California Cevizi
California Cevizi
Category

Candan Sohbetler

Category

Bir şans vermelisin

Ayrıca yeni birisi hayatına girse ve ilişkiniz sürse, onun seni terk etmeyeceğinin garantisi var mı? Kimse birbiriyle bir ömür boyu birlikte olmak için söz veremez. Bu sözler çok romantiktir ama geçerli değildir. Duygular, düşünceler değişebilir. Kimse birbirinin hayatında kalıcı değildir unutma, hiçbir şey olmasa, ölüm var dünyada…

 

Sen sadece sevmeye bak. İnsan sadece severek büyür ve çoğalır. Madem onunla tekrar birlikte oldun, o zaman bırak bu düşünceleri de ilişkinin keyfini çıkar. Bir gün belki de sen onu terk edersin, belli mi olur?

 

Ailen kısmına gelince, yaşın daha genç olduğu için belki karşı çıkmış olabilirler ancak onlara gidip mantıklı biçimde konuş. Gelecek planlarından bahset. Mesleğinde yükselmek istediğin yeri anlat. Bu ilişkinin, bunları yapmak için sana güç verdiğini ve destek olduğunu açıkla. Hayatında sevildiğini hissettiğin zaman, bütün zorlukların üstesinden gelebilecek gücü kendinde bulduğunu söyle ve şu anda bir evlilik planın olmadığını söyle ve onları ikna et. Yaşın genç olduğu için evlenmeni istemiyor olabilirler. Onlara güvence ver.

 

Sevgilerimle

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

okur mektubu

 

Öncelikle merhabalar;

 

Ben 19 yaşında sağlık kurumunda çalışmaktayım. Şu anda 4 senelik bir ilişkim var. Bundan 4 sene önce yani ben 15 yaşındayken biri ile tanıştım. ………………….

Başka başka ilişkiler

mektuplarrrrr

 

Kabullenebilecek misin?

 

Sevgili G.; bir ilişkiden ne beklediğin, nasıl biriyle mutlu olduğun çok önemlidir. Eğer sadece birine razı olmak için bir ilişkiyi devam ettirirsen, kendine olan güvenin azalır. Eğer onunla barışmayı düşünüyorsan, bu adamın değişmeyeceğini ve bu ilişkinin hep böyle süreceğini bileceksin ve bu durumu kabulleneceksin. Yok kabullenmiyorsan, o zaman boşuna geri dönüp hem kendi yüreğini, hem onun kalbini üzmeyeceksin. Sevdiğimiz her şeyin bizim olması gerekmiyor. Bazen kafalar uyuşmayınca, geriye yapacak bir şey kalmıyor. Sen istediğin tarz ilişkiyi biliyorsan, onu armaya devam et çünkü görünen o ki; bu ilişkiyi bu şekilde devam ettiremeyeceksin.

 

Selam Candan Hanım, 40 yaşındayım, 3 yıl önce boşandım, 2 kızım var………………………………………..

Ayrılığı kabul edin

Ancak eğer yürekte ayrılmaya değecek kadar sert etki yapan bir kırgınlık olduysa, bundan sonra yeniden birlikte olsanız bile, hep o noktada bir kırık kalacaktır. Çatlamış bir sürahi gibi, ilişkiler de derin yaralar aldıklarında, su sızdırmaya büyük oranda devam ederler.

 

İlişkilerde eğer sevgi, ayrılığı tolere edebiliyorsa, ne ala; zaten o zaman küslük veya ayrılık çok uzun sürmez. Ancak bahsettiğin gibi 2 ay, hem uzun bir süredir, hem araya giren üçüncü şahısların varlığını bilmek, ilişkide farkında olmadığın yeni yaraların oluşmasına neden olur.

 

Ayrılmanız senin veya onun kötü olduğunuzu, ilişkiyi sürdüremediğinizi anlatmaz. Sadece bazen ilişkiler yürümez ve bu durumu kabul etmek gerekir. Böylece yoluna devam edebilirsin. Tavsiyem artık senin de kendi yolunu çizmendir.

 

Sevgilerimle

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

okur mektubu

 

Ne söylesem nerden başlasam bilemiyorum. Bildiğim tek şey hala onu deli gibi sevdiğim. 2 ay oldu ayrılalı biz çok mutluyduk uyumluyduk birbirimiz için en uygun kişilerdik herkes bize özenirdi. …….

4 mektubun cevabı

mektuuppplarrAyrılık acısı

 

Sevgili Y., ayrılık acısının dinmesi mutlaka bir zaman alıyor. Bu zaman ise, herkese göre farklılıklar gösteriyor. İlişkinin ciddiyeti ve sizin beklentilerinizin fazlalığı ise bu zamanı gittikçe zorlaştırıyor. 5 ay, artık yeni hayata adım atmak için uygun bir süre, bunu mutlaka yeni bir aşk gibi düşünme. Kendini yenilemek, yaşadıklarını bir süzgeçten geçirerek ne olduğunu anlamak ve uygulamak için doğru bir zamandasın.

 

Başka biriyle hayatına devam ediyor olması senin egonu yaraladığı için bu konuyu bu kadar sürede içinde tüketememiş olabilirsin ancak bu duygular ancak sana zarar verir. Olayın bittiğini kabul edip, senin için bunun hayırlı olduğuna gönülden inanmayı başarırsan, daha rahat hissedersin.

 

Candan Ünal

 

Merhaba Candan Hanım, Ayrılık Acısı Yaşamayanlar Okumasın! yazınıza istinaden bu maili gönderiyorum.

Candan Mektuplar Cevapları


mektuplara-ceeefvvvaplar-2

Duygularını açmadan bilemezsin!

 


Sevgili B.; karşı tarafın hislerini ve düşüncelerini öğrenmek için önce sen kendininkileri açmalısın. Böylede iletişimi başlatmış olursun. Aşk acısı çeken birinin mantıklı karar vermesi pek mümkün değildir ancak bazen hiç belli olmaz, hayat mucizelerle de gelebilir. Sen en azından şansını dene ve içindekileri anlat. Ne kaybedersin? Hiçbir şey! En fazla hayır der, sen de için rahatlamış olarak yoluna devam edersin. Ama evet derse, belki çok güzel bir ilişki yaşama şansınız olur. Sevgilerimle


Candan Ünal- Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


Okur mektubu: Hocam ismim B. üniversite öğrencisiyim. Direkt konuya girmek istiyorum. Üniversiteden bir kızla tanıştım Facebook üzerinden. Arada sırada yazıyordu, konuşuyorduk. ……………………………………

Candan’dan Cevap Bekleyenler

candandan-cevap-bekleyen-er-2


Zaten kaybetmişsin!


Sevgili E, kaybetmekten korktuğunu söylüyorsun ancak zaten ayrılmışsınız, yani zaten kaybetmişsin. Daha neden korkuyorsun? Belki Facebook üzerinden paylaştıklarının seninle bir ilgisi yoktur. Sen dönmesini istediğin için üstüne alınıyorsundur.


Ayrıca ben onun yerinde olsam dönmem. Sen 2 yıl süren bir ilişkiyi nasıl olurda mesajla bitirirsin? Sen daha kendin bu ilişkiye saygı duymuyorken, karşı tarafın duymasını nasıl beklersin? Dönerse seni gerçekten seviyordur, hiç sesini çıkarma barış derim.


Ben olsam benden mesajla ayrılan birine değil dönmek, adını bile anmam. Bilmem anlatabildim mi?

Bir Küs Bir Barışık

Her iki tarafın da boşluklarının doldurulduğu anlara denk gelir ama aslında bu çift, doğru çift değildir. Sürekli aynı hatayı yapmak da akıllıca değildir ve yaşamak denilen maceranın anlamını bozar.


Yaşadıkça, yaşlandıkça daha olgun ve daha tecrübeli olacaksın. Hayatın güzellikleri gibi, acı verici anları da olacaktır. Önemli olan neyi öğrenip, cebine koyabildiğindir.


Hayal kırıklıkları hepimiz için geçerlidir. Hepimiz düşe kalka öğreniyoruz. Bildiklerimiz için ağır bedeller ödüyoruz.


Umarım hayatı aklın, sağduyun ve sezgilerinle harmanlayarak yürütmeyi başarabilirsin. Hiçbir şey seni yıldırmasın. Karamsarlığa düşme, vazgeçme ama boş ve mantığına uymayan işlerin peşinden de gitme..


Ömür çok uzun gibi görünse de, göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Her anını güzel ve iyi şeylere harca. Kendine yatırım yap, hep ileriye bak. Geçmişten pişmanlıklar değil, dersler taşı. Geleceğine hedefler koy ve o yolda yürü. Yüreğini temiz tut. Yolun hep açık olacaktır.


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler


okur mektubu


Merhaba Candan Hanim, sizi sürekli takip ettiğimi söylememe gerek yok sanırım. Yazdıklarınız bazen beni anlatıyor. ………………………………………………….

Yardım Al Lütfen

Ah benim canım kardeşim, neden hayatını böyle savurmayı seçiyorsun? Bu yaşta bunca sorumluluk almak kolay mı? Neyse şimdi bugüne kadar olan oldu, artık bundan sonrasına bakacağız.


Mektubundan anladığım kadarıyla şu anda ciddi bir depresyon geçiriyorsun. Bu yüzden sana tavsiyem ve lütfen bu sefer sözümü dinle, eşinle konuş ve bir doktordan yardım al. Şu anda ihtiyacın olan şey bu!


Kimsenin sana uzaktan yardım edebilmesi şu anda mümkün değil. O yüzden bir psikologdan veya psikiyatristen yardım alman gerekiyor, kendi başına çözebileceğin kısmı geçmişsin. Bu noktada bebeğin ve kendin için akıllıca düşünmeli ve mutlaka profesyonel yardım almalısın.


Sevgilerimle


Candan Ünal


Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü


candan.unal@yuksektopuklar.net


Twitter: @candanunal


Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskilerokur mektubu


Merhaba Candan Abla, ben daha önce size yazmıştım. Fransa’da kaldığımı ve esim ve kayınvalidemle büyük  problemlerimin olduğunu ve su anda hamile olduğumu, evliliğinden emin misin diye bir cevap vermiştiniz. ……………………………………………………………………………………….