Akrep burcu aylık yorum: Temmuz 2015

Sevgili ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları,Temmuz aylık burç yorumları hem yazılı hem videolu olarak karşınızda!Temmuz ayında Akrep burcunu neler bekliyor, hangi günlere dikkat etmelisiniz, ilişkinizde neler olacak… Hepsi ve daha fazlası Astrolog İremsu’nun anlatımıyla aylık burç yorumunuzda!

2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda Dolunay meydana gelecek.Bu Dolunay uzak-yakın çevre ilişkileri,eğitim,ticaret,yolculuklar,kendimizi gözden geçirme anlamında önem taşıyacak. Görünümlerine baktığımızda değişim arzusunun yoğun olduğunu görülecek.Sürekli birilerini idare etmeye çalışmak sizi zorlayacak.

8 Temmuz Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak.Bu durum kendinizi zihinsel anlamında koruma altına alma isteğini ortaya çıkaracak.Beklentilerimiz ;çevre ilişkilerinde empati duygusunun kıymetli hale gelmesine neden olacak.

16 Temmuz tarihinde de Yeni Ay Yengeç burcunda seyrine devam edecek.Yeni bir şeyler yapmak,kendinizi güvende hissetme Yeni Ay’ı olacak.Görünümlerine baktığımız zaman iç-dış yolculuklarının yani içsel anlamda kendimizi gözden geçirme ve dışarıda da yeni bir dünya kurma arzunun yoğun olduğu bir Yeni Ay olacak.Kurmayı planladığımız bu yeni dünyanın altyapılarını iyi kurmanız gerekecek.16 Temmuz’da Venüs’ün Başak burcundaki gölgeli günleriyle birlikte 25 Temmuz’daki gerileme hareketi ‘ arayış içerisindesin ancak bu gelişmeleri kafanın içerisinde oturtmalısın’ diyecek.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak.Kariyer ve kişisel anlamda tümüyle sorumluklarımıza yöneliyor.Yarım kalmış projeleri tamamlamak için uygun bir zaman olacak.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda ailevi yaşam evimizde Dolunay meydana gelecek.Bu sırada aynı gün Venüs Başak’tan Aslan’a doğru gerileyecek.Attığımız adımlarda beklememiz gereken bir dönem olacak.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın yansımalarını tüm göstergeleriyle birlikte sizlere izah etmeye çalışacağım. Böylece geniş anlamıyla gözden geçirmiş olacağız. Dolunayın gerçekleşeceği günün ilk işaretçisi, Güneş-Neptün görünümüdür. Uzaklarda bulunan ailemiz, sevdiklerimiz, değerli bulduğumuz, korumaya çalıştığımız her şeye duyulan özlemin, hassasiyetin işaretçisidir. Hayallerimizde mutlu bir dünya, problemden uzak bir ilişki, dünyayı güzellikleriyle kucaklama arzumuz bir hayli yüksek. Buna şaşırmamak gerek. Ne de olsa Dolunay, insanı duyarlı yapar. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, yaşadığımız yer, çevremiz, sorumluluklar, iş veya parasal nedenli olarak sevdiklerimizden uzakta olmanın üstümüzdeki baskısını işaret ediyor. Kolay değil, ancak mecburuz. Bu mecburiyet bizi büyütecek, geliştirecek, yoracak ancak hayat devam edecek ve biz zorlukların üstesinden gelerek başarılı olmanın kıymetini daha çok bileceğiz. Mars-Kuzey düğüm görünümü, biraz önce bahsettiğim hassasiyeti vurgulayıcı ancak kişisel gelişimimiz için bu deneyimin önemli olduğunu vurguluyor. Merkür-Uranüs görünümü, başkalarıyla ilişkimizde ve günlük hayatta hızlı bazen huzursuz olan biteni anlamaya çalışacağımızı işaret ediyor.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihinde, yapılacak görüşmeler, yolculuklar, iletişim ve girişimlerinizde arzu ettiğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Aşk hayatınızı ilgilendiren meselelerde uzun zamandır canınızı sıkan problemleri çözebilirsiniz. Gerçekleri net olarak görebilmeniz mümkün olduğu gibi rüyalarınız, sezgileriniz yoluyla da bir çok bilgi elde edebilirsiniz. Kendinizi anlayarak, yapmak istediklerinizin farkında olarak, kararlarınızı verebilir, uygulayabilirsiniz. Gelen haberler sizi tatmin edicidir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, hem hayata bakış açınızı moral anlamında destekliyor hem de geçmişle gelecek arasındaki köprüde ne yöne gitmeniz gerektiğini size fısıldıyor. Genelde hayallerimize göre yol alırız.

15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlığı, başkalarıyla iletişimde bulunurken elinizden geldiğince uyumlu davranmaya çalışmanız yararlıdır. Eğer çevrenizdeki kişilerle çatışırsak, düşüncelerimizi kavga eder gibi ifade edersek, başarılı olmamız, bizi ciddiye almaları mümkün olabilir mi? Hedeflerimiz konusunda sanki hiç gerçekleşmeyecek gibi düşünmek, her şeyden şikayetçi olmak, telaşla yanlış kararlar vermemize yol açabilir. İnatlaşmalardan uzak durunuz.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz seyir süresince, hedefimiz, ikili ilişkimiz, ruhsal ve duygusal anlamda bizi etkilemekte olan meselelerin titizlikle ele alınmasını ve bilinçli bir şekilde gözden geçirilmesini sağlayacak. Burcumuzla uyumlu bir görünüm yapması tabii ki olumludur. Öyle her karşımıza çıkanı beğenmeyiz. Mesafeyi koruyarak, inceleyerek, kimmiş neymiş anlamaya çalışarak, karşımızdaki kişi hakkında bir tespitte bulunuruz. Baktı ki, içimize sindi, aklımıza yattı, o zaman yaklaşırız. Arkadaşlık ilişkilerinde de güvendiğimiz, daha önceden zaten tanıdığımız insanlarla sohbet etmeyi isteriz.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte, sosyal yaşantınızı, dostluklarınızı, bir grup içindeki ilişkilerinizi tekrar detaylı bir şekilde gözden geçirebilirsiniz. Bu kısa süre içinde genelde eleştirel yaklaşımlar sizden dışarıya, dışarıdan size yönelebilir. Bunların kimi rahatsız edici de olabilir. Ancak telafisi vardır. Onun için endişe etmeyiniz. Kusur bulmak, bazen hiçbir şeyi beğenmemek, detaylara takılıp bütünü önemsememek dönemin etkileri arasında yer alabilir. Sosyallik azalabilir, genelde tek başınıza, şöyle bir kendinizle temas etmek, sağlığınızla ilgilenmek, eski dostlarınızı aramak, yarım kalan işlerinizi bitirmek yönünde bu dönem faydalıdır. Şimdi durduğumuz yere bakıp, neler aksaklık çıkarıyor, neler verimli ilerlemiyor bunları ele almak, tespitlerde bulunmak yararlı olacaktır.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, iş hayatı, toplumsal hayat, maddi konular ve ilişki anlamında fırsatlarla karşılaşmanızı sağlayıcıdır. Daha fazla öne çıkmak istersiniz. Kendinizi gösterme, beğendirme, kabul ettirme çabanız yükselir. Bu da mücadelenizde yardımcıdır. Biraz ihtiraslı davranmanıza yol açabilir. Birileri sizi görmezden geldiğinde, ben buradayım diyerek kendinizi ifade etmek istersiniz. Çok çalışmak, sorumluluk almak ve yılmadan canla başla görevlerinizi yapmak doğru olacaktır. Öyle bir şeyler üretin, ortaya getirin ve gayret gösterin ki, sizin ne kadar farklı olduğunuzu anlasınlar. Bu kavuşum, çabalayan, mücadele eden kişiler için gayet olumludur. Ancak kendini kaf dağında gören, her şeyde ben önemliyim diyerek çaba sarfetmeyen kişilerin egosunu yükselticidir. Fakat bu pek işe yaramaz. Ben derim ki, kariyer hayatınızla ilgili konularda mutlaka seçenekleri iyice gözden geçirin ve doğru tercihlerde bulunun.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, bir yandan yarınlarınızı garanti altına almak için çaba sarf etmelisiniz. Diğer yandan önünüzde açılan yolun farkında olarak çaba sarf etmelisiniz. Siz isteseniz de istemeseniz de, büyüyorsunuz. Kabuğunuzdan çıkıp, dünyaya karışıyorsunuz. Yeni gelişmelere, değişimlere kayıtsız olamayız.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz Güneş-Uranüs arasındaki görünümü, çalışma hayatınızla ilgili değişimlerin yeniliklere açık olmanızla birebir alakalı olduğunu gösteriyor ve bunların zamanla yerine oturacağını gösteriyor. Ancak burada bir önemli husus var. Siz değerlerinize sahip çıktığınız gibi, yeniliklerin de takipçisi olmalısınız. Gelişimden korkmamalısınız.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniay, iki önemli ve dikkate değer görünümle örtüşüyor. Böylece Yeniayın anlamını daha da geniş şekilde anlamamızda rehberimiz oluyor. İlk görünüm Merkür-Pluto karşıtlığıdır. Yakın-uzak çevremizle iletişim başta olmak üzere, eğitim ve iş hayatımızla ilgili meseleler üzerinde derinlikli düşünmemizi sağlayacak. Amacımız asıl istediğimiz, huzur bulduğumuz, mutlu olduğumuz bir yerde yaşamak ve çalışmak. Fakat mevcut şartların, bunlar için gerekli donanıma sahip olup olmadığımıza da bakmak lazım. İşte bu Yeniay, duygusal düşünmek yerine, sabırlı, azimli şekilde araştırmaktır. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Harekete geçirici ancak bir o kadar da hassasiyet yaratıcıdır. İsteklerimizi kabul ettirmek, amacımıza ulaşmak için, önümüze çıkan duvarları aşabilmenin yolu, soğukkanlı ve bilinçli düşünmekle mümkün olacaktır. Böylece Yeniayın ışığından yararlabiliriz.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs mücadeleci görünümü, iş yaşamınızdaki istikrarsızlık arzu ettiğiniz yenilikleri uygulamada zorluklar oluşturduğu için üzerinizde bir baskı yaratabilir. Şartları iyice gözden geçirmek gerekiyor.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu uzun süreçte, iş hayatımızı gözden geçireceğiz. Neler yapmak istiyoruz, kimlerle çalışıyoruz, nasıl bir yerde görev alıyoruz, bundan memnun muyuz, bize uygun olup olmadığına bir bakacağız. Seçkinlik arzumuz iç dünyamızda, ilişkilerimizde bir hayli ön planda olacak. İş seçeneklerimize bir bakacağız. Belki gecikmeler, durgunluklar olabilir. Genelde bu zaman dilimi tatil için düşünülür. O zaman siz de en azından yorulan bedeninizi, ruhunuzu dinlendirmek bunu deneyebilirsiniz. Ancak kalacağınız yer hakkında bilginiz yoksa, bildiğiniz yere gitmek çok daha iyi olur. Bu uzun süreçte, çalışma hayatında genelde siz veya başkalarının sadece kendilerini merkez tutma arzuları gündemdedir. Bunlar söze dökülmez ama tavırlara, ilişkilere yansır. Sanatla uğraşanlar için bu dönem yaratıcı çalışmaları teşvik edicidir.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay, evimiz, ailemiz, ihtiyaçlarımız, yerleşim yerimizle alakalı konular nedeniyle pek özgür değiliz. Bir yandan iş hayatında adımızı duyurmaya, iş sorunlarımız varsa bunları çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz, diğer taraftan istediğimiz gibi hareket edemiyoruz. Sorumluluklar yakamızı bırakmadığı gibi, bir çok işle aynı anda ilgilenme gerekliliği zorluyor. Bazılarımız, iş bulma peşindeler. Çünkü istediğimiz şeyleri yapabilmek için, işe ihtiyacımız var. Hem iş hem eğlence bir arada olmuyor tabii ki. Venüsün Aslan burcuna bugün geri dönüyor. Bu da gösteriyor ki, yaratıcı şekilde düşünmek, hem iş hem eğlenceyi bir arada yaşayacağımız şekilde plan yapmamız lazım. Yarım kalan işlerimizi bitirmeye çalışmakta yarar var.

PARA

1-5 Temmuz arası: Bu hafta gerek Dolunayın işaret ettiği gelişmeler gerekse mali konularda mutlaka dikkat etmek lazım. Özellikle borçlanma, iş ortaklıkları, başkalarıyla alakalı parasal ilişkimize önem verelim. Yanlış işe, yanlış insanlara, risklere karşı gözümüz açık olsun.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda düz ilerleyecek Merkür, geçmiş problemlerinize çözüm bulmanızda ve geleceğinizi şekillendirmenizde dikkatli ve mantıklı düşünmenin önemini gösteriyor. Hassas düşünmeye neden olabilir. Güç ve kontrole bu denli önem veren bir Akrep bu süreçte ileriye bakmalı ve eski tecrübelerini göz önüne alarak geleceğe yönlenmelidir. Çünkü şimdi önemli olan tarafsız düşünmektir. Gereksinimler, gelecek, maddi konular, hedefler anlamında gerçekçi olma zamanımız. Sezgilerinizin gücünü yükseltici olan bu enerji, atacağınız her adımın daha sonra nereye varabileceğini de tahmin etmenizde kuvvet olacaktır.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, tüm güçlüklerin en yoğun şekilde iş hayatınız ve mali konularda toplanması sonucu kendinizi baskı altında hissedersiniz. Sizin tüm arzunuz, hem yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz bir iş hem de güvenebileceğiniz bir insanla olmak. Ancak her iki konuda da tatmin olmuyorsunuz. Sorumluluklarınız bir hayli ağır. Ancak destek olan insan sayısı az. İlişkinizde yaşanan sorunlar sizi fazlasıyla yormakta. Etrafınızda insanların sürekli kendi çıkarlarını düşünmeleri de ayrı bir problem. Bu görünüm toplumsal bir baskının işareti olabilir. Bu baskı hiç hoşunuza gitmese de, katlanmak zorunda kalırsınız.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde, Güneş ve Merkür-Aslan geçişleri başlayacak. Gerek toplum içinde ve gerekse iş hayatımızda kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmek son derece önemlidir. Eğer amacımız sesimizi duyurmaksa, o zaman sorumluluk almaya, bunları başarılı bir şekilde yerine getirmeye çalışmalıyız. Bu geçişte en önemli husus ne istediğinizi bilmek ve karşınıza çıkabilecek zorluklardan yılmamaktır. İş hayatınızdaki ifade gücünüz ve zekanız bir hayli önem taşır. İnsanların ilgisini çekebilmek için sözleriniz, fikirleriniz etkileyici olmalıdır. Yetenek ve becerilerinizi sergilemek, göstermek adına bir hazırlık dönemi olarak da görebiliriz bu geçişleri. Çünkü Venüsün iki ayrı burçtaki gerileme hareketi hem iş hayatında hem de hedefleriniz anlamında tekrar bir gözden geçirme süreci olarak önem taşıyor.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

 • Pozitif Enerjili Günler                     : 2-6-14-15-19-20-24-25-29-30
 • Zayıf Enerjili Günler                       : 4-10-11-17-18-31
 • Aşkta En Şanslı Günler                   : 6
 • Parasal Açıdan Şanslı Günler         : 27-28
 • Yeniay : 24-25-26

(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11-12

(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

1 Temmuz 2015, Çarşamba
loading...

33 YORUM

 1. HER GECE SABAHA KADAR ÖLÜYORUM.UYANDIĞIMDA SANKI ÖLEN BEN DEĞİLİM TEKRAR KALBİM ATIYOR ANLAMSIZ BİR BİÇİMDE.VE TEKRAR AKŞAM OLUYOR BEN TEKRAR TEKRAR ÖLÜYOM.NE BURÇLAR NE FALLAR BİLİR BU İÇİNDE OLDUĞUM DÖNGÜYÜ.OO MAVİ GÖZLÜ DEV OO GÜLÜMSEYEREK BANA HAYAT VEREN OO

 2. Şimdi ayın ilk çeyreğinde aldığım bir iş teklifi ve ay sonuna doğru netleşecek bir süreç var. Kafam çok karışık dediğiniz gibi gitmeli mi kalmalı mı bilemedim :S

 3. Aşkınızdan şüphe falan etmeyin direk gidin derdiniz neyse anlatın karşınızdakine. Boşu boşuna sıkılmanın anlamı yok ..

 4. kendimi boş işe yaramaz hissediyorum… 2 yıldır hiç şansım iş konuşunda bana gülmedi umarım yarından sonra bana da güler gerçekten buna çok ihtiyacım var hemde çok…

 5. [quote]siz de yolun sonuna gelmiş gibi hissediyor musunuz bilmiyorum ama ben öyleyim[/quote]
  şahsen ben hissediyorum

 6. Son bir aydir ruh halim karmakarisik.icim vesvese dolu.hastalik hastaligi,doktor doktor dolasmalar..cinsel saglik sorunlari..maddi sikintilar,kaygi korku..1 kasim dogumluyum insallah bundan sonra degisim baslar.

 7. ben kenfimi cok kotu hissediyorum helede son 2 haftadir ne yapicam bilemiyorum insallah allahim bu sıkintilardan kirtarir amin

 8. evet aile mevzuları gerçekten aynen böyle oldu… berbet bi aydı benim için bazen sadece çok inatçı olduğum için kaybediyorum

 9. 2010 2011 2012 berbattı 2013 te kötü geçiyor nolocak bu böyle Akrepler için dayanıklılık test zamanıysa bu ben pes etnek üzereyim ya

 10. ben kendimi çok yorgun hayattaki kötü günlerden bıkmış hissediyorum bitsin bu çile artık iyi günler bekliyorum

 11. butun akrepler ayni hissediyor heralde bende cok yanliz, mutsuz, stresliyim ve cevremdeki insanlarida bir bir kaybediyorum. ama inaniyorum boyle devam etmeyecek gecici bi evre yasiyoruz

 12. aynen vala sıkıntılar bıtsın guzel gunler gelsın artık yoruldum 3kasım da benım gunum ınsallah dwegısım olsyun artık

 13. Arkadaşlar +olun biraz yaa. Yorumda ne yazıyor siz ne diosunuz. Hayat bu yaa. Cninizi skmayn yaa. Eğlnmye bakin:D ilkbhr ayindyz aşk mewsmi üreme ayı

 14. BU AY SIKSIK KOMSULARLA KAVGA EDIYORUM..ARABALARINI SUREKLI BENIM KAPIMIN ONUNE BIRAKIYORLAR ALIN DEDIGIMDE MUTLAKA SONUC HAKARETE DONUYOR BU SIK YASANMAYA BASLADI….UZERIMDE ASABILIK COK FAZLA NEGATIF IM
  UMARIM BU AY BIZE SANS GETIRIR HUZURLU MUTLU VE PARALI GECIRIRIZ BU YILI

 15. Önce ne istediginizi oturup bi düşünün herşey kendi elimizde mutlu olmakta mutsuz olmakta akrep güçlüdür asla sezgilerinde yanılmazlar ve vazgeçmezler

Yorum Yap