California Cevizi
California Cevizi
Category

Bebek Bakımı

Category

Uzman doktordan emzirme teknikleri

emziren-anne-diyet-tarifleri

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Nermin Tansuğ, emzirme teknikleri ve emzirirken dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor. Bebeğinizi en doğru şekilde beslemek için emzirme tekniklerini hemen öğrenebilirsiniz, özel haberimizi okumaya devam edin.

Bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir?

anne-bebek-oyun

Bebeğiniz sürekli ağlıyorsa, en önemli sebeplerinden biri gaz sancısı olabilir. Bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir diyorsanız, Doç. Dr. Mahmut Çivilibal’ın uzman cevapları size yardımcı olacaktır.

Bebeklerde ateş nasıl düşürülür?

bebeklerde-ates-dusurme

Evde ateş düşürme yöntemlerini kullanarak bebeğinizin daha sağlıklı ve mutlu olmasına yardım edebilirsiniz. ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak öncelikle bebeğinize acil şifalar diliyoruz. Sonrasında en önemli noktadan başlayıp yüksek ateş nasıl ölçülür, kaç derece ateşte doktora gidilmelidir, hangi ilaçlar kullanılır gibi sorulara cevaplar sunuyoruz.

Bebeğiniz için en faydalı 6 besin

bebek-beslenmesi-disler

Anneler, bebeklerine her şeyin en iyisini sunmak ister. Besin seçiminde Diyetisyen Gizem Şeber’in tavsiyeleriyle bebeğinize en faydalı yiyecekleri verebilirsiniz. Özellikle, bebeğiniz katı gıdalara yeni başlamışsa bu besinleri tercih ederek keyifle yemesini sağlayabilirsiniz.

Biberon alırken nelere dikkat edilmeli?

biberon-secerken

Biberon alırken nelere dikkat edilmeli?

Anne sütü ile beslenen bebeğiniz ek gıdaya geçiyor ve ona uygun bir biberon almak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var! İşte, bilimsel otoriterlerin desteklediği biberon seçerken bilmeniz gerekenler…