California Cevizi
California Cevizi
Category

Kadın Hakları

Category

Mardinli kızların eğitimine destek verin!

selen-zorlu-kapak

Hayatım Yenibahar projesi kapsamında Mardin’in etnik temalarından esinlenerek üretilen takılar, Cercis Murat Konağı’nın kurucusu Ebru Baybara Demir’in Cercis Murat Mutfağı Restoranı’yla Mardinli genç kızların eğitimlerine destek vermek ve seslerini duyurmak için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Eataly İstanbul’da açılış yaptı!

O yaparsa sen daha iyisini yaparsın!

kadinlarin-harika-ozellikleri

Doğuran, üreten, güzelleştiren, zenginleştiren kadınlar, hayallerini gerçekleştirebiliyor mu? Öncelik erkeklere mi veriliyor yoksa biz kadınlar, kendimizi birkaç adım geride mi görüyoruz? Aslında içimizde bir ses “O yaparsa sen de yaparsın”diyor mu? Peki, biz onu dinliyor muyuz? Etrafımızdaki kadınlarla kendimizi karşılaştırıp eksik mi hissediyoruz? Hem bu sorulara yanıt, hem hayata katılmak için ilham veren yepyeni bir dünyadan bahsetmek istiyoruz size: BinYaprak kız kardeşlik platformu!

14 yaşında 11 erkeğin tecavüzüne uğradı!

cocuk-magdur

Sizlere umut verip mutlu edecek haberler paylaşmak istiyoruz ama erkek şiddetinin karanlığı çöküyor günlerimize… 14 yaşında bir kız çocuğunun 11 erkeğin tecavüzüne uğradığını bilmek, kalbimizi kanatıyor. Gerçek olamayacak kadar acı ama gerçek…

Beren Saat kadınlığımız için tepki gösteriyor!

beren-saat-tepki

‘Yüksek Topuklar’ olarak Beren Saat’in duruluğunu, birikimini ve hayata karşı sağlam duruşunu çok beğeniyor ve ondan ilham alıyoruz. Sosyal medyayı, kadınlığımızın yaşam hakları için etkin biçimde kullanıyor ve hepimizin sesi oluyor…

Ailenin içinde şiddete sessiz kalma!

kadina-siddet-2015

Türkiye’de aile içi şiddet önemli ve yaygın bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Çoğunlukla kadınların maruz kaldığı aile içi şiddetin önlenmesi amacıyla AVON, dünyanın 50’den fazla ülkesinde 2004 yılından bu yana gerçekleştirdiği çalışmalarını Türkiye’de de yaygınlaştırmaya başladı.