California Cevizi
California Cevizi
Category

Gezi

Category

Sonbahar tatili için vizesiz yurtdışı ülkeleri

vizesiz-seyahat-2

Sonbaharın keyfini yaşamak için vizesiz yurtdışı ülkelerine seyahat planı yapabilirsiniz. Türkiye’ye yakın vizesiz yurtdışı ülkeleri, yeni kültürleri keşfetmek ve hayata yeni gözlerle bakmak için mükemmel bir fırsat! Seyahat sitesi momondo, vizesiz yurtdışı ülkeleri için rehber hazırladı.

Vizesiz bayram turları için son günler!

ohrid-golu

Vizesiz gidilen ülkeler

Bayram tatilini planladınız mı yoksa son dakikaya mı kaldınız? Merak etmeyin, vizesiz gidebileceğiniz ülkelerle keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Vizesiz bayram turları için son biletleri hemen araştırıp almanızda fayda var.

Bahar tatilini Kapadokya’da yapabilirsiniz!

kapodokya-1

Önümüzde 23 Nisan ve 19 Mayıs resmi tatilleri var, şimdiden plan yapmak lazım! Baharda keyifli bir tatil için rotanızı Kapadokya’ya çevirebilirsiniz. Sizlere, hem Kapadokya hakkında bilgi hem de konaklama imkanlarından bahsedeceğiz.

Hafta sonu Alaçatı’ya gidiyorum!

alacati-butik-otelleriTenimi okşayıp geçen ılık rüzgarları, damla sakızlı Türk kahvesi kokan sokakları, her zorluğun üstesinden gelebileceğimi gösteren dalgalarıyla Alaçatı’ya bayılıyorum!

Yok olmadan önce görmeniz gereken 11 yer

yokolmadanoncegormanizgereken15yer-10Tatilde deniz, kum sevenlerden olabilirsiniz ancak tatilinizin bir kısmını dünyada yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan yerleri görerek geçirmek, size bir ayrıcalık getirecektir. Kim bilir belki sizden sonraki nesil onları göremeyecek…  FOTOĞRAFLARIN ÜZERİNE VEYA SONRAKİ TUŞUNA TIKLAYARAK İLERLEYEBİLİRSİNİZ!

Sevgiliyle tatile giderken ne yapmalı?

Sevgilinizle tatile çıkmaya karar verdiğinizde sizi çok önemli bir süreç bekleyecektir. Öncelikle nereye gideceğinize ve nasıl bir tatil istediğinize karar vermelisiniz. Sizin için sevgiliyle tatile çıkma rehberi hazırladık.

İlişkinizin hangi aşamada olduğunu iyi tespit etmelisiniz. Eğer henüz flört etmeye başladıysanız, tur eşliğinde gidilen ve yönlendirildiğiniz, tüm planların tur tarafından belirlendiği bir tatil iyi olacaktır. Birbirinizi tanıma aşmasındayken, ne yapsak diye kararsız kalmanızı engeller.

sevgiliyletatil2

Ancak cicim ayları denilen, o yoğun tutkulu zamanlardaysanız, birbirinizle daha çok zaman geçirmek isteyeceğiniz için, aktivasyon yerine, kendi belirlediğiniz bir otel ve romantik bir şehirde olmayı tercih edebilirsiniz.

Tatilde neler yapmalısınız?

  • Tatilde bavul sayısına dikkat edin. Bavul taşımak çilesi her alanda size eziyet verecektir. Veya o bavulu taşımak zorunda kalan sevgilinize…
  • Tatilde çok zorlanmadığınız taktirde şikayet etmeyin. Her şeyi eleştirmek, sevgilinizin bu tatile çıktığı için pişman olması anlamına gelebilir.
  • Cinsel anlamda özgürlüğünüzün tadına varın. Artık tatildesiniz ve sevgiliniz yanınızda, artık vücudunuzun size göre kötü görünen yerlerini kafanıza takmayı bırakın ve sevdiğiniz kişiyle olmanın tadını çıkarın.
  • Güneşte fazla kalmayın! Bronzlaşmak uğruna kendinizi ıstakoz gibi güneşin altına atmayın. Sonra gece yarısı otel mutfağından bin bir rica bulduğunuz yoğurdu vücudunuza sürüp, birbirinize değmeden uyumak zorunda kalırsınız.
  • Odayı savaş alanına çevirmeyin. Düzenli olun. Otel odasında karmaşa yaratmayın. Ayrıca süslenmek ve hazırlanmak için saatlerinizi harcamayın. Sade ve şık olun.
  • Artık tatil modundasınız, rejimi falan bırakın. Sevgilinizle her şeyin en güzel halini yaşayın. Nasılsa dönünce birkaç kiloyu kaybetmek kolay olacaktır. Tatili kendinize de, sevgilinize de zehir etmeyin.

 

Sevgiyle tatile nereye gidilir diye merak ediyorsanız, işte size en romantik şehirler…

https://www.youtube.com/watch?v=CYfW_SfKU8g