irdeleyen, hiçbir şey beğenmeyense, bu dönemde kendini terbiye etmesi gerekiyor. Çünkü bu mesafeye, ilişkinin gelişmemesine neden olur. İhtiyaçlara göre belirlenen, sen şunu yaparsan ben de sana iyi davranırım gibi kriterler koymak yanlış olacaktır. Problemli ilişkilerde özellikle, partneri sürekli gözlem altında tutmak, ne yapıyor ediyor diye kontrol etmek uygun değildir.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreç ilişkinizi analiz etmek anlamında gayet faydalıdır. Partnerinizin beraberliğe verdiği önem, titizliği, yaklaşımları mercek altına alınarak incelenir. O da aynı şekilde bunu yapacaktır. Ancak ne siz ne de o, eleştirinin dozunu kaçırıp bunun ayarını bozarsanız, en ufak bir şeyde birbirinize karşı kırıcı davranmanız, eski defterleri açmanız mümkündür. Her insan ayrı bir dünya, bunu unutmamak gerekiyor. Yeni tanışmış çiftler, sizler de henüz ilişkinin başındasınız. Birbirinizin huyunu suyunu öğrenin. Detaylara dikkat edin ancak bütünün güzelliğini de göz ardı etmeyin. Gerileme hareketi ilişkinin sürüp sürmeyeceği yönündeki tüyoları size sunar. Anlamak için görmek gerekir. Geri hareket öncesi ayrılmış çiftlerin geri döndüklerine şahit oluyoruz. Ancak bu geri dönüş, her şeyin düzelmesi anlamına gelmiyor. Neden ayrıldığınız gerçeğini akılda tutarak, şimdiki duruma bakmakta yarar var.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu çalışma ortamınızdaki iletişimin güçlenmesini sağladığı gibi, işlerinizi yaratıcı zekanızla düzenlemenizde de destek bir kuvvettir. Özgüven duygunuz kariyerinize odaklanmanızı, işlerinizi başarılı şekilde yapmanızı sağlar. İnsanlara hizmet sektöründe yardımcı olabilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara yaşam koçluğu, danışmanlık, sanatsal anlamda kuvvet verirsiniz. Bu kavuşum, birlikte çalıştığınız kişilerle anlaşma yolu aramanın da simgesidir. Eğer sorunlar varsa, bunları karşılıklı diyalogla çözümleyebilirsiniz. Sadece gurur yapmayın. Siz ilerlemek istiyorsanız, bazen insanların suyuna gitmek gerekir. Bunu denemekte yarar var.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, yaşamı güzelleştirmek, kendinizi korumak, ailenizi dış dünyanın baskısından uzak tutmak amacında olduğunuzu gösteriyor. Değişimler yavaş yavaş sizi güçlendirecek kıvama gelecektir. Zamanı iyi kullanarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Eğer sizi durduran duygusal veya farklı bir sorununuz varsa, bunu ancak kendinize güven duyarak çözümleyeceğinizi biliniz.

9 Temmuz tarihinde, ticari-eğitim-yolculuk-girişim-araştırma konularında fikirlerinizi diğer insanlarla paylaşmanızda destek olacaktır. Geleceğini görmek, huzur ve güven içinde yaşamak isteyen Balıklar çocuk, aşk, yaratıcılık gerektiren yeteneklerini geliştirme, öne sürme, köklendirme anlamında gayet şanslılar.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, hayatın genelinde kuvvetli, başarılı olma arzunuzu işaret ediyor. Üzerinize düşen görevleri yaparken, beklediğiniz yeniliklerin de hayatınıza bir an önce dahil olmasını istemektesiniz. İnsani ilişkilerin, başarınızdaki rolü son derece büyük. Hangi alanda uğraşıyorsanız uğraşın, nabza göre şerbet vermek zorunluluğunuz var.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda bir Yeniay oluşacak. Aynı gün iki önemli görünüm daha etkili olacak. Yeniayı, bu görünümleri de hesaba katarak incelememiz, onun neleri işaret ettiğini anlamamızda bize ışık olacaktır. Birincisi Merkür-Pluto karşıtlığı, aşk hayatımız, sevdiklerimiz, evladımız, evlat sahibi olmamız, kendimizi dışa ifade etme biçimimiz yönünde belli bir hassasiyetin işaretçisidir. Dışa karşı bütün bu değerlerimizi koruma altına alırız. İsteriz ki, bizi anlasınlar, değerimizi bilsinler. Aşkta bu görünüm, güçlü, kararlı, ne istediğini bilen, baskın tavırlı kişilerin karşımıza çıkması anlamına gelebilir. Ancak bizim arzumuz, aynı zamanda duyarlı bir kişi olmasıdır. Merkür-Mars kavuşumu, bütün bu isteklerin karşılanması yönünde zihnimizin hızlı çalıştığını söylemek mümkün. Hatta hızlı bir kararla yeni bir ilişkiye başlayabiliriz veya ilişkimizde sorunlar varsa, mücadele ederek üste çıkmaya çalışabiliriz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihi itibariyle Güneş ve Merkür-Aslan burcunda seyirlerine başlayacak. Bu dönem genel açıdan, çalışma hayatımızla ilgili uğraşıların, aktivitelerin, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek adına işimize gücümüze sarılmanın işaretçisidir. Böyle bir enerji altında hem sağlığımıza özen göstereceğiz hem kazanç elde etmek adına gayretli bir şekilde çalışacağız. Ancak bu süreçte tatmin olmamız kolay değildir. Bizi takdir etmediklerinde, aferin demediklerinde, sırtımızı sıvazlamadıklarında, işler umduğumuz gibi yürümediğinde sıkılırız, gurur yaparız. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. Dinlenir olmak için, dinlemeyi de bilmemiz gereken zamandır. El yeteneklerimizi sanatsal veya farklı bir alanda değerlendirebiliriz. Eğitmenlik de bunlardan biridir. Ancak işlerinizi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. Sağlığımıza dikkat etmemiz lazım. Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi hem iş hem ilişkiler anlamında önemli. Kafamız karışabilir. Her durumu dikkatlice gözden geçirmekte yarar var.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay, içimizde bir yerlerde saklı duran, üstünü örttüğümüz ve belki de bastırdığımız özgür yanlarımızı vurguluyor. Birilerine göre değil, kendimize göre mutluluk nedir, nedir bizim arzularımız, nedir bizi böylesi zorlayan meseleler? İşte bunlara dayanmak zorunda değilim diyoruz. Farklı bir şeyler yapmaktan yanayız. Değişik konulara merak salıyoruz, yenilik istiyoruz ancak bazen de pes edip geri çekiliyoruz. Venüs bugün, çalışma hayatımız, günlük yaşantımızdaki uğraşılarımız, beceri kazanmamız, işlerimizi düzenlememiz yönünde bizi tekrar yokluyor. Mevcut durumumuzu gözden geçirmemiz lazım. Neye değer veriyorsak, ne istiyorsak, onun uygulanabilirliği, tecrübemiz, bu konuyla alakalı yapılacaklara bir bakmamızda yarar var.

PARA

1-5 Temmuz arası: Bu haftaki Dolunay mali konularda da bir hayli önemli. İhtiyaçlarımızın karşılanmasında zorlandığımızı, bu nedenle kendimizi biraz keyifsiz hissettiğimizi söylemeliyim. Ancak şu var ki, bu sıkışıkların ardında yatan nedenler önemli. Elimize geçenle, harcamalar arasındaki dengenin mutlaka ayarlı olması lazım. Kiralama, satın alma, sağlık gibi giderlerimizin uygun bir bütçe çerçevesinde düzenlemesi gerekiyor.

6-12 Temmuz arası: Haftanın genelinde, kendinizi garanti altına almak, güvenli bir yaşam kurmak, hedefimize uygun girişimlerde bulunarak mali açıdan güçlenmek isteyeceğiz. 9 Temmuz tarihinde, bu yönde bizi sevindirici gelişmeler yaşanabilir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz Güneş-Uranüs mücadeleci görünümünde, ne olursa olsun kazanmaktan yanayız. Hakkımız olana sahip çıkmak için, benzetme yerindeyse, derin sularda yüzen inci avcıları gibiyiz. Bizim için en güzelini istiyoruz ve bu yüzden mücadelemizi yılmadan sürdürebiliriz.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, maddi ve manevi konulardaki isteklerimizi, geleceğe dönük hayallerimiz, umutlarımızı öne çıkarıyor. Değişime, toptan yenilenmeye, geleceği sevinçle karşılamaya bir hayli istekliyiz. Merkürün Yengeç burcunda ilerlediği bugünlerde, uzun zaman sonra ilk kez derinliklerinizi, sizi siz yapan her şeyi, sahiplendiğiniz değerlerinizi, zarar gelmesin diye önemli koruduklarınızı, alışkanlıklarınızı ele alıyorsunuz. O zaman bugün hem gerçekçi düşünelim hem de geçmişin gölgeleri altında sinip kalmadan yeni bir sayfa açmaya niyetlenelim.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Geri hareket süresince iş ilişkilerinde kendimizi merkezde tutmak isteğimiz, başkaları tarafından pek kabul görmezse, ayarı bilmek lazım. Sanatla uğraşanlar için bu dönemi olumlu buluyorum. Çünkü estetik anlamda güzellik, yaratıcılık, süsleme, güzel hale getirme yönünde bir hayli zamanınız var. Tatile çıkmak, bir müddet kendinizi fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlatmak için de güzel bir dönem. Ancak aciliyeti olmayan operasyonlar için bir daha hastane ve doktor araştırmanızı yapmakta yarar var. Kazanç anlamındaki ortaklıkların mali yönden gözden geçirilmesi gerekiyor. Görüşmelerde bunu mutlaka öne almak lazım.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

  • Pozitif Enerjili Günler                     : 2-6-10-11-14-15-24-25-29-30
  • Zayıf Enerjili Günler                       : 12-13-19-20-27-28
  • Aşkta En Şanslı Günler                   : 14-15
  • Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 8-9
  • Yeniay : 5-6-7

(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21

(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

1 Temmuz 2015, Çarşamba
loading...

48 YORUM

  1. ben gerçek doğum tarihimi bilmiyorum ama kimlikde balık yinede burç yorumları destekliyor yazanları hep yaşıyorum.

  2. ilk defa burç yorumu okudum . Böyle şeylere inanmazdım ama yazılanları okuyunca şaşırdım . Neredeyse hepsi doğru . Sanırım bu bende alışkanlık yapacak tşk …

Yorum Yap