California Cevizi
California Cevizi
Category

Hamilelik

Category

Emzirirken kilo vermenin yolları

emziren-anneler-yuksektopuklar

Bazen keyifli bazen zorlayıcı hamilelik döneminden sonra bebeğinizi kucağınıza aldınız. Sizden bir parçayla yaşamak, hayatınızı değiştirdi, bebeğinize baktıkça mutlu oluyorsunuz, değil mi? Ama hamilelik kiloları yok mu, biraz canınızı sıkıyor! Merak etmeyin, en yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, emzirirken kilo vermenin yollarını paylaşıyoruz. Sağlıklı yaşam koçu Arzu Karabulut, emzirirken kilo vermenin yollarını açıklıyor.

Hamilelikte rahat giyim için öneriler

yuksek-topuklar (1)

Hamilelik döneminde alınan kilolar ve bebeğin büyümesine bağlı olarak artan hamilelikte rahat giyim ihtiyacı görmezden gelinemez. Hamilelik döneminde değişen vücut hatlarınızla normal kıyafet giymek neredeyse imkânsızlaşır. Bir yandan kendi konforunuz bir yandan bebeğinizin rahatlığı derken kıyafet seçiminde kararsız kalabilirsiniz.

Hamilelikte beslenme nasıl olmalı?

hamilelikte-beslenme

  • Hamilelikte beslenme nasıl olmalı?

Bebeğinizi beklerken doğru beslenmenin önemi artıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cüneyt Genç, “Hamilelikte beslenme nasıl olmalı?” sorusuna uzman yanıtları veriyor. Rahat bir hamilelik ve sağlıklı bebek gelişimi için hamilelikte beslenme tavsiyeleri size yardımcı olacaktır.

Hamilelikte cinsel ilişki bebeğe zarar verir mi?

cinsel-sogukluk

Hamilelikte cinsel ilişki hakkında en çok merak edilen konuları, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cüneyt Genç açıklıyor. Hamilelikte cinsel ilişki ne sıklıkta olmalıdır, bebeğe zarar verir mi, kaçıncı ayda bırakılmalıdır ve benzeri soruların cevaplarını özel haberimizde bulabilirsiniz.

Hamile giyim için adres mi arıyorsunuz?

hamile-giyim-2

Hamile giyim modelleri, kadınların en özel zamanları için tasarlanmıştır. Bir kadının yaşadığı en heyecanlı ve güzel dönem olan annelik heyecanı için dokuz ay beklerler. Hamile kadınların bu dönemlerinde hem şık hem de rahat olabileceği hamile kıyafetleri nasıl kombinleneceği hakkında size bilgiler vereceğiz.

Hamilelikte grip aşısı ne zaman yapılır?

hamilelikte-grip

Kış aylarına denk gelen hamilelik döneminde grip ve nezle gibi hastalıklar meydana gelebiliyor. Hamilelikte grip aşısı yaptırmak, anne ve bebek sağlığı için koruma sağlıyor. Ancak, grip aşısı yaptırma tarihine çok dikkat etmek gerekiyor! Op. Dr. Seval Taşdemir, hamilelikte grip aşısı hakkında merak edilenleri açıklıyor.

Hamile olduğunuzu gösteren 9 işaret

hamillikte9isater7ekim-15Döllenmiş bir yumurta, rahim duvarına tutunur. Gebelik başladıktan kısa bir süre sonra da işaretleri gelmeye başlar. Aslında 10 gün sonra bazı işaretleri almaya başlarsınız. En sık görülen gebelik belirtileri şunlardır…     FOTOĞRAFLARIN ÜZERİNE VEYA SONRAKİ TUŞUNA TIKLAYARAK İLERLEYEBİLİRSİNİZ!

Hamilelikte yatış pozisyonu bebeği etkiler mi?

hamlilelikte-uyku

Hamilelik, bir kadının yaşayabileceği en güzel dönemlerden biridir. Annelik heyecanıyla birlikte bazı zorluklar yaşanabilir. Hamilelikte uyku isteği ortaya çıkabilir, yatış pozisyonu bebeğin gelişimini etkileyebilir. Kadın hastalıkları uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, hamilelikte yatış pozisyonu bebeğe etkisi ve hamilelikte uyku isteği hakkında önemli bilgiler veriyor.